Andres Tabun

Ugala teatris

näitlejana aastast 1976

Tunnustused

2017

Näitlejate Liidu kolleegipreemia

2016

Ugala kolleegipreemia - särav suts

2015

Viljandi linna teatripreemia

2015

Ugala kolleegipreemia - särav suts, Tepo "Ema oli õunapuu"

2007

Ugala kolleegipreemia

1994

Ugala kolleegipreemia

1988

Eesti Teatriliidu loovtöötaja preemia

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Surmkindlad asjad siin elus Inglise keelsete subtiitritega

L

17. august
19:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu

Surmkindlad asjad siin elus

L

07. september
17:00
Ugala Teater - väike saal

Koju

T

17. september
19:00
Ugala Teater - väike saal

Surmkindlad asjad siin elus

L

28. september
17:00
Ugala Teater - väike saal

Vai-vai vaene Vargamäe

T

01. oktoober
12:00
Teater Vanemuine, Tartu - Väike maja, Vanemuise 45a

Vai-vai vaene Vargamäe

N

03. oktoober
12:00
Paide Muusika- ja Teatrimaja

Võrku püütud

R

04. oktoober
19:00
Ugala Teater - suur saal

Koju

T

08. oktoober
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Vai-vai vaene Vargamäe

R

11. oktoober
12:00
Viimsi Artium

Vai-vai vaene Vargamäe

R

11. oktoober
15:00
Viimsi Artium

Vai-vai vaene Vargamäe

L

12. oktoober
12:00
Viimsi Artium

Koju

E

28. oktoober
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Surmkindlad asjad siin elus

K

30. oktoober
19:00
Ugala Teater - väike saal

Võrku püütud

R

01. november
19:00
Ugala Teater - suur saal

Koju

T

12. november
19:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu

Vai-vai vaene Vargamäe

R

15. november
11:00
Ugala Teater - väike saal

Vai-vai vaene Vargamäe

K

20. november
12:00
Haapsalu Kultuurikeskus

Vai-vai vaene Vargamäe

N

21. november
12:00
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

Arst

R

22. november
19:00
Ugala Teater - suur saal

Võrku püütud

T

10. detsember
19:10
Teater Vanemuine, Tartu - Väike maja, Vanemuise 45a

Võrku püütud

R

13. detsember
19:00
Ugala Teater - suur saal

Arst

E

16. detsember
19:00
Tallinn, Salme Kultuurikeskus

Arst

T

17. detsember
19:00
Tallinn, Salme Kultuurikeskus

Surmkindlad asjad siin elus

K

18. detsember
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Kadri Lepp "Koju"

Isa / Esietendus: 2023

Eva Koff ja Indrek Koff "Laste hotell"

Vana Riks / Esietendus: 2023

Alexandre Dumas "Kolm musketäri"

kapten De Tréville, kõrtsmik ja Lille'i linna timukas / Esietendus: 2022

Robert Icke "Arst"

dr Brian Cyprian ja külaline telesaates / Esietendus: 2022

F. Scott Fitzgerald "Sume on öö"

Mr Warren, Alber McKisco, kelner ja baarimees / Esietendus: 2021

Nikolai Gogol "Sõprusest. Armastusest. Hullumeelsusest"

Demjan Demjanovitš, Schiller, tüse ärimees, naeratus, jalg, ametnik, näotu / Esietendus: 2021

Ray Cooney "Võrku püütud"

Isa / Esietendus: 2020

Alan Bradley "Piruka magus põhi"

Tully Stoker ja dr Kissing / Esietendus: 2020

Andres Noormets "Lotomiljonärid"

Martin / Esietendus: 2019

Jonas Jonasson "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus"

Einar, Julius Juurman, Lavrenti Beria ja Mao Tse Tung / Esietendus: 2019

Lev Tolstoi "Elav laip"

Ivan Makarovitš ja kohtu-uurija / Esietendus: 2018

Mihhail Durnenkov "Hipide revolutsioon"

kloostri eestseisja, hipi, miilits, Kalle isa ja hullumaja patsient / Esietendus: 2018

Aaron Posner "Krdi loll lind"

Sorn / Esietendus: 2017

A. H. Tammsaare "Vai-vai vaene Vargamäe"

Sauna-Madis / Esietendus: 2017

Martin Algus "Sätendav pimedus"

Holom / Esietendus: 2017

Hjalmar Bergman "Vanaema ja Issand Jumal"

Grundholm, Gustav Borck ja Gawenstein / Esietendus: 2016

Urmas Lennuk "Ema oli õunapuu"

Tepo / Esietendus: 2015

Martin Algus „Kaheksajalg”

erinevad rollid / Esietendus: 2015

Kati Kaartinen „Amalia"

Kari / Esietendus: 2015

Rainer Werner Fassbinder „Hirm sööb hinge seest”

erinevad rollid / Esietendus: 2014

Tom Stoppard „Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”

Claudius / Esietendus: 2014

Fjodor Dostojevski „Valged ööd”

vana unistaja / Esietendus: 2014

Aino Pervik „Arabella”

Silbergold / Esietendus: 2013

Tõnu Õnnepalu „Sajand”

erinevad rollid / Esietendus: 2013

Jüri Ehlvest, Margus Kasterpalu, Ilmar Raag „Viimne võttepäev”

Ivo Schenkenberg / Esietendus: 2013

Tom Stoppard „Utoopia rannik III. Kaldale heidetud”

erinevad rollid / Esietendus: 2013

Terry Pratchett „Õed nõiduses”

erinevad rollid / Esietendus: 2012

Fjodor Dostojevski “Idioot”

kindral / Esietendus: 2012

Arto Salminen „Ladu”

Kontserni direktor Kataja / Esietendus: 2012

Jez Butterworth „Ööhaigur"

linnuvaatleja / Esietendus: 2012

Juha Jokela „Rabajad"

Tarmo / Esietendus: 2012

Sirkku Peltola „Väike raha”

Jason / Esietendus: 2011

Martin Algus „Postmodernsed leibkonnad”

Robert / Esietendus: 2011

David Mamet “Ameerika piison”

õps / Esietendus: 2012

Maria Blom „Maakad"

Ingvar / Esietendus: 2010

Astrid Lindgren „Karlsson katuselt”

Rulle / Esietendus: 2010

Henrik Ibsen „Stockmannid”

laevakapten Horster / Esietendus: 2010

Andrus Kivirähk „Limpa ja mereröövlid”

Isa ja Välivoodi / Esietendus: 2009

Bertolt Brecht „Härra Punttila ja tema sulane Matti”

kelner ja advokaat / Esietendus: 2009

Mati Põldre, Margus Vaher „Arturi laulud ja aastad”

Benno / Esietendus: 2009

Toomas Suuman „Linnapea”

August Maramaa / Esietendus: 2008

Maksim Gorki „Põhjas”

Andrei Mitritš Kleštš / Esietendus: 2008

Anton Tšehhov „Kolm õde”

Ivan Romanovitš Tšebutõkin / Esietendus: 2008

Ott Aardam „Börs ja Börsitar”

erinevad rollid / Esietendus: 2007

Nagle Jackson „Opera Comique"

Ernest Guiraud / Esietendus: 2007

Bernard Kangermann „Naabri Mari”

Rosengartenlaube / Esietendus: 2007

Jussi Kylätasku „Runar & Kyllikki"

Heikki Härkälä / Esietendus: 2007

Jaan Kross „Keisri hull"

Peeter Zoege von Mannteuffel / Esietendus: 2006

Astrid Lindgren „Väike Tjorven Soolavareselt”

Vesterman / Esietendus: 2006

Eppu Nuotio, Tiina Brännare ja Matti Seppänen „Marilyn”

stuudio režissöör ja lavastaja / Esietendus: 2006

Anton Tšehhov „Kolm klaasikest kirsiviina”

erinevad rollid / Esietendus: 2006

Oskar Luts „Suvi”

Rätsepmeister Kiir / Esietendus: 2005

Nikolai Gogol „Naise võtmine"

meremees Ževakin / Esietendus: 2004

Robert Loius Stevenson „Aarete saar”

paadivanem Israel Hands / Esietendus: 2004

Charles de Coster ja Grigori Gorin „Thijl Ulenspiegel"

munk Cornelis / Esietendus: 2003

Erich Maria Remarque „Triumfikaar”

Haake / Esietendus: 2003

Bernhard Shaw „Ullike Ootamatuste Saarelt"

Hugo Hyering / Esietendus: 2003

August Gailit „Toomas Nipernaadi”

erinevad rollid / Esietendus: 2003

Gerald Durrell „Minu pere ja muud loomad”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Mark Ravenhill „Shopping & Fucking"

Brian / Esietendus: 2002

Hella Wuolijoki „Niskamäe kired”

praost / Esietendus: 2002

Oskar Luts „Kevade”

Lible / Esietendus: 2002

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin „Deemon ja ingel”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Fjodor Dostojevski „Alandatud ja solvatud”

Filipp Filippovitš Maslobojev / Esietendus: 2001

Juraj Benesh „Haljal aasal”

metsaülem Huber / Esietendus: 2001

Max Lundgren „Unistus Mallorcast"

Arne / Esietendus: 2001

Ursula Kroeber Le Guin „Meremaa võlur. Päeva kaldad"

Egre, Säde / Esietendus: 1999

Anton Hansen Tammsaare “Juudit”

Kabris / Esietendus: 1999

Mart Kivastik „Õnne, Leena!"

härra Laarmann / Esietendus: 1999

Lev Tolstoi „Elav laip”

kohtu uurija / Esietendus: 1998

Boris Kõrver „Ainult unistus"

direktor / Esietendus: 1998

Timo Kustta Mukka „Laul Sipirja lastest"

Herkko Mäkiniska / Esietendus: 1998

Friedrich Schiller „Maria Stuart"

Amias Poulet / Esietendus: 1997

August Kitzberg „Kosjasõit”

osatäitja / Esietendus: 1997

Anton Hansen Tammsaare „Tõde ja õigus I”

Madis / Esietendus: 1997

Kalju Komissarov „Saabastega kass"

inimsööja / Esietendus: 1997

David Storey „Väikekondanluse ebadiskreetne valu ehk Arnold Middletoni restauratsioon”

Jeffrey Hanson / Esietendus: 1997

August Kitzberg „Kosjasõit”

osatäitja / Esietendus: 1997

Mihhail Bulgakov „Poolearuline Jourdain”

De Brie / Esietendus: 1996

Arthur Miller „Proovireisija surm”

Howard Wagner / Esietendus: 1996

Tirso de Molina „Kadunud sõrmus"

astroloog, Hypplita vend / Esietendus: 1996

Jevgeni Śvarts „Draakon"

vanglaülem / Esietendus: 1996

Carl Zuckmayer „Köietantsija lugu”

Dillinger / Esietendus: 1995

Aivar Trallmann ja Üllar Saaremäe „Kolm päeva parun von Münhauseni elust”

hertsog / Esietendus: 1995

Vladislav Koržets „Kolmekrooniooper"

Mihhail / Esietendus: 1994

Arthur Miller „Salemi nõiad"

reverend John Parris / Esietendus: 1994

Thornton Wilder „Meie linnake”

konstaabel Warren / Esietendus: 1994

Michael Eisemann „Mootorpruut"

Edward Würst / Esietendus: 1994

Henrik Ibsen „Ehitusmeister Solness”

Ehitusmeister Halvard Solnes / Esietendus: 1994

Alexandre Dumas „Krahv Monte-Cristo”

Luigi Vampa / Esietendus: 1994

John Steinbeck „Hiirtest ja inimestest”

Smitti / Esietendus: 1993

Oscar Wilde „Dorian Grey portree”

Jim Vane / Esietendus: 1993

Richard Rodgers, Oskar Hammerstein „Helisev muusika“

härra Zeller / Esietendus: 1993

Migeal de Unamuno „Ühe kire lugu”

Teener Federico / Esietendus: 1992

Jüri Kaldmaa „Surnud liblikate tants”

Isa Rudolf / Esietendus: 1992

Friedrich Schiller „Salakavalus ja armastus”

õuemarssal von Kalb / Esietendus: 1992

John Millington Synge „Püha läte"

Timmy / Esietendus: 1992

Truman Capote „Rohukannel“

Junius Candle / Esietendus: 1991

Henrik Ibsen “Kui me surnud ärkame”

mõisnik / Esietendus: 1991

Ain Kalmus „Jumalad lahkuvad maalt“

Vambokaine / Esietendus: 1991

George Bernard Shaw „Südamete murdumise maja“

Randell Utterword / Esietendus: 1991

William Shakespeare „Kuningas Lear“

Oswald / Esietendus: 1990

Harold Pinter „Kojutulek”

Lenny / Esietendus: 1990

Stanislaw Witkiewicz „Hullumeelne ja nunn”

osatäitja / Esietendus: 1990

Alfred Mering „Rummu Jüri“

Mats / Esietendus: 1989

Jean Anouilh „Becket ehk Jumala au“

sõnumitooja / Esietendus: 1989

Oscar Wilde „Salome”

Johhanaan / Esietendus: 1988

Eduard Vilde „Side“

majaomanik Köpke / Esietendus: 1988

„Näärivana ootel”

osatäitja / Esietendus: 1988

John Priestley „Greenfingersi saladus”

Arnold Jordan / Esietendus: 1988

Romain Rolland „Giljotiin Dantonile“

Philippeaux / Esietendus: 1987

Ole Lund Kirkegaard „Meil on ninasarvik Otto“

majahoidja Holm / Esietendus: 1987

Aleksis Kivi „Seitse venda“

Tuomas / Esietendus: 1987

Aleksandr Gribojedov „Häda mõistuse pärast“

Aleksei Stepanovitš Moltšanin / Esietendus: 1987

Samuel Beckett „Lihtsalt liha”

erinevad rollid / Esietendus: 1987

George Bernard Shaw „Androkles ja lõvi”

kapten / Esietendus: 1987

Nikolai Baturin „Kuldrannake"

Junna / Esietendus: 1986

William Shakespeare „Othello“

Cassio / Esietendus: 1986

Eduard Petiška „Kuidas mutionu endale uued püksid sai"

ämblik / Esietendus: 1986

Mihkel Tiks „Vana Toomas“

Väling, traktorist / Esietendus: 1985

Lion Feuchtwanger „Vennad Lautensackid“

osatäitja / Esietendus: 1985

Tšõngõž Ajtmatov „Ja sajandist on pikem päev“

Ajzada mees / Esietendus: 1985

William Shakespeare “Hamlet”

Laertes / Esietendus: 1984

Eino Leino “Mere keskel on mees”

Ingo, jahimees / Esietendus: 1984

Karel Capek „Valge katk“

Paul / Esietendus: 1984

Hans H.Luik „Tuled sa tagasi“

Aksel / Esietendus: 1984

John Millington Synge „Üle lääne kangemees“

Christopher Mahon / Esietendus: 1983

Bulat Okudzava „Diletantide teekond“

Mihhail Berg / Esietendus: 1983

Rudyard Kipling “Kass, kes kõndis omapead”

mees / Esietendus: 1983

Anton Hansen Tammsaare „Juudit”

nimetu / Esietendus: 1983

Maksim Gorki „Põhjas”

Kleštš / Esietendus: 1983

“Eesti muinasjutud”

osatäitja / Esietendus: 1983

Aino Kallas „Mare ja ta poeg“

Sakala mees / Esietendus: 1983

Alan A. Milne „Puhh ja Pusad ja Teised ka“

Puhh / Esietendus: 1982

Ion Drutse „Maa ja päikese nimel“

Horia Holban / Esietendus: 1982

“Soome muinasjutud”

osatäitja / Esietendus: 1982

Eduard Vilde „Rahva sõda“

Võllamäe Päärn / Esietendus: 1981

Vladimir Sang “Maa (Õh-mifi) inimene”

osatäitja / Esietendus: 1981

“Maa laulud”

osatäitja / Esietendus: 1981

Juhan Liiv „Vari“

Villem / Esietendus: 1980

Georg Bühner “Woyzeck”

Tobuke Karl / Esietendus: 1980

Juhan Smuul „Kihnu Jõnn“

Jakob / Esietendus: 1980

Jaroslav Hašek „Vahva sõdur Šveiki juhtumised tagalas”

osatäitja / Esietendus: 1980

William W. Jacobs/John M. Synge “Ahvikäpp. Mäekuru varjus”

Michael Dara / Esietendus: 1980

August Kitzberg “Libahundimäng”

osatäitja / Esietendus: 1980

George Herbert Wells “Nähtamatu”

erinevad rollid / Esietendus: 1980

Ardi Liives “Uusaastaöö”

osatäitja / Esietendus: 1979

Vladimir Maljagin “UFO-d”

poiss / Esietendus: 1979

“Iiri muinasjutud”

osatäitja / Esietendus: 1979

Kazys Saja „Naljapäev“

Mamertas / Esietendus: 1979

Mati Unt “See maailm või teine”

jutustaja / Esietendus: 1978

Boriss Kabur “Rops”

onu Magnus, Toits / Esietendus: 1978

Hella Wuolijoki „Niskamäe Heta“

Lammentausta Santeri / Esietendus: 1978

Boriss Vassiljev „Rõõmu tee“

noorem autoinspektor / Esietendus: 1978

Dagmar Normet “Pahupidi-polka”

Faabio / Esietendus: 1977

Anton Hansen Tammsaare „Lunastus“

politseinik / Esietendus: 1977

Riho Lehespalu „Lood Viljandi paadimehe aegadest“

erinevad rollid / Esietendus: 1977

Vytautas Zalakevicus „Keegi ei tahtnud surra“

Jaunis / Esietendus: 1977

Fjodor Dostojevski „Idioot”

teener / Esietendus: 1976

Valdo Pant „Lasud tuisus“

Kämbla Sass / Esietendus: 1976

Rollid mujal

Wilhelm Busch “Maks ja Moorits”, Teater Karahvin

Moorits / Esietendus: 2015

Jevgeni Griškovets "Maailma lõpp", Teater Karahvin

osatäitja / Esietendus: 2014

Rünno Saaremäe “Õhtusöök”, Teater Karahvin

osatäitja / Esietendus: 2013

William Shakespeare “Romeo ja Julia”, Emajõe Suveteater

Lorenzo / Esietendus: 2008

Juhan Peegel “Mereröövel vastu tahtmist”, Kuressaare Linnateater

mereröövel / Esietendus: 2007

Olulisemad tööd väljaspool teatrit

Mänginud filmides: “Ema” (Meteoriit Film 2015), “Pangarööv” (Filmivabrik 2009), “Surnuaiavahi tütar” (Estinfilm 2011), “Soovide puu” (Revolver Film 2008), “Jõulud Vigalas” (Tallinnfilm 1980)

Mänginud teleseriaalides: “Õnne 13”, “Kättemaksukontor”, “Kelgukoerad”, “Hakkab jälle pihta”, "Restart"

Menüü