Kiiri Tamm

Haridus

1984. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 11. lennu

Ugala teatris

inspitsiendina aastast 2005, näitlejana Ugalas aastast 1994

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Charles Perrault / Silvia Soro "Tuhkatriinu"

Triinu ema Helen ja haldjas-ristiema Clarissa / Esietendus: 2019

Mihhail Durnenkov "Hipide revolutsioon"

Kalle ema ja hullumaja patsient / Esietendus: 2018

Hjalmar Bergman "Vanaema ja Issand Jumal"

Emelie Borck ja Emma / Esietendus: 2016

Rainer Werner Fassbinder “Hirm sööb hinge seest”

Poepidaja Proua, Arst / Esietendus: 2014

Tom Stoppard “Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”

Traagik / Esietendus: 2014

Tõnu Õnnepalu “Sajand”

osatäitja / Esietendus: 2013

Tom Stoppard “Utoopia rannik III. Kaldale heidetud”

Johanna Kinkel ja Teresina / Esietendus: 2013

Terry Pratchett “Õed nõiduses”

Vitolleri naine, näitleja / Esietendus: 2012

William Shakespeare “Mõõt mõõdu vastu”

osatäitja / Esietendus: 2012

Veera Saar “Ukuaru”

Eit, Minna ema / Esietendus: 2012

Jaan Kruusvall “Salaste laulupidu”

Jekaterina Prunts / Esietendus: 2011

Mati Põldre, Margus Vaher “Arturi laulud ja aastad”

naine kõrtsis, ema / Esietendus: 2009

Kay Pollack “Nii nagu taevas”

Florence / Esietendus: 2009

Bertolt Brecht “Härra Punttila ja tema sulane Matti”

virtin Laina / Esietendus: 2009

Silvia Soro “Inetu Pardipoeg ja lendav kass”

pardiema Emma / Esietendus: 2008

Anton Tšehhov “Kolm õde”

toatüdruk / Esietendus: 2008

Maksim Gorki “Põhjas”

Anna / Esietendus: 2008

Jussi Kylätasku "Runar & Kyllikki"

Ulla Kiiski / Esietendus: 2007

Astrid Lindgren “Väike Tjorven Soolavareselt”

Märta / Esietendus: 2006

August Kitzberg “Libahunt”

ema / Esietendus: 2006

Lev Tolstoi “Anna Karenina”

Annushka, Anna teenija / Esietendus: 2005

Mans Gahrton "Kaevame vanaema üles!"

politseinik Kaisa / Esietendus: 2004

Peter Horsler “Lõika maha ja lase jalga”

Marlene / Esietendus: 2003

Charles de Coster ja Grigori Gorin "Thijl Ulenspiegel"

Betkin / Esietendus: 2003

Eve Ensler “Vagiina monoloogid”

osatäitja / Esietendus: 2003

August Gailit “Toomas Nipernaadi”

Habahannese naine / Esietendus: 2003

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin “Deemon ja ingel”

Zelda Leje / Esietendus: 2002

Oskar Luts “Kevade”

piduline / Esietendus: 2002

Hella Wuolijoki “Niskamäe kired”

Telefoni-Sandra / Esietendus: 2002

Ben Elton "Popcorn”

Farrah Delamitri / Esietendus: 2002

Fjodor Dostojevski “Alandatud ja solvatud”

naine trahteris / Esietendus: 2001

Juraj Benesh “Haljal aasal”

Creszenz, tema naine / Esietendus: 2001

Merle Karusoo "Jõulupäev"

osatäitja / Esietendus: 2000

Pamela Lyndon Travers “Mary Poppins”

erinevad rollid / Esietendus: 1998

Astrid Saalbach "Tantsutund"

Ida / Esietendus: 1998

Marc-Gilbert Sauvajon "Ciao!"

Minouchon / Esietendus: 1997

David Storey “Väikekondanluse ebadiskreetne valu ehk Arnold Middletoni restauratsioon”

Maureen Wilkinson / Esietendus: 1997

Jaan Oks ja Ingomar Vihmar "Küpressimägi"

??? / Esietendus: 1997

Victor Hugo “Jumalaema kirik Pariisis”

osatäitja / Esietendus: 1997

Jevgeni Švarts "Draakon"

Elsa sõbranna / Esietendus: 1996

Mihhail Bulgakov "Poolearuline Jourdain"

Proua de Brie / Esietendus: 1996

Arthur Miller "Proovireisija surm"

Miss Forsythe / Esietendus: 1996

Agatha Christie "Lõpp on algus”

Audrie Strange / Esietendus: 1995

Frank Marcus "Õde George'i tapmine"

Proua Mercy Croft / Esietendus: 1995

Adolf Šapiro "Jutustus tõelisest pardipojast"

part / Esietendus: 1994

Thornton Wilder "Meie linnake"

proua Webb / Esietendus: 1994

Luigi Pirandello "Heinrich IV"

Frida / Esietendus: 1983

Rollid mujal

Loone Ots "Karl Ristikivi Põlev lipp", Juurika Talu Läänemaal

Ann / Esietendus: 2012

Juhan Peegel "Mereröövel vastu tahtmist", Kuressaare Linnateater

Donna Alberto / Esietendus: 2007

Juhan Saar "Tuulte tallermaa", Kuressaare Linnateater

Eeva / Esietendus: 1999

William Saroyan "Mulle meeldib śampus", 11. lennu vilistlaste lavastus Von Krahli teatri baaris

Elsie / Esietendus: 1998

Eeva-Liisa Manner "Põletatud oranž", Rakvere Teater

Marina Klein / Esietendus: 1993

Henrik Ibsen "Rosmersholm", Rakvere Teater

Rebekka West / Esietendus: 1993

Anton Hansen Tammsaare "Abielu ja õnn", Rakvere Teater

Ida Karim / Esietendus: 1992

Eliot Williams-Crawshay "Riidekapp", Rakvere Teater

May Stannard / Esietendus: 1992

Oskar Wilde "Tähtis on olla tõsine", Rakvere Teater

Cecily Cardew / Esietendus: 1992

Dmitri Lipskerov "Jõgi asfaldil", Rakvere Teater

Kampol / Esietendus: 1991

William Shakespeare "Kaheteistkümnes öö", Rakvere Teater

Viola / Esietendus: 1991

Carlo Goldoni "Naljakas juhtum", Rakvere Teater

Constantai / Esietendus: 1991

Valev Uibopuu "Keegi ei kuule meid", Rakvere Teater

Silvia Kurmann / Esietendus: 1991

Bernard Kangro "Kohtumine vanas majas"

Enda / Esietendus: 1990

Tennesse Williams "Klaasist loomaaed"

Laura Wingfield / Esietendus: 1989

Lydia Koidula "Kosjaviinad ehk Kuidas Tapiku pere laulupidule sai", Rakvere Teater

Eeva / Esietendus: 1989

Hans Christian Andersen "Väike merineitsi", Rakvere Teater

keskmine merineid / Esietendus: 1989

August Kitzberg "Libahunt", Rakvere Teater

Tiina / Esietendus: 1986

Hans H. Luik "Seitsmepäine haldjas", Rakvere Teater

erinevad rollid / Esietendus: 1986

Hugo Ader "Tambu Elle, ma tahan sinuga rääkida", Rakvere Teater

Kuriku perenaine / Esietendus: 1986

Genrihh Rjabkin "Öö kupees", Rakvere Teater

Veera / Esietendus: 1986

Leonhard Bernstein "West Side'i lugu", Rakvere Teater

Velna / Esietendus: 1986

Jevgeni Śvarts "Don Quijote", Rakvere Teater

erinevad rollid / Esietendus: 1985

Ferenc Molnár "Liilia", Rakvere Teater

Luiza / Esietendus: 1985

Janno Põldma "Ta ei tahtnud olla näitleja", Rakvere Teater

Mari / Esietendus: 1985

Ülo Tuulik "Oh meid mere terida", Rakvere Teater

erinevad rollid / Esietendus: 1984

Imbi Herm "Võlulaul", Rakvere Teater

Emmeliine / Esietendus: 1884

Olulisemad tööd väljaspool Ugalat

Mänginud filmides: "Kertu" (Amrion 2013), "See kadunud tee" (Tallinnfilm 1990), "Õnnelik lapsepõlv" (Tallinnfilm 1988), "Hundiseaduste aegu" (Tallinnfilm 1984), "Küljetuul" (Eesti Telefilm 1983)

Mänginud teleseriaalides: "Ühikarotid", "Kelgukoerad", "Saladused", "Kättemaksukontor", "Padjaklubi"