Andres Tabun

Sündinud

Tallinnas, 1. detsembril 1954

Haridus

Ugala teatris

näitlejana aastast 1976

Telefon

433 0770

Viited

-

Tunnustused

2016

Ugala kolleegipreemia - särav suts

2015

Viljandi linna teatripreemia

2015

Ugala kolleegipreemia - särav suts, Tepo "Ema oli õunapuu"

2007

Ugala kolleegipreemia

1994

Ugala kolleegipreemia

1988

Eesti Teatriliidu loovtöötaja preemia

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Sätendav pimedus

R

24. märts
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Sätendav pimedus

K

29. märts
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Amalia

L

01. aprill
17:00
Ugala Teater - Väike saal

Vanaema ja Issand Jumal

K

05. aprill
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vai-vai vaene Vargamäe Esietendus

N

13. aprill
18:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Sätendav pimedus

T

18. aprill
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Vai-vai vaene Vargamäe

K

19. aprill
12:00
Ugala Teater - Väike saal

Vanaema ja Issand Jumal

K

19. aprill
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

N

20. aprill
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Erakordselt heatahtlik mees

R

21. aprill
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Vai-vai vaene Vargamäe

E

24. aprill
11:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Sätendav pimedus

K

26. aprill
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Amalia

N

27. aprill
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Sätendav pimedus

R

28. aprill
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Vanaema ja Issand Jumal

L

29. aprill
17:00
Ugala Teater - Suur saal

Vai-vai vaene Vargamäe

T

02. mai
11:00
Ugala Teater - Väike saal

Vai-vai vaene Vargamäe

T

02. mai
15:00
Ugala Teater - Väike saal

Vanaema ja Issand Jumal

N

04. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

R

05. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vai-vai vaene Vargamäe

L

06. mai
12:00
Ugala Teater - Väike saal

Erakordselt heatahtlik mees

E

08. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Sätendav pimedus

T

09. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Vai-vai vaene Vargamäe

E

15. mai
11:00
Ugala Teater - Väike saal

Amalia

N

18. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Erakordselt heatahtlik mees

N

25. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Vanaema ja Issand Jumal

R

26. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Sätendav pimedus

L

27. mai
17:00
Ugala Teater - Väike saal

Välja müüdud

Gogoli disko - Esietendus

R

02. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Välja müüdud

Gogoli disko

L

03. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

T

06. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

K

07. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

N

08. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

R

09. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

P

11. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

E

12. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

T

13. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

K

14. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

N

15. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

R

16. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

E

19. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

T

20. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

K

21. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Kõrboja perenaine

R

04. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

05. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

K

09. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

N

10. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

R

11. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

12. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

P

13. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

K

16. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

N

17. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

R

18. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

19. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

K

23. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

N

24. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

R

25. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

26. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Martin Algus "Sätendav pimedus"

Holom / Esietendus: 2017

Hjalmar Bergman "Vanaema ja Issand Jumal"

Grundholm, Gustav Borck ja Gawenstein / Esietendus: 2016

Urmas Lennuk "Ema oli õunapuu"

Tepo / Esietendus: 2015

Martin Algus „Kaheksajalg”

erinevad rollid / Esietendus: 2015

Kati Kaartinen „Amalia"

Kari / Esietendus: 2015

Rainer Werner Fassbinder „Hirm sööb hinge seest”

erinevad rollid / Esietendus: 2014

Tom Stoppard „Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”

Claudius / Esietendus: 2014

Fjodor Dostojevski „Valged ööd”

vana unistaja / Esietendus: 2014

Aino Pervik „Arabella”

Silbergold / Esietendus: 2013

Tõnu Õnnepalu „Sajand”

erinevad rollid / Esietendus: 2013

Jüri Ehlvest, Margus Kasterpalu, Ilmar Raag „Viimne võttepäev”

Ivo Schenkenberg / Esietendus: 2013

Tom Stoppard „Utoopia rannik III. Kaldale heidetud”

erinevad rollid / Esietendus: 2013

Terry Pratchett „Õed nõiduses”

erinevad rollid / Esietendus: 2012

Fjodor Dostojevski “Idioot”

kindral / Esietendus: 2012

Arto Salminen „Ladu”

Kontserni direktor Kataja / Esietendus: 2012

Jez Butterworth „Ööhaigur"

linnuvaatleja / Esietendus: 2012

Juha Jokela „Rabajad"

Tarmo / Esietendus: 2012

Sirkku Peltola „Väike raha”

Jason / Esietendus: 2011

Martin Algus „Postmodernsed leibkonnad”

Robert / Esietendus: 2011

David Mamet “Ameerika piison”

õps / Esietendus: 2012

Maria Blom „Maakad"

Ingvar / Esietendus: 2010

Astrid Lindgren „Karlsson katuselt”

Rulle / Esietendus: 2010

Henrik Ibsen „Stockmannid”

laevakapten Horster / Esietendus: 2010

Andrus Kivirähk „Limpa ja mereröövlid”

Isa ja Välivoodi / Esietendus: 2009

Bertolt Brecht „Härra Punttila ja tema sulane Matti”

kelner ja advokaat / Esietendus: 2009

Mati Põldre, Margus Vaher „Arturi laulud ja aastad”

Benno / Esietendus: 2009

Toomas Suuman „Linnapea”

August Maramaa / Esietendus: 2008

Maksim Gorki „Põhjas”

Andrei Mitritš Kleštš / Esietendus: 2008

Anton Tšehhov „Kolm õde”

Ivan Romanovitš Tšebutõkin / Esietendus: 2008

Ott Aardam „Börs ja Börsitar”

erinevad rollid / Esietendus: 2007

Nagle Jackson „Opera Comique"

Ernest Guiraud / Esietendus: 2007

Bernard Kangermann „Naabri Mari”

Rosengartenlaube / Esietendus: 2007

Jussi Kylätasku „Runar & Kyllikki"

Heikki Härkälä / Esietendus: 2007

Jaan Kross „Keisri hull"

Peeter Zoege von Mannteuffel / Esietendus: 2006

Astrid Lindgren „Väike Tjorven Soolavareselt”

Vesterman / Esietendus: 2006

Eppu Nuotio, Tiina Brännare ja Matti Seppänen „Marilyn”

stuudio režissöör ja lavastaja / Esietendus: 2006

Anton Tšehhov „Kolm klaasikest kirsiviina”

erinevad rollid / Esietendus: 2006

Oskar Luts „Suvi”

Rätsepmeister Kiir / Esietendus: 2005

Nikolai Gogol „Naise võtmine"

meremees Ževakin / Esietendus: 2004

Robert Loius Stevenson „Aarete saar”

paadivanem Israel Hands / Esietendus: 2004

Charles de Coster ja Grigori Gorin „Thijl Ulenspiegel"

munk Cornelis / Esietendus: 2003

Erich Maria Remarque „Triumfikaar”

Haake / Esietendus: 2003

Bernhard Shaw „Ullike Ootamatuste Saarelt"

Hugo Hyering / Esietendus: 2003

August Gailit „Toomas Nipernaadi”

erinevad rollid / Esietendus: 2003

Gerald Durrell „Minu pere ja muud loomad”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Mark Ravenhill „Shopping & Fucking"

Brian / Esietendus: 2002

Hella Wuolijoki „Niskamäe kired”

praost / Esietendus: 2002

Oskar Luts „Kevade”

Lible / Esietendus: 2002

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin „Deemon ja ingel”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Fjodor Dostojevski „Alandatud ja solvatud”

Filipp Filippovitš Maslobojev / Esietendus: 2001

Juraj Benesh „Haljal aasal”

metsaülem Huber / Esietendus: 2001

Max Lundgren „Unistus Mallorcast"

Arne / Esietendus: 2001

Ursula Kroeber Le Guin „Meremaa võlur. Päeva kaldad"

Egre, Säde / Esietendus: 1999

Anton Hansen Tammsaare “Juudit”

Kabris / Esietendus: 1999

Mart Kivastik „Õnne, Leena!"

härra Laarmann / Esietendus: 1999

Lev Tolstoi „Elav laip”

kohtu uurija / Esietendus: 1998

Boris Kõrver „Ainult unistus"

direktor / Esietendus: 1998

Timo Kustta Mukka „Laul Sipirja lastest"

Herkko Mäkiniska / Esietendus: 1998

Friedrich Schiller „Maria Stuart"

Amias Poulet / Esietendus: 1997

August Kitzberg „Kosjasõit”

osatäitja / Esietendus: 1997

Anton Hansen Tammsaare „Tõde ja õigus I”

Madis / Esietendus: 1997

Kalju Komissarov „Saabastega kass"

inimsööja / Esietendus: 1997

David Storey „Väikekondanluse ebadiskreetne valu ehk Arnold Middletoni restauratsioon”

Jeffrey Hanson / Esietendus: 1997

August Kitzberg „Kosjasõit”

osatäitja / Esietendus: 1997

Mihhail Bulgakov „Poolearuline Jourdain”

De Brie / Esietendus: 1996

Arthur Miller „Proovireisija surm”

Howard Wagner / Esietendus: 1996

Tirso de Molina „Kadunud sõrmus"

astroloog, Hypplita vend / Esietendus: 1996

Jevgeni Śvarts „Draakon"

vanglaülem / Esietendus: 1996

Carl Zuckmayer „Köietantsija lugu”

Dillinger / Esietendus: 1995

Aivar Trallmann ja Üllar Saaremäe „Kolm päeva parun von Münhauseni elust”

hertsog / Esietendus: 1995

Vladislav Koržets „Kolmekrooniooper"

Mihhail / Esietendus: 1994

Arthur Miller „Salemi nõiad"

reverend John Parris / Esietendus: 1994

Thornton Wilder „Meie linnake”

konstaabel Warren / Esietendus: 1994

Michael Eisemann „Mootorpruut"

Edward Würst / Esietendus: 1994

Henrik Ibsen „Ehitusmeister Solness”

Ehitusmeister Halvard Solnes / Esietendus: 1994

Alexandre Dumas „Krahv Monte-Cristo”

Luigi Vampa / Esietendus: 1994

John Steinbeck „Hiirtest ja inimestest”

Smitti / Esietendus: 1993

Oscar Wilde „Dorian Grey portree”

Jim Vane / Esietendus: 1993

Richard Rodgers, Oskar Hammerstein „Helisev muusika“

härra Zeller / Esietendus: 1993

Migeal de Unamuno „Ühe kire lugu”

Teener Federico / Esietendus: 1992

Jüri Kaldmaa „Surnud liblikate tants”

Isa Rudolf / Esietendus: 1992

Friedrich Schiller „Salakavalus ja armastus”

õuemarssal von Kalb / Esietendus: 1992

John Millington Synge „Püha läte"

Timmy / Esietendus: 1992

Truman Capote „Rohukannel“

Junius Candle / Esietendus: 1991

Henrik Ibsen “Kui me surnud ärkame”

mõisnik / Esietendus: 1991

Ain Kalmus „Jumalad lahkuvad maalt“

Vambokaine / Esietendus: 1991

George Bernard Shaw „Südamete murdumise maja“

Randell Utterword / Esietendus: 1991

William Shakespeare „Kuningas Lear“

Oswald / Esietendus: 1990

Harold Pinter „Kojutulek”

Lenny / Esietendus: 1990

Stanislaw Witkiewicz „Hullumeelne ja nunn”

osatäitja / Esietendus: 1990

Alfred Mering „Rummu Jüri“

Mats / Esietendus: 1989

Jean Anouilh „Becket ehk Jumala au“

sõnumitooja / Esietendus: 1989

Oscar Wilde „Salome”

Johhanaan / Esietendus: 1988

Eduard Vilde „Side“

majaomanik Köpke / Esietendus: 1988

„Näärivana ootel”

osatäitja / Esietendus: 1988

John Priestley „Greenfingersi saladus”

Arnold Jordan / Esietendus: 1988

Romain Rolland „Giljotiin Dantonile“

Philippeaux / Esietendus: 1987

Ole Lund Kirkegaard „Meil on ninasarvik Otto“

majahoidja Holm / Esietendus: 1987

Aleksis Kivi „Seitse venda“

Tuomas / Esietendus: 1987

Aleksandr Gribojedov „Häda mõistuse pärast“

Aleksei Stepanovitš Moltšanin / Esietendus: 1987

Samuel Beckett „Lihtsalt liha”

erinevad rollid / Esietendus: 1987

George Bernard Shaw „Androkles ja lõvi”

kapten / Esietendus: 1987

Nikolai Baturin „Kuldrannake"

Junna / Esietendus: 1986

William Shakespeare „Othello“

Cassio / Esietendus: 1986

Eduard Petiška „Kuidas mutionu endale uued püksid sai"

ämblik / Esietendus: 1986

Mihkel Tiks „Vana Toomas“

Väling, traktorist / Esietendus: 1985

Lion Feuchtwanger „Vennad Lautensackid“

osatäitja / Esietendus: 1985

Tšõngõž Ajtmatov „Ja sajandist on pikem päev“

Ajzada mees / Esietendus: 1985

William Shakespeare “Hamlet”

Laertes / Esietendus: 1984

Eino Leino “Mere keskel on mees”

Ingo, jahimees / Esietendus: 1984

Karel Capek „Valge katk“

Paul / Esietendus: 1984

Hans H.Luik „Tuled sa tagasi“

Aksel / Esietendus: 1984

John Millington Synge „Üle lääne kangemees“

Christopher Mahon / Esietendus: 1983

Bulat Okudzava „Diletantide teekond“

Mihhail Berg / Esietendus: 1983

Rudyard Kipling “Kass, kes kõndis omapead”

mees / Esietendus: 1983

Anton Hansen Tammsaare „Juudit”

nimetu / Esietendus: 1983

Maksim Gorki „Põhjas”

Kleštš / Esietendus: 1983

“Eesti muinasjutud”

osatäitja / Esietendus: 1983

Aino Kallas „Mare ja ta poeg“

Sakala mees / Esietendus: 1983

Alan A. Milne „Puhh ja Pusad ja Teised ka“

Puhh / Esietendus: 1982

Ion Drutse „Maa ja päikese nimel“

Horia Holban / Esietendus: 1982

“Soome muinasjutud”

osatäitja / Esietendus: 1982

Eduard Vilde „Rahva sõda“

Võllamäe Päärn / Esietendus: 1981

Vladimir Sang “Maa (Õh-mifi) inimene”

osatäitja / Esietendus: 1981

“Maa laulud”

osatäitja / Esietendus: 1981

Juhan Liiv „Vari“

Villem / Esietendus: 1980

Georg Bühner “Woyzeck”

Tobuke Karl / Esietendus: 1980

Juhan Smuul „Kihnu Jõnn“

Jakob / Esietendus: 1980

Jaroslav Hašek „Vahva sõdur Šveiki juhtumised tagalas”

osatäitja / Esietendus: 1980

William W. Jacobs/John M. Synge “Ahvikäpp. Mäekuru varjus”

Michael Dara / Esietendus: 1980

August Kitzberg “Libahundimäng”

osatäitja / Esietendus: 1980

George Herbert Wells “Nähtamatu”

erinevad rollid / Esietendus: 1980

Ardi Liives “Uusaastaöö”

osatäitja / Esietendus: 1979

Vladimir Maljagin “UFO-d”

poiss / Esietendus: 1979

“Iiri muinasjutud”

osatäitja / Esietendus: 1979

Kazys Saja „Naljapäev“

Mamertas / Esietendus: 1979

Mati Unt “See maailm või teine”

jutustaja / Esietendus: 1978

Boriss Kabur “Rops”

onu Magnus, Toits / Esietendus: 1978

Hella Wuolijoki „Niskamäe Heta“

Lammentausta Santeri / Esietendus: 1978

Boriss Vassiljev „Rõõmu tee“

noorem autoinspektor / Esietendus: 1978

Dagmar Normet “Pahupidi-polka”

Faabio / Esietendus: 1977

Anton Hansen Tammsaare „Lunastus“

politseinik / Esietendus: 1977

Riho Lehespalu „Lood Viljandi paadimehe aegadest“

erinevad rollid / Esietendus: 1977

Vytautas Zalakevicus „Keegi ei tahtnud surra“

Jaunis / Esietendus: 1977

Fjodor Dostojevski „Idioot”

teener / Esietendus: 1976

Valdo Pant „Lasud tuisus“

Kämbla Sass / Esietendus: 1976

Rollid mujal

Wilhelm Busch “Maks ja Moorits”, Teater Karahvin

Moorits / Esietendus: 2015

Jevgeni Griškovets "Maailma lõpp", Teater Karahvin

osatäitja / Esietendus: 2014

Rünno Saaremäe “Õhtusöök”, Teater Karahvin

osatäitja / Esietendus: 2013

William Shakespeare “Romeo ja Julia”, Emajõe Suveteater

Lorenzo / Esietendus: 2008

Juhan Peegel “Mereröövel vastu tahtmist”, Kuressaare Linnateater

mereröövel / Esietendus: 2007

Olulisemad tööd väljaspool teatrit

Mänginud filmides: “Ema” (Meteoriit Film 2015), “Pangarööv” (Filmivabrik 2009), “Surnuaiavahi tütar” (Estinfilm 2011), “Soovide puu” (Revolver Film 2008), “Jõulud Vigalas” (Tallinnfilm 1980)

Mänginud teleseriaalides: “Õnne 13”, “Kättemaksukontor”, “Kelgukoerad”, “Hakkab jälle pihta”, "Restart"

Menüü