Kolm musketäri

Alexandre Dumas

Lavastuse tutvustus

Elu ei ole seda väärt, et tema pärast nii palju muretseda.

Athos, kuninglik musketär

 

Alexandre Dumas’ maailmakuulsal romaanil põhineva igahalja seikluse “Kolm musketäri” tegevus leiab aset Prantsusmaal. Noor gaskooni aadlik d’Artagnan lahkub isakodust ja suundub Pariisi, et astuda härra de Treville’i musketäride kompaniisse. Kiiresti sõbruneb ta kolme silmapaistva musketäri Athose, Porthose ja Aramisega, kuid sama kiiresti leiab ka vaenlasi kardinal Richelieu’ lähikondsete hulgast ning õige pea tuleb noorel ja tulisel gaskoonlasel sukelduda kõige ohtlikumatesse seiklustesse, et pälvida oma südamedaami armastus ning päästa kuninganna Anna au ja Prantsusmaa hea nimi. Olles kõigest etturid kuningas Louis XIII, kardinal Richelieu ja Buckinghami hertsogi vahelises malemängus, õnnestub musketäridel ja d’Artagnanil jääda truuks oma deviisile – üks kõigi ja kõik ühe eest.

 

Aitäh, Stora Enso!

 

Eesti Teatriauhinnad 2023: Janek Vadi – meeskõrvalosatäitja auhind kardinal Richelieu rolli eest

 

—————————————————–

Ekskursioon ja etenduste info

 

Sissepääs Õisu mõisa parki on avatud 1,5h enne etenduse algust. Avatud on Ugala teatrikohvik, TM Burks, kodukoogilett Kaili küpsetised, mõisa aed ning külastada saab koos giidiga ka mõisahoonet. Ekskursioone korraldab Õisu mõis ja need toimuvad kell 18:30 ja kell 19 (kestus ca 25 minutit, kogunemine mõisa peaukse ees), pilet 3 €.

 

Etendused toimuvad vabas õhus, istekohad on nummerdatud ja pääs tribüünile algab 30 minutit enne etendust. Etendus kestab 3 tundi ja 45 minutit, koos 30-minutilise vaheajaga. Hilisõhtud võivad olla jahedad, seega soovitame talviselt soojad riided kaasa võtta.
Tähelepanu Tallinna ja Viljandi poolt tulijad! Palume arvestada ca 5-kilomeetrise teeremondi lõigu ja sellest tuleneva võimaliku viiteajaga – Viljandi linna piirist kuni Loodini.

 

Teatribussiga etendusele

 

Mugava võimalusena saab 1. ja 11. juunil sõita Viljandist etendusele ja tagasi Ugala teatribussiga. Buss väljub kell 18:30 Ugala teatri juurest ja sõidab tagasi Õisust 15 minutit peale etenduse lõppu. Bussipileti hind edasi-tagasi on 6 €. Bussipileti saab osta siit.

 

 

Kui Ugala teatri „Kolm musketäri“ sai vaadatud, valdas meeli kerguse, isegi mõningase ülendatuse tunne. Õigupoolest on kuskil nähtamatu latt, mida ületades saab kostüümidraamast ja mõõgavõitlusest kunst. See asub igal teatri­vaatajal isesugusel kõrgusel. Minu meelest läks Ugala sellest suure varuga üle.

Andrus Karnau, Sirp

Ugala „Kolm musketäri“ on maitsev suvine magustoit, mis serveeritakse publikule aristokraatlikult idüllilise Õisu mõisapargi miljöös. /…/ Etenduse number üks on sellel kevadel lavakunstikooli 30. lennu lõpetanud Jass Kalev Mäe. Tema kehastatud d’Artagnan on nooruslik, seksapiilne, energiline, julge, hoogne. Mäe on selleks rolliks valmis ja mängib oma karakterit teorõõmsalt alates lavale astumisest viimasele stseenile järgneva aplausini. Annaks Ugala teatrivaim armu, et seda energiat jaguks kõigisse etendustesse! Ülejäänud näitlejatööd on trupimängule kohaselt võrdselt filigraansed ja rollikohased.  /…/ Tasub silma peal hoida teiselgi Ugala trupiga liituval noorel näitlejal Alden Kirsil, kes kehastab kuninglikku musketäri Aramist meeldivalt romantilisena, lastes kohati kõlada ka karakteri pahelisematel nootidel.

Tanel Jan Palgi, Eesti Päevaleht

 

Tanel Jonase lavastus on hästi läbikomponeeritud seikluslik vaatemäng, Rauno Zubko ilmeka koreograafia ja Kaire Russi seatud ulja mõõgavõitlusega. /…/ Neli peategelast on stiilsed, uhked, sümpaatsed.

Pille-Riin Purje, Postimees

 

Ning ehkki lavastus otseselt suveteatri piire ei nihuta, jääb see lõpuni kaasahaaravaks, pakkudes mõnusaid äratundmismomente nii neile, kes on tulnud otsima nostalgialaksu, kui ka «uutele tulijatele», keda kostitatakse hea koguse metateatraalsete naljadega.

Maarja Moor, Sakala

 

Hetki proovidest ja kõnelusi tegijatega enne esietendust Õisu mõisa pargis.

 

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Tanel Jonas

Kunstnik

Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)

Kostüümikunstnikud

Kristjan Suits ja Sirli Pohlak

Koreograaf

Rauno Zubko

Muusikaline kujundaja

Peeter Konovalov

Valguskujundaja

Sander Aleks Paavo

Lavavõitluse seadja

Kaire Russ

Dramatiseerinud

Tanel Jonas, Liis Aedmaa ja Laura Kalle

Alusteose tõlkija

Tatjana Hallap

Mängivad

Jass Kalev Mäe, Martin Mill või Reimo Sagor, Oskar Punga, Alden Kirss, Andres Tabun, Rait Õunapuu, Ken Rüütel, Vallo Kirs, Klaudia Tiitsmaa või Lauli Koppelmaa, Marika Palm, Jaana Kena, Janek Vadi, Silver Kaljula, Karl Kena, Theodor Tabor, Merle Liinsoo ja Aili Nohrin

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü