UUS: UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)

Isobel McArthur

Lavastuse tutvustus

UHKUS JA EELARVAMUS (justkui)
muusikaline komöödia Jane Austeni armastusloo ainetel

 

 

„Eks ole üldiselt teada, et varakal vallalisel mehel on tingimata naist vaja.“ 
Just selle lausega algab Jane Austeni maailmakuulus armastusromaan „Uhkus ja eelarvamus“, millest on tehtud seriaale, filme ja lugematu hulk lavaversioone. Me kõik ju teame kergelt hüsteerilist proua Bennetit, tema viit meheleminekueas tütart, nende pisut totakat nõbu härra Collinsit, rõõmsat ja südamlikku Charles Bingleyt või endasse tõmbunud härrasmeest Fitzwilliam Darcyt? 

Aga kui võtta viis näitlejannat, Jane Austeni tippteos ja briti 20. sajandi pophitid, siis võib juhtuda, et sünnib pöörane komöödia nimega „Uhkus ja eelarvamus (justkui)“. Jah, näitlejaid on meil kõigest viis ja nad on naissoost, aga regendiajastu Inglismaal toimetanud värvikad raamatutegelased võivad olla ikkagi mureta, sest nende romantilised sekeldused jõuavad selgi korral Ugala teatri lavale ning armastajad leiavad oma õnne… Noh, vähemalt me loodame seda, sest tegelikult ei ole me päris kindlad, milline tegelane täna õigel ajal lavale jõuab ja milline mitte. 

 

 

“Teie ees on adaptsioon, mis jumaldab oma lähteteksti… “Uhkus ja eelarvamus” kõneleb viie tütre väljapääsmatust olukorrast. Nende tulevik ripub juuksekarva otsas, sest ükski neist ei sündinud mehena. Nii et oma sisimas on see alati olnud naise lugu.”
Isobel McArthur

 

Lavastuses kasutatakse lavasuitsu.

 

See on üks sellistest lavastustest, mille puhul pole võimalik välja tuua konkreetset peategelast ega ka näitlejat, kelle mängu tasuks teiste omaga võrreldes eriti esile tuua. Liis Aedmaa treenerikäe alt on jõudnud lavale sarmikas ja vaimukas naiskond, kes on väljas ühe ja sama asja eest. Muidugi teeb olukorra kas siis kergemaks või keerulisemaks see, et kõigil neil on kehastada mitu rolli, nende hulgas vastassoost tegelased.

 

Margus Haav, Sakala

 

 

Kusjuures, üsna kindlalt võib juba praegu öelda, et see vahva Ugala/McArthur/Aedmaa Austeni-tõlgendus kujuneb kindlasti ka kogu teatriaasta üheks tippudest… Kaasakiskuv, lõbus, suurejoonelinegi lavastus. Laulude, üllatuste, lavastuslike trikkide ja mänguliste keerdkäikudega.

Danzumees

liis

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Liis Aedmaa

Kunstnik

Rosita Raud (Eesti Noorsooteater)

Muusikaline kujundaja

Peeter Konovalov

Valguskujundaja

Mari-Riin Paavo

Liikumisjuht

Villiko Kruuse

Tõlkijad

Liis Aedmaa ja Laura Kalle

Osades

Adeele Jaago, Jaana Kena, Klaudia Tiitsmaa, Margaret Sarv ja Lauren Grinberg (EMTA lavakunstikool)

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü