TULEKUL: Cosmopolitan

Ott Kilusk

Lavastuse tutvustus

COSMOPOLITAN
Ott Kilusk

 

Kusagil maailma servas, seal kus gloobus otsustavalt Põhjanaba poole kaardub, paiknevad kaks väikest riiki – Eesti ja Läti. Nende piirid kulgevad pikalt koos ja merigi on sama, kuid üksteise toimetamistest ei teata just palju. Ka keeled ja kombed on mõlemal sedavõrd erilised, et nende rahvaste mõtteruumis orienteerumine on vaid üksikute veidrike privileeg.

 

Ühel kenal päeval reisivad Eesti ja Läti piiril asuvasse motelli kaks väga erinevat inimest – Andrew New Yorgist ja German Venemaalt. Andrew on noor kosmopoliit, ilma juurte ja rahvuseta müügimees läänest, German aga endisest balletiartistist pensionär idast. Nad ei tea mitte midagi üksteise olemasolust, nad ei tunne kohalikke keeli ega kombeid, nad mõlemad varjavad oma tegelikke eesmärke.

 

Järgneva ööpäeva jooksul arenevad selles motellis kummalised sündmused: seal kohtuvad mitmed värvikad tegelased ja neli erinevat keelt, põrkuvad maailmavaated ja tõekspidamised, varjatud plaanid ja avaldamata lood. Pidev möödarääkimine, üksteise võõristamine, omavaheline mõõduvõtmine ja peidus olevad saladused võtavad koomilised ja absurdsed mõõtmed.

 

Elu ja surm, koosolemine ja üksindus, juured ja juurtetus, mälu ja mälutus, muinasjutud ja argielu, rahvuskultuur ja kosmopoliitne nutimaailm: need on vastandused, mille ületamisega selle loo tegelastel vaeva tuleb näha.

 

Lavastus sünnib koostöös Valmiera draamateatriga.
Koostöölavastus “Cosmopolitan” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

 

Esietendus Ugala teatri suures saalis 14. septembril
Esietendus Valmiera teatris 4. oktoobril

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Andres Noormets

Kunstnik

Valters Kristbergs

Kostüümikunstnikud

Maarja Viiding ja Ilze Vītoliņa

Videokunstnik

Taavi Varm

Muusikaline kujundaja

Peeter Konovalov

Valguskujundaja

Lauris Johansons

Tõlkijad

Januss Johansons, Alden Kirss ja Oleg Titov

Mängivad

Aarne Soro, Alden Kirss, Eduards Johansons (Valmiera draamateater), Ieva Puķe (Valmiera draamateater), Januss Johansons (Valmiera draamateater), Klinta Reinholde (Valmiera draamateater), Krišjānis Salmiņš (Valmiera draamateater), Martin Mill, Oleg Titov ja Terje Pennie

Menüü