Tuul kuu pealt

Eric Linklater

Lavastuse tutvustus

Lavastus sobib vaatamiseks kõigile alates 6. eluaastast.

 

Kui kuu peal puhub tuul, peab olema väga ettevaatlik. Kui see tuul on kuri ja teie olete üleannetud, puhub tuul kuu pealt otse teie südametesse ja siis ei jäägi muud üle, kui terve aasta ulakad olla.

 

Keskeltläbi külas elavad õed Dinah (Laura Peterson) ja Dorinda (Laura Kalle). Nende isa suundub Bombardiasse sõjaretkele ja manitseb tütreid enda äraolekul kenasti käituma. Tüdrukud aga avastavad, et hoopis lihtsam on olla sõnakuulmatu kui viks ja viisakas. Nad saavad isa hoiatusest äraspidist julgustust ja tunnevad, kuidas kihk ulakas olla nende sees järjest kasvab. Tüdrukud söövad oma guvernandi, preili Serendipi meelehärmiks üüratuid toidukoguseid ja lähevad tülli Keskeltläbi küla elanikega.

 

Solvunult hauvad nad metsas elava emand Krõnksu kaasabil külarahvale karmi kättemaksu ja satuvad endalegi ootamatult üha kummalisematesse sekeldustesse nii oma kodukülas kui ka sellest tuhandeid kilomeetreid eemal. Ohtlike sündmuste keerises hakkavad Dinah ja Dorinda mõistma, milline väärtus on tegelikult vabadusel ja mis võib olla vabadusest ilma jäämise hind.

 

Sageli, kui me enda arvates hästi käitume, ütleb mõni täiskasvanu, et me oleme ikka väga ulakad olnud. Nii ongi päris keeruline aru saada, et mis või kuidas.

 

Briti lastekirjaniku Eric Linklateri romaan “Tuul kuu pealt” ilmus 1944. aastal, vahetult enne Teise maailmasõja lõppu. Samal aastal pälvis kirjanik teose eest Briti raamatukogutöötajate Carnegie auhinna.

 

Marika Palmi lavastajatee Ugala teatris algas diplomilavastusega “Unista!tud”, millele järgnesid mänguline lastelavastus “Printsess Luluu ja härra Kere” ja Salme Reegi preemia pälvinud noortemuusikal “Moraal”.

 

Lavastuses kasutatakse maagiat ja tuleb ette hulgaliselt äpardusi.

Lavastusmeeskond

Dramatiseerija

Liis Aedmaa

Lavastaja

Marika Palm

Kunstnik

Annika Lindemann

Kostüümikunstnik

Neoon Must

Muusikaline kujundaja

Lauri Lüdimois

Valguskujundaja

Villu Konrad

Videokunstnik

Katre Sulane

Liikumisjuht

Anni Zupping

Osades

Laura Kalle, Laura Peterson (Theatrum), Ringo Ramul, Vallo Kirs, Karl Robert Saaremäe (külalisena), Triinu Meriste, Jaana Kena, Aarne Soro, Tarvo Vridolin ja Ilo-Ann Saarepera

Meediakaja

Ulakate laste võidukäik

- Alice Lokk / Sakala, 18.04.2018

54. "Tuul kuu pealt"

- Alissija-Elisabet Jevtjukova / Blogi "Kinoteatri eksperiment", 23.04.2018

Ugalas uus lastelavastus

- Postimees, 03.04.2018

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü