Kuhu sa jäid?

Andrew Bovell

Lavastuse tutvustus

suhtepõnevik

 

Selles Andrew Bovelli meisterlikult läbipõimitud tegevusliinidega näidendis ilmub vaatajate ette üheksa tegelast, kes kõik on ühel või teisel viisil seotud looga, mis paari kuuma päeva ja öö jooksul ühes rannaäärses linnakeses lahti rullub. 

 

Teie ees on Pete, Jane, Leon ja Sonja. Nad on baaris ja tantsivad. Muusika läheb valjemaks… see on natuke erutav. Võib-olla mõni Ladina-Ameerika rütm. Pete ja Sonja on ühes baaris, Leon ja Jane on teises. Nende tantsus on midagi enamat kui lihtne kõigutamine. Pete on tegelikult abielus Jane’iga. Sonja on tegelikult abielus Leoniga. Pete ja Sonja lähevad koos odavasse hotellituppa. Leon ja Jane lähevad koos odavasse hotellituppa. Topelttruudusetus. 

 

Teie ees on Neil, Sarah, Valerie, Nick ja John. Neil kirjutab oma kunagisele armsamale kirja. Sarah kõneleb oma terapeudiga. Valerie üritab paaniliselt oma abikaasat kätte saada, sest tema auto on ühel kõrvalisel teel katki läinud. Nick annab politseis ütlusi. John ootab oma naist koju. Aga siin on konks. Sarah on Neili endine armsam. Valerie on Sarah’ terapeut. Nick pakub Valerie’le küüti. John on Valerie abikaasa. 

 

Kuhu sa jäid?“ on teine austraalia näitekirjaniku ja stsenaristi Andrew Bovelli näidend, mis Ugalas lavale jõuab. 2019. aastal esietendus tänaseni täissaalidele mängitav „Surmkindlad asjad siin elus“. „Kuhu sa jäid?“ (originaalpealkirjaga „Speaking in Tongues“) tõi Bovellile Austraalia Kirjanike Liidu auhinna ning režissöör Ray Lawrence’i palvel kirjutas Bovell selle ümber filmistsenaariumiks, mille põhjal valmis 2001. aastal film Lantana”. Filmile sai osaks rahvusvaheline menu ja seda pärjati suure hulga auhindadega nii Austraalias kui erinevatel festivalidel. 

 

Suurt väärtust lisavad lavastusele hiilgavad rollisooritused. Iga näitleja kehastab oma tegelast imetlusväärse siiruse ja usutavusega, pannes arvama, justkui oleks roll spetsiaalselt temale mõeldes loodud. Kahtlemata on õnnestunud ka ansamblimäng.

Kaisa-Kadi Pilt, Sakala

Mingil hetkel tekkis tunne, et ma tahaks ka praegu olla laval ja tunnetada seda koosmängu, sest see kõik on nii päris.

Maris Paas, Postimees 

 

 

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Sander Pukk

Kunstnik

Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)

Muusikaline kujundaja

Peeter Konovalov

Tõlkijad

Liis Aedmaa ja Laura Kalle

Osades

Riho Kütsar (Teater Vanemuine), Liina Vahtrik (külalisena), Janek Vadi, Jaana Kena, Tarvo Vridolin, Triinu Meriste, Martin Mill, Marika Palm ja Margus Tabor

Meediakaja

See on väga mõnus tekst, millele oma tähenduskihid lisada

- Liis Aedmaa / ERRi kultuuriportaal, 10.02.2022

Lavastaja Sander Pukk: see pole lugu nutmiseks

- Margus Haav / Sakala, 08.02.2022

-

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü