Kontorimuusikal NAGU SOOMES, AGA VEEL PAREM

Jānis Balodis

Lavastuse tutvustus

Kontorimuusikal

 

Maailmas täis ettevõtteid ja tooteid, mis lubavad lühikese ajaga revolutsiooniliselt muuta meie eluviisi, on pidev nõudlus millegi täiesti uue järele. Aga kuidas luua midagi sellist? Mis võiks olla see “miski”, mis on veel puudu?

 

Lavastus jälgib kaheksat noort inimest, kelle töö sisuks on “uus oluline leiutis”. Nad peavad looma midagi, mida veel ei ole. Neid ühendab nende töö, aga kõigil noortel on oma elud, unistused, kindlusetus ja erinevad ambitsioonid. Õnnestumine tähendaks, et neil oleks võimalus tõepoolest maailma muuta, aga kas inimesed oleksid siis ka õnnelikumad?

 

Nad ragistavad ajusid, programmeerivad, katsetavad, vaidlevad, neil on õnnestunud esimestes investorites juba huvi äratada. Jah, algus on olnud suurepärane. Aga see kõik on alles algus. Mis siis kui nad ebaõnnestuvad? Kui sel kõigel ei olegi mõtet? Muusikalides hakatakse tavaliselt sellel hetkel laulma ja “Nagu Soomes, aga veel parem” on kontorimuusikal.

 

Laulutekstides kasutatakse eesti luuletaja fs-i loomingut.

 

Valters Sīlis (s. 1985) lõpetas Läti Kultuuriakadeemia draamalavastajana. Vaatamata küllaltki noorele eale on ta võitnud mitmeid olulisi teatriauhindu (esimese aastal 2008, viimati aastal 2015) ning on juba aastaid Läti teatripubliku seas tuntud ja hinnatud lavastaja. Praegu töötab Sīlis Läti Rahvusteatris, kuid lavastab tihti erinevates teatrites üle kogu Läti. Oma senistes töödes on ta näidanud erilist huvi dokumentaalsete teemade vastu, tuues lavale nii klassikalisi läti näidendeid kui ka kaasaegseid draamateoseid.

 

Jānis Balodis (s. 1987) on üks Läti uue põlvkonna huvitavamaid näitekirjanikke, teatri Dirty Deal dramaturg, kes on teinud koostööd nii Läti kui ka Leedu suuremate teatritega. Koos võitluskaaslase Valters Sīlisega on teda peetud poliitilise teatri žanri taaselustajaks Lätis. Ta on kirjutanud lavale Ukraina kriisist, kliimasoojenemisest ja nõukogude ajast, aga alati läbi isikliku vaatenurga, kasutades maksimaalselt ära dokumentaalse teatri võimalusi ning sidudes sellega erinevaid loojutustamise tehnikaid ja huumorit.

 

 

Lavastusmeeskond

Autor

Jānis Balodis (Dirty Deal Teatro)

Tõlkijad

Valters Sīlis ja Liis Aedmaa

Lavastaja

Valters Sīlis (Läti Rahvusteater)

Kunstnik

Uģis Bērziņš

Helilooja

Edgars Raginskis

Valguskunstnik

Rene Liivamägi

Osades

Aarne Soro, Kadri Lepp, Marika Palm, Laura Peterson (Theatrum), Rait Õunapuu, Vallo Kirs, Jaana Kena ja Tarvo Vridolin

Meediakaja

Millal hakkame rakendustest sõltuma?

- Aurelia Aasa / Postimees, 24.09.2017

Tehnoloogiaajastu inimese mured

- Alice Lokk / Sakala, 20.09.2017

Üks teater, kaks lavastajat, mitu riiki

- Margus Haav / Sakala, 16.09.2017

Ugala toob lavale kontorimuusikali

- kultuur.postimees.ee, 14.09.2017

Äpp, mis teeb kõik eestlased õnnelikuks

- Veiko Märka / Eesti Päevaleht, 28.09.2017
Menüü