Aarne Soro

Haridus

1997. aastal lõpetas Viljandi Kultuurikolledži teatrikateedri 1. lennu

Ugala teatris

näitlejana aastast 1996

Viited

Aarne Soro: inimesel peab säsi paigas olema

- Keiu Virro / Päevaleht, 20.04.2019

"Praegu ja siin": intervjuu Aarne Soroga

- Jüri Aarma / Tallinna TV "Praegu ja siin", 07.04.2019

Pikk blond mees, must king jalas

- Margus Haav / Sakala, 14.01.2017

Tunnustused

2020

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

2019

Ugala teatri kolleegipreemia - parim meesnäitleja

2019

Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühenduse Hea Teatri auhind

2019

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

2018

Ugala teatri kolleegipreemia - särav suts

2017

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

2016

Ugala teatri kolleegipreemia - parim meesnäitleja

2013

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

2012

Ugala teatri kolleegipreemia - parim meesnäitleja

2011

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

2010

Viljandi linna teatripreemia

2010

Ugala teatri kolleegipreemia - parim meesnäitleja

2007

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

2002

Ugala teatri kolleegipreemia - parim meesnäitleja

2002

Ugala teatri publikupreemia "Kuldõun"

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Tuul kuu pealt - JÄÄB ÄRA

R

04. detsember
11:00
Ugala Teater - suur saal

Välja müüdud

Peer Gynt

R

04. detsember
19:00
Ugala Teater - suur saal

Etturid

E

07. detsember
19:00
Ugala Teater - väike saal

Surmkindlad asjad siin elus

N

10. detsember
19:00
Ugala Teater - väike saal

Surmkindlad asjad siin elus

R

11. detsember
19:00
Ugala Teater - väike saal

Välja müüdud

Piruka magus põhi

E

14. detsember
11:00
Ugala Teater - suur saal

Piruka magus põhi

T

15. detsember
11:00
Ugala Teater - suur saal

Tuul kuu pealt - JÄÄB ÄRA

N

17. detsember
11:00
Ugala Teater - suur saal

Välja müüdud

Tuul kuu pealt - JÄÄB ÄRA

R

18. detsember
11:00
Ugala Teater - suur saal

Välja müüdud

Surmkindlad asjad siin elus

R

18. detsember
19:00
Ugala Teater - väike saal

Tuul kuu pealt - JÄÄB ÄRA

L

19. detsember
12:00
Ugala Teater - suur saal

Välja müüdud

Peer Gynt

T

12. jaanuar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Surmkindlad asjad siin elus

N

14. jaanuar
19:00
Kumu Auditoorium

Välja müüdud

Mäng on alanud

L

16. jaanuar
17:00
Ugala Teater - suur saal

Mäng on alanud

E

18. jaanuar
19:00
Eesti Draamateater - suur saal

Surmkindlad asjad siin elus

N

21. jaanuar
19:00
Kumu Auditoorium

Välja müüdud

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

R

22. jaanuar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

L

23. jaanuar
14:00
Ugala Teater - suur saal

Surmkindlad asjad siin elus

L

06. veebruar
17:00
Ugala Teater - väike saal

Etturid

E

08. veebruar
19:00
Ugala Teater - väike saal

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

R

12. veebruar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

L

13. veebruar
17:00
Ugala Teater - suur saal

Mäng on alanud - viimaseid kordi!

R

19. veebruar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Surmkindlad asjad siin elus

L

20. veebruar
17:00
Ugala Teater - väike saal

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Henrik Ibsen "Peer Gynt"

Solveigi Isa, troll, härra Von Eberkopf, Hussein ja Kõhn Olend / Esietendus: 2020

Ene Mihkelson "Katkuhaud"

Tõnu / Esietendus: 2020

Alan Bradley "Piruka magus põhi"

Laurence de Luce / Esietendus: 2020

Andres Noormets "Lotomiljonärid"

õhtujuht / Esietendus: 2019

Eno Raud "Etturid"

Mäemõisa peremees, külapeoline, miilits ja einalaualine / Esietendus: 2019

Henrik Ibsen "Naine merelt"

doktor Wangel / Esietendus: 2018

Eric Linklater "Tuul kuu pealt"

Katriina, härra Parker, krahv Hulago Bloot ja kellakägu / Esietendus: 2018

Tennessee Williams "Orpheus allilmas"

David Cutrere / Esietendus: 2017

Paavo Matsin "Gogoli disko"

Gukš / Esietendus: 2017

L. Frank Baum "Võlur Oz"

Lõvi / Esietendus: 2016

Oskar Luts "Soo"

Madjak ja Juhan / Esietendus: 2016

Ken Ludwig "Mäng on alanud"

William Gillette / Esietendus: 2016

Martin Algus “Kaheksajalg”

Ville / Esietendus: 2015

Gianni Rodari “Cipollino seiklused”

Hertsog Mandariin ja Isand Kõrvits / Esietendus: 2015

Tom Stoppard “Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”

Guildenstern / Esietendus: 2014

Mark Ravenhill “Bassein (vett ei ole)

Osatäitja / Esietendus: 2013

Aino Pervik “Arabella”

Kõrtsmik / Esietendus: 2013

Jüri Ehlvest, Margus Kasterpalu, Ilmar Raag “Viimne võttepäev”

Gabriel / Esietendus: 2013

Tõnu Õnnepalu “Sajand”

Kirjanik / Esietendus: 2013

Marius von Mayenburg “Kolemees”

Lette / Esietendus: 2013

Kenneth Grahame “Tuul pajuokstes”

Konn / Esietendus: 2012

Terry Pratchett “Õed nõiduses”

Vanaema Weatherwax / Esietendus: 2012

Veera Saar “Ukuaru”

Metsahärra Tammeriik / Esietendus: 2012

Arto Salminen “Ladu”

Raninen / Esietendus: 2012

William Shakespeare “Mõõt mõõdu vastu”

Lucio / Esietendus: 2012

Ott Aardam “Mee hind”

Erinevad rollid / Esietendus: 2011

Peter Shaffer “Amadeus”

Joseph II / Esietendus: 2011

Jaan Kruusvall “Salaste laulupidu”

Buržumov / Esietendus: 2011

Mats Traat “Läbi klaasi”

Klaasimeister / Esietendus: 2011

Henrik Ibsen “Stockmannid”

dr. Tomas Stockmann / Esietendus: 2010

Astrid Lindgren “Karlsson katuselt”

Hildur Sokk / Esietendus: 2010

Edward Taylor “Majandustõus ehk Kohe käib pauk”

Simon Prout, Inglismaa Pariisi suursaatkonna ametnik / Esietendus: 2010

Tiina Laanem “Väikesed vanamehed”

Olaf / Esietendus: 2010

Anna Krogerus “Isa talveuni”

Härra Halvasti / Esietendus: 2010

Silvia Soro “Nähtamatu varandus”

Kalo, Uitsataqangutsog, Hay / Esietendus: 2009

Andrus Kivirähk “Limpa ja mereröövlid”

Padi / Esietendus: 2009

Mati Põldre, Margus Vaher “Arturi laulud ja aastad”

Konferansjee, Lemberg, Ird / Esietendus: 2009

Bertolt Brecht “Härra Punttila ja tema sulane Matti”

atašee / Esietendus: 2009

Anton Tśehhov “Kolm õde”

Andrei Sergejevitš Prozorov / Esietendus: 2008

Gérald Sibleryas “Grafiti”

Monsieur Cholley / Esietendus: 2008

Toomas Suuman “Linnapea”

Jüri Kõll, sõjaväelane, koor / Esietendus: 2008

Maksim Gorki “Põhjas”

Parun / Esietendus: 2008

Bernard Kangermann “Naabri mari”

Semu, kolmas kahtlane vagabond / Esietendus: 2007

Jussi Kylätasku "Runar & Kyllikki"

Tauno Peltonen / Esietendus: 2007

Henrik Ibsen “Nora/Maja”

Nils Krogstad / Esietendus: 2007

Otfried Preussler “Krabat”

Meister / Esietendus: 2007

Jaan Kross “Keisri hull”

Jakob Mättik / Esietendus: 2006

Eppu Nuotio, Tiina Brännare ja Matti Seppänen “Marilyn”

Arthur Miller, Marilyni abikaasa / Esietendus: 2006

August Kitzberg “Libahunt”

poiss / Esietendus: 2006

Anton Tśehhov “Kolm klaasikest kirsiviina”

Erinevad rollid / Esietendus: 2006

Lev Tolstoi “Anna Karenina”

vürst Stepan Arkadjevitš Oblonski (Stiva) / Esietendus: 2005

Antonio Buero Vallejo “Lõõmav pimedus”

Pedro / Esietendus: 2005

Oskar Luts “Suvi”

Kristjan Lible / Esietendus: 2005

Vladimir ja Oleg Presnjakov “Terrorism”

Erinevad rollid / Esietendus: 2004

Robert Loius Stevenson “Aarete saar”

doktor David Livsey / Esietendus: 2004

Jean Anouilh “Orkester”

härra Leon, klaver / Esietendus: 2004

Jules Verne “80 päevaga ümber maailma”

Erinevad rollid / Esietendus: 2004

Viktor Rozov "Vend Aljoša"

Moskva arst / Esietendus: 2004

Charles de Coster ja Grigori Gorin "Thijl Ulenspiegel"

Riesenkraft / Esietendus: 2003

August Gailit “Toomas Nipernaadi”

Kirikhärra, mees kõrtsis / Esietendus: 2003

Peter Horsler “Lõika maha ja lase jalga”

doktor Glow / Esietendus: 2003

Andrus Kivirähk “Helesinine vagun”

Indrek / Esietendus: 2003

Bernhard Shaw "Ullike Ootamatuste Saarelt"

Iidi, eesti vaimulik / Esietendus: 2003

Gerald Durrell “Minu pere ja muud loomad”

kunstnik Durant, külapoiss, tolliametnik / Esietendus: 2002

Hella Wuolijoki “Niskamäe kired”

Akusti Muumägi, Jaakko / Esietendus: 2002

Oskar Luts “Kevade”

Kiir / Esietendus: 2002

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin “Deemon ja ingel”

Zishe, Zelig / Esietendus: 2002

Ben Elton "Popcorn”

Wayne Hudson / Esietendus: 2002

Mark Twain "Tom Sawyeri seiklused"

Sidney Austin / Esietendus: 2001

Anton Hansen Tammsaare “Kärbes"

Anton / Esietendus: 2001

Eduardo de Filippo “Abielu Itaalia moodi”

Carlo, kelner / Esietendus: 2001

Juraj Benesh “Haljal aasal”

Parun Felseck / Esietendus: 2001

Olev Remsu "Vabaduse rist"

Volodja Solodomeiko / Esietendus: 2001

Jaan Kross "Mardileib"

Jürgen / Esietendus: 2001

Max Lundgren “Unistus Mallorcast"

Anton, üliõpilane 2 / Esietendus: 2000

Colin Higgins "Harold ja Maude"

Harold / Esietendus: 2000

Friedrich Schiller "Don Carlos"

Henares / Esietendus: 1999

Anton Hansen Tammsaare “Juudit”

erinevad rollid / Esietendus: 1999

Jalmari Finne "Naiste naljad, meeste mängud"

Kalle Brockman / Esietendus: 1999

Ervin Seppel ja Andres Puustusmaa “Sõbrad, kurikaelad ja muud”

osatäitja / Esietendus: 1999

Eduard Vilde “Vigased pruudid”

Enn / Esietendus: 1999

Ursula Kroeber Le Guin "Meremaa võlur. Päeva kaldad"

Cos, Haas / Esietendus: 1999

"Kullaketrajad"

Prints / Esietendus: 1999

Pamela Lyndon Travers “Mary Poppins”

erinevad rollid / Esietendus: 1998

Boris Kõrver "Ainult unistus"

Oskar, följetonist / Esietendus: 1998

Hans Nordberg "Üks mees: Roheline"

erinevad rollid / Esietendus: 1998

Lev Tolstoi “Elav laip”

Petuśkov, kunstnik / Esietendus: 1998

Friedrich Schiller "Maria Stuart"

Krahv Aubespine, prantsuse saadik / Esietendus: 1997

Kalju Komissarov "Saabastega kass"

saabastega kass / Esietendus: 1997

Margus Vaher “Haldjate vallatused”

vanatont / Esietendus: 1997

August Kitzberg “Kosjasõit”

osatäitja / Esietendus: 1997

Emile Zola/Ludmila Razumovskaja “Therese Raquin”

Camille / Esietendus: 1997

Anton Hansen Tammsaare “Tõde ja õigus”

erinevad rollid / Esietendus: 1997

Pierre Augustin Caron de Beaumarchais “Pöörane päev ehk Figaro pulm”

Cherubin / Esietendus: 1996

James Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer”

Osatäitja / Esietendus: 1996

Edgar Lee Masters “Spoon River”

Osatäitja / Esietendus: 1996

Juhan Kunder “Kroonu onu”

Aabram Andrejevitś Sikk / Esietendus: 1995

“La Traviata öö”

erinevad rollid / Esietendus: 1995

Donald Bisset “Muinasjutuudu”

muinasjutuvestja / Esietendus: 1995

Aleksandr Ostrovksi “Kaasavaratu”

Robinson, eksnäitleja / Esietendus: 1994

Tennessee Williams “Suvi ja suits”

Roger Doremus / Esietendus: 1994

Rollid mujal

William Shakespeare "Kuningas Lear", Theatrum

Narr / Esietendus: 2018

Loone Ots "Armastus on ajaviide", MTÜ Tuulekell

krahv von Mantauffel / Esietendus: 2018

Urmas Vadi "Furby tagasitulek", Vaba Lava

osatäitja / Esietendus: 2017

Kurt Wonnegut "Õnne sünnipäevaks, Wanda June!", Polygon

osatäitja / Esietendus: 2015

Urmas Vadi “Kus sa oled, Juhan Liiv?”, Liivi muuseum

Juhan Liiv / Esietendus: 2014

Andri Luup “Tuvi”, MTÜ Arhipelaag

osatäitja / Esietendus: 2013

Friedebert Tuglas “Pühajärve armastus”, Emajõe Suveteater

Felix / Esietendus: 2013

Anton Hansen Tammsaare “Põrgupõhja uus vanapagan”, Emajõe Suveteater

Politsei / Esietendus: 2010

William Shakespeare “Rooside sõda”, Leigo Järveteater

Punane roos ja kroonprints Edward / Esietendus: 2007

Lauri Vahtre, Mart Laar “Minust jäävad ainult laulud”, R.A.A.A.M

Rein Vapper / Esietendus: 2006

Olulisemad tööd väljaspool Ugalat

Mänginud filmides: "Head käed" (Allfilm, 2001), "Helmut" (Exitfilm 2001), "Vanad ja kobedad saavad jalad alla" (2003), "Stiilipidu" (2005), "Zen läbi prügi" (2007)