Naine merelt

Henrik Ibsen

Lavastuse tutvustus

Norra näitekirjanduse suurmeister Henrik Ibsen kirjutas näitemängu “Naine merelt” 1888. aastal ja seda peetakse üheks tema kõige helgemaks näidendiks. Loo algimpulss pärineb skandinaavia ballaadist “Agneta ja meremees”, kus naine kohtub meres elava mehega ja hülgab seejärel oma perekonna ja lapsed.

 

Ibseni näidend räägib mere ääres üles kasvanud majakavahi tütrest Ellidast, kes on abielus väikese kuurortlinna arsti dr. Wangeliga ja kasuemaks mehe täiskasvanuikka jõudvatele tütardele. Ellidat piinab igatsus avamere järele ja ta ei suuda väikelinnaeluga leppida. Kuigi dr. Wangeli esimene naine on surnud, seisab temagi oma perekonna ja Ellida vahel.

 

Siis tuleb ühel päeval merelt mees Ellida minevikust ja kõik muutub. Oluliste valikute ees on nii Ellida ise kui ka tema lähedased.

 

Tihti on nii, et üksteisele väga lähedal elavad inimesed eksisteerivad justkui erinevates maailmades. Keel ja kultuuriruum võib olla üks, aga sellest hoolimata on raske teineteisest aru saada. Ollakse ühe perekonna liikmed, aga huumorimeel on erinev, maailmanägemine on erinev, unistused on erinevad, elutunnetus erinev.

 

Miks see nii on? Kas taoline olukord on traagiline, dramaatiline või hoopis naljakas? Või ongi inimene niimoodi ehitatud ja olukord on täiesti normaalne?
Või on siin midagi veel, midagi ettearvamatut ja salajast?

 

Lavastaja Andres Noormets

Lavastusmeeskond

Tõlkija

Henrik Sepamaa

Lavastus ja kujundus

Andres Noormets

Kostüümid

Maarja Viiding

Muusika

Argo Vals

Video

Katre Sulane

Osades

Laura Peterson, Aarne Soro, Marika Palm, Ilo-Ann Saarepera, Tanel Ingi, Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin ja Agur Seim (külalisena)

Muusik

Argo Vals

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü