UUS: Metsavend

Jānis Balodis

Lavastuse tutvustus

 

Tragikomöödia: usutav lugu uskumatutest elusaatustest

 

Jānis Pīnupsit ei olnud viiskümmend aastat inimesena olemas ja siis üleöö sai temast kõige kuulsam inimene terves riigis. Tema ebatavalisest elust kirjutas absurdihuumoriga rikastatud näidendi Läti noorema põlvkonna draamakirjanik Jānis Balodis.

 

See on lugu baltikumi viimasest metsavennast. 1944. aastal kistakse Jānis Nõukogude vägede poolt sõtta. Maha jäävad kodu, õde ja vend. Tahtmata sõjahullust kaasa teha, põgeneb Jānis armeest ja temast saab metsavend. Peidust välja tuleb ta viiskümmend üks aastat hiljem. Kes oli too iseäralik mees ja milliste valikutega pidi ta silmitsi seisma? Mida Jānis siis ikkagi pool sajandit tegi ja kuidas selline lugu üldse võimalik on?

 

“Metsavenda” on edukalt lavastatud nii Lätis kui Leedus, Eestis jõuab näidend Ugala teatri laval publiku ette esimest korda.”

 

 

Keeruline öelda, milline on klassikaline metsavennalugu. Ugala hooaja viimane uuslavastus «Metsavend» seda igal juhul pole. Küll aga on «Metsavend» aega ja ruumi painutav kompleksivaba ja humoorikas ajalookäsitlus, mis ühtlasi küsib, kui vabad me ikkagi oma valikutes oleme ning mida need toovad kaasa meile ja meie lähedastele.
Margus Haav, Sakala

 

Tegelikult kedagi osatäitjaist esile tõstmata jätta oleks ebaõiglane. Kõik on kokku meisterlik ja – kui tohib – ansamblimäng täiuslik. Perfektne. Peale põhirollide on kõigil ka veel hulk episoodilisi. Detaile ja «sutsakaid» on nii palju, et lavastust peaks vähemalt kaks korda vaatama, sest kõik ei jää meelde.

Andrus Karnau, Postimees

Lavastusmeeskond

Lavastaja ja tõlkija (inglise keelest)

Tanel Jonas

Kunstnik

Kristjan Suits

Helilooja ja helikujundaja

Veiko Tubin

Valguskujundaja

Sander Aleks Paavo

Liikumisjuht

Rauno Zubko

Osades

Jass Kalev Mäe, Oskar Punga, Vallo Kirs, Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Terje Pennie, Maarja Mõts ja Vilma Luik

Menüü