Etturid

Eno Raud

Lavastuse tutvustus

metsavennadraama kahes vaatuses

 

Eno Raua romaan „Etturid” ilmus esmakordselt 1968. aastal ja oli oma aja kohta äärmiselt julge teos – teemaks Saksa ja Soome mundris sõdinud meeste metsavendadeks hakkamine ning nende elutraagika aastatel 1944–1950.

 

See on lugu kolme mehe – Agu, Heiki ja Valduri – võitlusest iseendaks jäämise nimel, samal ajal kui ümbritsev tegelikkus seda üha vähem võimaldab. Ideaalide kuhtumise ja purunemise lugu, mis sunnib paratamatult küsima: kuidas käituksime ise, kui satuksime samasugustesse oludesse?

 

Metsavendluses polnud midagi loomulikku või ratsionaalset, vahest ainult osa metsavendade juures, kes olid sunnitud end varjama. Sest juba üsna kiirelt sai selgeks, et lõpp on niikuinii sama. /—/ Metsavendluse lugu näitab ka seda, kuidas tekib legend, mille vastu on vaat et lootusetum võidelda kui elavate inimestega. Legendid tekivad eeskätt aga just millegi kohta, mis ei ole ratsionaalne ega kergesti seletatav.” (Mart Laar, „Vastupanu vägi” 2018)

Lavastusmeeskond

Dramatiseerija ja lavastaja

Taago Tubin

Kunstnik

Kaspar Jancis

Valguskunstnik

Mari-Riin Paavo

Muusikaline kujundaja

Lauri Lüdimois

Osades

Karl Robert Saaremäe (külalisena), Ringo Ramul, Martin Mill, Laura Kalle, Ilo-Ann Saarepera, Janek Vadi, Aarne Soro, Jaana Kena jt.

Menüü