Piruka magus põhi

Alan Bradley

Lavastuse tutvustus

Krimilugu noortele

 

11-aastane Flavia de Luce leiab oma koduaiast hingevaakuva mehe. Kes see mees on? Ja miks ta just Flavia kurgipeenras oma otsa leidis? Mõrva peamiseks kahtlusaluseks saab maja peremees kolonel de Luce, kuid Flavia ei usu oma isa süüd ja asub juhtumit ise lahendama. Siit saab alguse ohtlik ning üllatusterohke teekond, mille käigus tulevad ilmsiks saladused nii mõnegi tegelase minevikust. See on lugu eneseületamisest ja kasvamisest, keemiast ja filateeliast. Aga ka julmusest, argusest ja egoismist.

 

Taavi Tõnissoni lavastatud ja Marion Unduski kujundatud lavastuses on palju leidlikke ja ootamatuid lahendusi. Lavalugu pakub rohkelt põnevust, aga kindlasti ka omajagu nalja.

 

Lavastus põhineb Kanada autori Alan Bradley raamatul “Piruka magus põhi”, mis on osutunud menukaks kogu maailmas – seda on tõlgitud 31 keelde ja see on võitnud arvukalt auhindu. Raamat on esimene teos Flavia de Luce’i sarjast, kus praeguseks on ilmunud 11 osa. Eesti keelde on tõlgitud ka sarja teine raamat „Mõrv ei ole lapsemäng“.

 

2021. aastal nomineeriti teatriauhindadel Ilo-Ann Saarepera lavastuses sooritatud rolli eest parima naispeaosatäitja kategoorias.

 

Lavastus sobib kõigile alates 9. eluaastast.

 

Ugala suure saali koguperelavastused on tihtilugu elamuslikud, visuaalselt kaunid, kompromissitult lavastatud ja mängitud, Viljandi teatri repertuaari­valik ergas ja trafaretivaba. „Piruka magus põhi“ paelub nii sisuliselt, lavastuskujundite läbimõeldud süsteemi kui ka kõigi osaliste mängurõõmsa pühendumise tõttu.
Pille-Riin Purje, Sirp

 

UGALA-HD-PLAKATISEIN-Taavi

Lavastusmeeskond

Alusteose tõlkija

Bibi Raid

Dramatiseerija

Siret Campbell

Lavastaja

Taavi Tõnisson (Eesti Noorsooteater)

Kunstnik

Marion Undusk

Muusikaline kujundaja

Peeter Konovalov

Valguskunstnik

Priidu Adlas

Koreograaf

Olga Privis (Vene teater)

Osades

Maarja Mõts või Ilo-Ann Saarepera, Aarne Soro, Vallo Kirs, Marika Palm, Mariann Tammaru (külalisena), Vallo Kirs, Martin Mill, Andres Tabun, Vilma Luik, Jaana Kena, Rait Õunapuu ja Ott Kartau (külalisena)

Meediakaja

Arvustus: Päev on hakanud täitsa ilusaks pöörama

- Pille-Riin Purje / Sirp, 17.04.2020

Ugalas algasid koguperelavastuse proovid

- Triin Loide / Sakala, 12.12.2019

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü