Jaana Kena

Haridus

1997. aastal lõpetas Viljandi Kultuurikolledži teatrikateedri 1. lennu

Ugala teatris

Ugala teatris näitlejana aastast 2017, Ugalas aastast 1998

Tunnustused

2022

Ugala kolleegipreemia – parim naisnäitleja (Martina rolli eest lavastuses "Tule õige koju")

2020

Ugala kolleegipreemia – parim naiskõrvalosa (proua Mulleti rolli eest lavastuses "Piruka magus põhi" ja Mary Smithi rolli eest lavastuses "Võrku püütud")

2007

Ugala preemia silmapaistva suhtumise eest teatrisse

2004

Ugala kolleegipreemia - naisnäitleja

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui) - esietendus!

L

02. märts
17:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

E

04. märts
19:00
Ugala Teater - suur saal

Meie klass

T

05. märts
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Kuhu sa jäid? - viimaseid kordi

K

06. märts
19:00
Ugala Teater - väike saal

Kaheteistkümnes öö

N

07. märts
19:00
Ugala Teater - suur saal

Tule õige koju

R

08. märts
19:00
Ugala Teater - väike saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

L

09. märts
17:00
Ugala Teater - suur saal

Piruka magus põhi

T

12. märts
11:00
Ugala Teater - suur saal

Piruka magus põhi

K

13. märts
11:00
Ugala Teater - suur saal

Kuhu sa jäid? - viimane etendus Tartus!

K

13. märts
19:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu

Võrku püütud

R

15. märts
19:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

K

20. märts
19:00
Rakvere Teatrimaja - Suur maja

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

N

21. märts
19:00
Ugala Teater - suur saal

Meie klass

R

22. märts
19:00
Ugala Teater - väike saal

Välja müüdud

Tule õige koju

L

23. märts
17:00
Ugala Teater - väike saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

E

01. aprill
19:00
Vene Teater, Tallinn

Võrku püütud

K

03. aprill
19:00
Rakvere Teatrimaja - Suur maja

Kaheteistkümnes öö

L

06. aprill
17:00
Ugala Teater - suur saal

Võrku püütud

E

08. aprill
19:00
Vene Teater, Tallinn

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

T

09. aprill
19:00
Endla Teater - Suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

R

12. aprill
19:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

L

13. aprill
17:00
Ugala Teater - suur saal

Piruka magus põhi

E

15. aprill
11:00
Ugala Teater - suur saal

Kuhu sa jäid? - eelviimane etendus!

N

18. aprill
19:00
Ugala Teater - väike saal

Tule õige koju

R

19. aprill
19:00
Ugala Teater - väike saal

Meie klass

L

20. aprill
14:00
Ugala Teater - väike saal

Välja müüdud

Kaheteistkümnes öö

E

29. aprill
19:00
Rahvusooper Estonia

Tule õige koju

N

02. mai
19:00
Ugala Teater - väike saal

Kuhu sa jäid? - viimane etendus!

R

03. mai
19:00
Ugala Teater - väike saal

Piruka magus põhi

E

06. mai
11:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

R

10. mai
19:00
Ugala Teater - suur saal

Kaheteistkümnes öö

L

11. mai
17:00
Ugala Teater - suur saal

Meie klass

E

13. mai
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Meie klass

T

14. mai
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Võrku püütud

N

16. mai
19:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

N

23. mai
19:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

E

26. august
19:00
Endla Teater - Suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

E

02. september
19:00
Vene Teater, Tallinn

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

K

04. september
19:00
Haapsalu Kultuurikeskus

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

L

07. september
17:00
Ugala Teater - suur saal

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

T

10. september
19:00
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

E

16. september
19:00
Teater Vanemuine, Tartu - Väike maja, Vanemuise 45a

Meie klass

R

20. september
19:00
Ugala Teater - väike saal

Meie klass

E

23. september
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

Meie klass

T

24. september
19:00
Kumu Auditoorium, Tallinn

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

L

28. september
17:00
Ugala Teater - suur saal

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Tadeusz Słobodzianek "Meie klass"

Zocha / Esietendus: 2023

William Shakespeare "Kaheteistkümnes öö"

Kapten, preester, korravalvur ja kammerneitsi / Esietendus: 2023

Phillip McMahon "Tule õige koju"

Martina / Esietendus: 2022

Alexandre Dumas "Kolm musketäri"

kuninganna Anna ja d'Artagnani ema / Esietendus: 2022

Andrew Bovell "Kuhu sa jäid?"

Jane / Esietendus: 2022

F. Scott Fitzgerald "Sume on öö"

Mary North / Esietendus: 2021

Nikolai Gogol "Sõprusest. Armastusest. Hullumeelsusest"

Gapka, lõbutüdruk, tüdrukutirts, vanaeit, jalg, inglanna, mees, koer Medzi, näotu / Esietendus: 2021

Ray Cooney "Võrku püütud"

Mary Smith / Esietendus: 2020

Alan Bradley "Piruka magus põhi"

proua Mullet / Esietendus: 2020

Liis Aedmaa / Laura Kalle “Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi”

Anni Silbermann ja Magda Söödor / Esietendus: 2019

Eno Raud "Etturid"

Mäemõisa perenaine, einelauapidaja, külapeoline ja mutike sidejaoskonnas / Esietendus: 2019

Urmas Lennuk "Meistrite liiga"

Kaisa / Esietendus: 2018

Eric Linklater "Tuul kuu pealt"

konstaabel Trumm, Marie-Louise, krahvi kammerteener, härra Notchy, kellakägu / Esietendus: 2018

Tennessee Williams "Orpheus allilmas"

Dolly Hamma / Esietendus: 2017

Liis Aedmaa "Emadepäev"

erinevad rollid / Esietendus: 2017

"Krimka!"

Kindral Tutt / Esietendus: 2016

Martin Algus “Kaheksajalg”

Kristi / Esietendus: 2015

Gianni Rodari “Cipollino seiklused”

Vürst Sidrun ja krahvitar Kirsike / Esietendus: 2015

Kohvikuõhtud „Parimad palad“

osaline / Esietendus: 2009

Kay Pollack “Nii nagu taevas”

kooriliige / Esietendus: 2009

Mati Põldre, Margus Vaher “Arturi laulud ja aastad”

Veronika / Esietendus: 2009

Kamal Abdulla “Tulge kõik, kes te..."

muinasjutuvestja / Esietendus: 2007

Astrid Lindgren “Väike Tjorven Soolavareselt”

Tjorven / Esietendus: 2006

Anton Tśehhov “Kolm klaasikest kirsiviina”

erinevad rollid / Esietendus: 2006

Oskar Luts “Suvi”

sopran kooris / Esietendus: 2005

Brian Friel “Jalta-mäng”

osatäitja / Esietendus: 2004

Mans Gahrton "Kaevame vanaema üles!"

Milda / Esietendus: 2004

Nikolai Gogol "Naise võtmine"

Fjokla Ivanovna / Esietendus: 2004

Andres Noormets “Aastapäeva pidu”

Valvetöötaja Liina Meister / Esietendus: 2004

Giovanni Boccaccio “Dekameron ehk Mea culpa”

nagu Filomena / Esietendus: 2003

August Gailit “Toomas Nipernaadi”

Tralla / Esietendus: 2003

Eric-Emmanuel Schmitt "Don Juani öö"

Preili de la Tringle / Esietendus: 2003

Hella Wuolijoki “Niskamäe kired”

Serafiina / Esietendus: 2002

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin “Deemon ja ingel”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Ben Elton "Popcorn”

Scout, Wayne’i pruut / Esietendus: 2002

Alo Matiisen “Roheline muna”

miljonäri naine / Esietendus: 2001

Juraj Benesh “Haljal aasal”

Liesl / Esietendus: 2001

Ervin Seppel ja Andres Puustusmaa “Sõbrad, kurikaelad ja muud”

osatäitja

Thorbjörn Egner “Nukatuka metsarahvas”

ronihiir / Esietendus: 1999

Boris Kõrver "Ainult unistus"

Grete / Esietendus: 1998

Rollid mujal

William Shakespeare / Andres Keil "Rooside sõda", Leigo järveteater

Bona / Esietendus: 2007

Ernst T. A. Hoffmann / Aare Toikka "Pähklipureja", VAT teater

osatäitja / Esietendus: 2000

Ernst T. A. Hoffmann "Pähklipureja ja hiirekuningas", Rakvere teater

Marie / Esietendus: 1997

Merle Karusoo "Laste riskiretk", VAT teater

osatäitja / Esietendus: 1997

Olulisemad tööd väljaspool Ugalat

Mänginud teleseriaalides: "Saare sosinad" (2012) ja "Mägede varjud" (2013)

Menüü