Piletiinfo

Ugala kassa on avatud E–R kell 9–21 (etendusega õhtul) ja 9-19 (etenduseta õhtul) ning L-P 1,5 h enne etendust kuni kell 19.

Kassa telefon 433 0777, e-post kassa@ugala.ee.

 

Pileteid saab osta Ugala veebilehelt, Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktidest üle Eesti ning veebilehtedelt www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee (piletipoe kasutamise tingimused Piletimaailmas ja Piletilevis).

 

Loe lähemalt, millised võimalused ja soodustused on erivajadustega külastajatele Ugala teatris.

 

Teatrikülastaja meelespea: juhis turvaliseks teatrikülastuseks

Koroonaviiruse levik Eestis on taas laialdane, mille puhul peame kõik ühiselt pingutama ja käituma vastutustundlikult, et viiruse levik kontrolli alla saada. Ugala teater lähtub selles valitsuse korraldusestkultuuriministeeriumi juhendist, terviseameti soovitustest ning soovist, et Ugala teater, kultuur tervikuna ning kogu ühiskond saaks jääda avatuks. Teeme selleks enda poolt kõik võimaliku ja palume ka oma publikult väga mõistvat suhtumist, et teatrisse tulek oleks ohutu ja turvaline kõigile teatrikülastajatele.

 

Igal vähemalt 18-aastasel teatrikülastajal tuleb teatrisaali pääsemiseks tõendada oma nakkusohutustTeatrisse tulles tuleb lisaks teatripiletile võtta kaasa ja olla valmis esitama:
-> kehtiv isikut tõendav dokument
 (ID-kaart, juhiluba, pass)
-> vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivset PCR-testi tulemust tõendav dokument. Negatiivset testi tulemust kinnitav tõend on kehtiv, kui PCR-test on tehtud kuni 72 tundi enne sündmust.

 

Nõutud tõendi saab enne teatrikülastust luua patsiendiportaalis, mille ehtsust ja kehtivust kontrollitakse tõendil oleva QR-koodiga spetsiaalse veebirakenduse abil. Kui on vaja abi digitõendi välja trükkimiseks, siis selleks pakuvad võimalust raamatukogud üle Eesti sh Viljandi Linnaraamatukogu. Kindlasti peab sel juhul raamatukogusse kaasa võtma oma ID-kaardi ja selle pin-koodid.

 

Kui ühte eelpool nimetatud tõenditest esitada ei ole võimalik, pakub Ugala koostöös Viljandi haiglaga teatrikülastajaile teha antigeeni kiirtest Viljandi haiglas soodushinnaga 8 eurotTesti tulemuse kohta väljastatakse tõend, mis kehtib 48 tundi ning testimise aeg on vaja eelnevalt kokku leppida telefonil 5886 3313 (E-R 8-16).

Samuti pakume koostöös Confidoga võimaluse teha antigeeni kiirtesti nende testimispunktides üle Eesti (NB! Ei kehti kiirkliinikutes) mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist, millega koos väljastatakse ka vastav tõend (digitaalne/paberil). Pileti ostnud teatrikülastajale kehtib antigeeni kiirtestimisel sooduskood (testi hind sooduskoodiga 17 eurot), mis tuleb sisestada testimisele aega broneerides vastavasse sooduskoodi lahtrisse broneerimisvormi lõpus. NB sooduskood kehtib Confido testimispunktides, mitte kiirkliinikutes. Huvi korral palume võtta ühendust Ugala kassaga kassa@ugala.ee või tel 4330777, et saada personaalne sooduskood ja testimiseks vajalik aja broneerimise juhis.
Teatris kohapeal kiirtestimise võimalust ei ole.

 

Kui olete haigestunud või tunnete end haigena, olete nakatanu lähikontaktne, kokku puutunud haigustunnustega isikuga, siis ei ole teatrisse tulek ohutu ega lubatud. Teater pileteid tagasi ei osta, ent võimalusel vahetame pileti hilisemale etendusele.

 

Juhul, kui teatrikülastaja ei soovi oma nakkusohutust tõestada, siis ei ole tal õigust teatrietendustel osaleda. Ugala teater sel juhul piletiraha ei tagasta. Õiguslik aluse selleks leiab VÕS § 101 lõige 3. Võimalusel vahetame pileti hilisemale etendusele. Selleks tuleb teatrikassale oma soovist teatada hiljemalt 48 tundi enne etenduse algust.

 

Sissepääs teatrimajja on avatud vähemalt üks tund enne etenduse algust, et tagada reeglitele vastav ja turvaline sisenemine.

 

Teatrimajas tagame omalt poolt lisaturvalisust pakkuvad vahendid nagu käte desovahendid kassas, garderoobis, kavamüügilaual, teatrikohvikus ja üle teatrimaja. Publikuga kokkupuutuv personal omab kehtivat vaktsiinipassi või negatiivset koroonaviiruse testi tulemust.

 

Veelgi turvalisemaks koosolemiseks julgustame kandma näomaski, mida saab soovi korral ka Ugala kassast.

 

Teatrimajas liikudes ning garderoobis ja kohvikus palume hoida teistest teatrikülastajatest mõõdukat vahemaad. Etenduse vaheaeg kestab 20 kuni 30 minutit (sõltuvalt inimeste arvust teatrisaalis), et saaks rahulikult saalist väljudes üksteisega vahemaad hoida ja jõuaks kohvikut külastada. Ugala teatrimaja on avar ja ruumi distantsi hoidmiseks on piisavalt.

 

Vältimaks vaheajal kohviku järjekorda, soovitame teha vaheajatellimuse varakult veebilehel (kuni 24 h enne etendust) : ugala.ee/vaheajatellimus või telefoni teel ka samal päeval. Ka teatrikohvikus palume hoida teistest külastajatest mõõdukat vahemaad  – kohvikuleti ääres tellimust oodates ja samuti on selle põhjal tehtud ruumis laudade ja toolide paigutus.

 

Ugala teater jätab endale õiguse muuta saalis istumise korda, kui koroonaviirusega seotult reeglid riigis muutuvad.

 

Publiku turvalisust ja etendusi puudutav info täpsustub ja täieneb jooksvalt vastavalt valitsuse korraldustele.

 

————-

 

3. märtsist kuni 23. maini 2021 riiklike piirangute tõttu ära jäänud etenduste kohta leiab info SIIT.

 

————

UUS! Müügil heliplaat “Muusikat Ugala teatri lavastustest”

Muusikakogumik on koostatud teatri 100. sünnipäeva valguses, vaadates tagasi publiku lemmiklavastustele aastatest 1977–2018, nagu „Kihnu Jõnn“, „Kajakas“, „Armastus kolme Apelsini vastu“, „Toomas Nipernaadi“, „Soo“ jt.

 

Muusika autorid: Sven Grünberg, Tõnis Mägi, Argo Vals, Peeter Konovalov, Jaak Lutsoja, Rasmus Puur

Seaded keelpilliorkestrile: Rasmus Puur
Muusikat esitab Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester Rasmus Puuri dirigeerimisel ning jazzmuusikutest ansambel koosseisus Kirke Karja, Andre Maaker, Peedu Kass ja Ahto Abner.
Solistid: Vaiko Eplik, Ruslan Trochynskyi, Priit Võigemast, Jaana Kena, Tõnis Mägi, Andre Maaker, Jaak Lutsoja, Priit Pedajas jt.

 

Plaadi on koostanud Ugala teatri muusikajuht Peeter Konovalov.

 

Vinüülplaadid ja CD-plaadid on müügil Ugala teatri kassas, Viljandi muusikapoes Plaadimees ja Rahva Raamatu e-poes.

 

Vinüülplaat 25 €
CD-plaat 15 €

 

Telli plaat koju
Soovi korral saab vinüül- ja CD-plaadi koju tellida ka posti teel (plaadi hinnale lisandub pakiautomaadi teel saatmise kulu). Selleks tuleb Ugala kassale oma soovist teada anda. Et saaksime anda juba täpsema juhise pangaülekandeks. Kui ülekanne on meile laekunud, jõuab soovitud helikandja peatselt Teieni.

 

Ugala teatri kassa: kassa@ugala.ee / E–R kell 10–17 tel. 433 0777

 

Piletihinnad

Pileti hind koduetendustel on 19 € ja soodushind 15 €. Lasteetenduste pileti hind on 13 €. Eri- ja suveprojektidele ning väljasõidu etendustel kehtivad eripiletihinnad.

Sooduspilet kehtib:

 • (üli)õpilastele ja ISIC-kaardi omanikele;
 • õpetajatele ja ITIC-kaardi omanikele;
 • pensionäridele;
 • gruppidele alates 15 inimesest.

Kooligruppide puhul lisandub 1 tasuta pilet:

 • 10 pileti ostul 1.–6. klassi õpilastele;
 • 15 pileti ostul 7. ja vanemate klasside õpilastele.

10% piletihinna soodustus kehtib MyFitnessi klientidele kliendikaardi ettenäitamisel.

30% piletihinna soodustus kehtib Perekaardi omanikele.

50% piletihinna soodustus kehtib:

 • Eesti Teatriliidu liikmetele;
 • Eesti Etendusasutuste Liidu liikmesorganisatsiooni töötajatele;
 • puudega inimesele puuet tõendava dokumendi ettenäitamisel;
 • kõrvalabi vajava puudega inimese saatjale.

Soodustused kehtivad kõikjal Eestis toimuvatele Ugala teatri etendustele.

 

Palume etendusele tulles kaasa võtta soodustust võimaldav dokument.

 

Korraga kehtib vaid üks soodustus.

 

Ugala teatris toimuvate külalisetendustel kehtivad piletihinnad ja soodustused, mis kehtestab etendust andev teater.
Teater juba väljaostetud pileteid tagasi ei osta. Pileteid vahetatakse ümber võimaluse korral, vahetustasu 0,50 € ühe pileti kohta.

 

Broneerimine

Pileteid saab broneerida teatri kassas telefonil 433 0777 või e-kirja teel kassa@ugala.ee.

Broneeritud üksikpiletid tuleb välja osta hiljemalt kaks nädalat enne etenduse toimumist.

Kollektiivtellimused algavad 15 piletist. Need tuleb välja osta hiljemalt kolm nädalat enne etendust.

Tähtajaks väljaostmata piletid suunatakse vabamüüki.

 

Pangaülekandega tasumine

Ülekandega saab tasuda ainult eelnevalt broneeritud piletite eest. Pangaülekande tegemisel tuleb ära märkida järgmine info:

Raha saaja: Rahandusministeerium
Arvelduskonto: EE891010220034796011

Viitenumber (kohustuslik): 3500081212
Selgitus: broneerija nimi, etenduse nimi, toimumise kuupäev, piletite arv

 

Parkimine Ugala teatri juures

 

Teatrisse tulles saab parkida nii Vaksali tänava äärses kui Reinu tee äärses parklas. Parkimine on tasuta ja mõlema parkla juurest viivad teatri peaukseni valgustatud kõnniteed.

 

Teatrimaja peasissepääsu juures ning Reinu tee äärses parklas on parkimisalad invasõidukitele.

 

Kui ühel ajal toimub mitu etendust, ei pruugi kõigile siiski parkimiskohti jaguda. Palun varuge aega, et vajadusel otsida autole koht teatri lähistel Viljandi Vana Kalmistu (sissepääsuga Vaksali tänavalt) või Saksa kalmistu (sissepääsuga Reinu teelt) parklates.

 

Teatribussi tellimine

Kui soovite suurema grupiga tulla vaatama Ugala teatri etendust või plaanite ühiselt külastada mõnd teatrietendust mujal Eestis, siis tellige teatrikülastuseks teatribuss Ugala teatrist. Buss on 28-kohaline ja kõigi mugavustega. Bussi tellimiseks ja renditingimuste täpsustamiseks võtke ühendust Ugala teatri väljasõidu administraatori Karin Eelmäega (tel 5661 9504, karin@ugala.ee).

 

Kinkekaart

Ugala teatri kinkekaart väärtuses 19 eurot on müügil:

 • Ugala teatri kassa
 • Centrumi keskuse Rikets lillepood
 • Männimäe Selveri Rikets lillepood
 • Maksimarketi Lillepood
 • Mulgi Marketi Teemu Äri Lillepood

 

Kaart kehtib ühe aasta jooksul alates ostukuupäevast ja selle saab vahetada teatripileti vastu Ugala kassas.

 

Kui pileti maksumus ületab kinkekaardi väärtuse, saab külastaja tasuda puudujääva osa rahas. Kui valitud piletite väärtus on väiksem kinkekaardi väärtusest, siis vahet ei tagastata.

 

Telli kinkekaart posti teel koju

Soovi korral saab kinkekaardi koju tellida ka posti teel. Selleks tuleb Ugala kassale (tel 433 0777, kassa@ugala.ee) teada anda oma aadress, tasuda kinkekaardi eest ülekandega ja kingitus jõuab peatselt Teieni.

Posti teel saatmisel lisandub kinkekaardi hinnale postikulu. Oma ostusoovist tasub aegsasti teada anda, sest nii makse kui ka postiga saatmine võtab aega. Seepärast soovitame kinkekaardi tellimist mitte jätta viimasele hetkele.

 

PAI kaardi soodustus

PAI kaardi omanikele on Ugala teatri etendustele soodustus 20%. PAI kaardi omanikel palume piletid eelnevalt broneerida kassa@ugala.ee või tel. 4330777, soodustus kehtib etendustele kuni 31.12.2021.

Ugala heategevusfond "Kingi lapsele teatrielamus"

Ugala heategevuslik toetusfond julgustab inimesi ostma toetajapileteid, mis kingitakse edasi lastele. Kogutud raha eest saavad vähekindlustatud perede lapsed tulla omal valikul vaatama Ugala teatri etendusi. Alates 2015. aastast on fondi toetusel teatrisse jõudnud üle 700 lapse Viljandist ja kaugemalt.

 

Toetuspilet maksab 8 € ja seda on võimalik osta Ugala teatri kassast ning kõikidest Piletimaailma müügikohtadest.

 

Toetusvõimaluste leidmiseks palume pöörduda teatri kontaktisiku poole ning ühiselt leitakse võimalus, et vähekindlustatud perede lapsed etendustest osa saaksid.

Osta toetuspilet siit.

 

“Kingi lapsele teatrielamus” kontakt Ugala teatris:

Mari Hubel 
müügijuht
tel 526 7439
mari.hubel@ugala.ee

 

Heategevusfond "Aitan lapsi"

Ugala teater osaleb heategevusprojektis, mille eesmärk on aidata teatrisse Eesti vähekindlustatud lapsi.

 

Ligi pooltele pandipakendi automaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pakendi tagastamisest. Kogu annetatud raha läheb lastele teatrikülastuste ja transpordi tarbeks. Projektiga on tänaseks liitunud pea kõik Eestis tegutsevad teatriasutused, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Abivajavate laste hulk ja kontaktid selgitatakse koostöös omavalitsuste ja lastega tegelevate organisatsioonidega.

 

Täpsem info kampaania koduleheküljelt www.aitanlapsi.ee

 

“Aitan lapsi” kontakt Ugala teatris:

Mari Hubel 
müügijuht
tel 526 7439
mari.hubel@ugala.ee

 

Tähelepanu

Teatril on õigus teha muudatusi mängukavas ja osatäitjate koosseisus. Muudatustest annab teater teada oma kodulehel ja muudes kanalites. Internetist piletit ostes palume ja soovitame registreerida oma kehtivad kontaktandmed, nii saame mängukava muudatuse korral teiega otse ühendust võtta.

 

Juhul kui Ugala teatri tõttu toimub etenduse asendamine või jääb etendus ära, saab pileteid tagasi müüa nädala jooksul, kui ei ole teatatud teisiti. Kui etendus toimub, siis teater juba väljaostetud pileteid tagasi ei osta, kuid vahetab võimalusel ümber teisele etendusele.

 

Eelnevalt broneeritud ja ülekandega tasutud piletid saab kätte teatri kassast kuni etenduse alguseni.

 

Interneti teel ostetud piletiga (välja prinditud kujul või mobiiliseadmest ette näidates) võib otse saali siseneda.

 

Hilinenud külastajad lubatakse kohtadele, kus nad juba saalisolevat publikut võimalikult vähe häirivad. Kui mõne mängupaiga eripära seda ei võimalda, siis hilinejaid saali ei lubata. Teater ei kompenseeri hilinemise tõttu kasutamata jäänud pileteid.

 

Pool tundi enne etenduse algust müüb Ugala teatri kassa eelisjärjekorras algava etenduse pileteid.

 

Teatripiletite ostul kehtivad maksevahendina ka Ugala teatri, Piletimaailma ja Piletilevi kinkekaardid.

 

Pilet tuleb osta igal teatrikülastajal alates 4. eluaastast. Alla 4aastased lapsed täiskasvanute etendustele ei pääse.

 

Ugala teatri kassast on võimalik osta kõiki Piletimaailmas ja Piletilevis müügil olevate ürituste pileteid.

 

Etenduse jäädvustamine ilma eelneva teatripoolse nõusolekuta ei ole lubatud.

 

Tugevas alkoholijoobes teatrikülastajad etendusele ei pääse.

 

Liikumispuudega või abivahendeid kasutavatel teatrikülastajatel palume pöörduda hiljemalt etendusele eelneva tööpäeva jooksul Ugala kassasse telefonil 433 0777, et saaksime omapoolselt teatrikülastuse ette valmistada ja vajaliku abi tagada.

Ugala suur saal

- 540 kohta

- 3 ratastoolikohta

- ratastooli juurdepääs

- silmusvõimendi

Ugala väike saal

- kuni 155 kohta

- ratastooli juurdepääs

Eripakkumised

Schloss Fellin

Ugala teatri külastajale on teatripileti ettenäitamisel ööbimine Schloss Fellinis soodsam.

Samuti on võimalik broneerida endale teatripakett (ööbimine + teatrielamus + hommikusöök + spaa ja lõõgastuskeskuse külastus).

Info ja broneerimine telefonidel 646 6080/503 2723 ja reception@schlossfellin.ee.

Loe lähemalt teatripaketi kohta hotelli veebilehel.

Park Hotell

Ugala teatri külastajale on teatripileti ettenäitamisel ööbimine Park Hotell Viljandis soodsam.

Samuti on võimalik broneerida endale teatripakett (ööbimine + teatrielamus + hommikusöök).

Info ja broneerimine telefonil 435 3300 ja info@parkhotelviljandi.ee.

Loe lähemalt teatripaketi kohta hotelli veebilehel.

Grand Hotel Viljandi (Tartu 11)

Ugala teatri külastajale on teatripileti ettenäitamisel ööbimine Grand Hotel Viljandis soodsam.

Samuti on võimalik broneerida endale teatripakett (ööbimine + teatrielamus + hommikusöök).

Info ja broneerimine telefonil 435 5800 ja info@ghv.ee.

Loe lähemalt teatripaketi kohta hotelli veebilehel.

Centrum hotell (Tallinna 24)

Ugala teatri külastajale on teatripileti ettenäitamisel ööbimine Centrumi hotellis soodsam.

Samuti on võimalik broneerida endale teatripakett (ööbimine + teatrielamus + hommikusöök).

Info ja broneerimine telefonil 435 1100 ja bron@centrum.ee.

Loe lähemalt teatripaketi kohta hotelli veebilehel.

Endla hotell (Endla 9)

Ugala teatri külastajale on teatripileti ettenäitamisel ööbimine Endla hotellis soodsam.

Info ja broneerimine telefonil 433 5302 ja endlahotell@reinup.ee.

Loe lähemalt hotelli veebilehel.

Peetrimõisa SPA hotell (Pirni 4)

Ugala teatri külastajale on teatripileti ettenäitamisel ööbimine Peetrimõisa SPA hotellis soodsam.

Samuti on võimalik broneerida endale teatripakett (ööbimine + teatrielamus + hommikusöök).

Info ja broneerimine telefonil 434 3000 ning info@peetrimoisavilla.ee.

Loe lähemalt teatripaketi kohta hotelli veebilehel.