Suvelavastus GOGOLI DISKO

Paavo Matsin

Lavastuse tutvustus

„Gogoli disko“ Viljandi hingab omas rahulikus rütmis. Linnatänavatel tuksub sõjatrofeena siia käima pandud tramm. Eestist on saanud Vene tsaaririigi osa, aga see ei paista kedagi väga häirivat. Inimene kohaneb kiiresti ja vahetab eduühiskonna roosa triiksärgi ruttu beeži džempri vastu ning tõmbab sinna veel võidunud nahktagi pealegi – mis seal ikka.

 

Kuna riigikord ja raha ei oma enam suuremat tähtsust, leitakse üles vanad head hobid: istutakse vaikselt suletud uste taga ja kuulatakse keelatud muusikat ning loetakse keelatud kirjandust. Isegi mitte mingi vastuhaku mõttes, vaid lihtsalt sellepärast, et meeldib. Kõik võikski nii kulgeda ja kulgeda…

 

Kui ei oleks Gogolit, kes tõuseb surnust üles, asub ahtakese riigikorra ja suure tühjuse kohale inimeste hinges – ja tõmbab seal kõik käima.
See on teatraalne fantaasiamaailm, värvimuusika ja rütm – see on Gogoli Disko.

 

Paavo Matsini romaan „Gogoli disko“ võitis 2016. aastal nii Eesti Kultuurkapitali kirjanduspreemia kui ka Euroopa Liidu Kirjandusauhinna.

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Ott Aardam

Dramatiseerija ja muusikaline kujundaja

Ivar Põllu (Tartu Uus Teater)

Kunstnik

Ott Kangur

Kostüümikunstnik

Pille Küngas

Valguskunstnik

Rene Liivamägi

Videokunstnik

Katre Sulane

Osades

Janek Vadi, Andres Tabun, Andres Noormets, Rait Õunapuu, Peeter Jürgens, Tarvo Vridolin, Aarne Soro, Vilma Luik, Kadri Lepp, Triinu Meriste, Margus Vaher, Üllo Kaur, Tarmo Suvisild ja Aili Nohrin

Menüü