Kaheksajalg

Martin Algus

Lavastuse tutvustus

Kuidas oma ummikusse jõudnud pereelu uuesti korda teha? Kas selleks on vaja lagunema kippuvas kodus remont valmis saada? Või hoopis suuta end kehtestada mehena majapidamises, kus arveid maksab su edukas naine? Üritada leida ühine keel oma teismelise pojaga või kirjutada raamat, mille valmimisse enam keegi ei usu? On selleks vaja avantüristist venda, kes tuleb Taist tagasi kodumaale, või tuleks hoopis puhastada energiaväli, leppida maa ja veega?

 

“Kaheksajalg” on komöödia ühest keskeakriisiga maadlevast eesti mehest. 40-ndatesse jõudnud Ville üritab 24 tunni jooksul seljatada vähemalt kaheksa erinevat väljakutset, et päästa oma pere, aga iga lahendus tekitab hoopis uue kriisi ja kogu päästetöö lõpeb sõna otseses mõttes suure pauguga.

 

Martin Algus (s 1973) on vabakutseline näitleja, tõlkija, dramaturg, stsenarist ja üks auhinnatumaid eesti näitekirjanikke. Ugalas on Alguse näidendeid seni lavastatud kahel korral – 2011. aastal “Postmodernsed leibkonnad” ja 2013. aastal “Arioso. Nähtamatu õhk”. “Kaheksajalg” on tema esimene lavastajatöö.

 

NB! 14. novembri etendusel Jessika osas Triinu Meriste.

 

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Martin Algus

Kunstnik

Illimar Vihmar

Liikumisjuht

Oleg Titov

Valguskunstnik

Rene Liivamägi

Meediakaja

Remondieelse Ugala remondimeelsed lavastused

- Rait Avestik / Sirp, 15.05.2015

Kaheksajalg ja töökad võlurid Ugalas

- Margus Mikomägi / Maaleht, 03.05.2015

Soovitus: kaheksajalgsed stseenid keskpõrandal

- Tõnu Lilleorg / kultuur.err.ee, 26.04.2015
Menüü