Andres Noormets

Sündinud

1. oktoobril 1963

Haridus

1988. aastal lõpetas EMA Kõrgema Lavakunstikooli 13. lennu

2006. aastal tegevusliku improvisatsiooni (Action Theater™) õpetaja litsents

Ugala teatris

näitleja-lavastajana aastast 2017, 1988–2005 Ugalas näitleja ja lavastajana, sh 1999–2000 kunstilise juhina

Tunnustused

2016

Prix Europa auhind parimale kuuldemängule - "Asjad", Raadioteater

2015

Eesti Teatri Aastaauhind parim lavastaja

2010

Prix Europa auhind parimale kuuldemängule - “Vaikus ja karjed”, Raadioteater

2003

Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse Hea Teatri Auhind

2001

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun” - meesnäitleja

2000

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun” - lavastaja, "See pärnapuulehtla"

1996

Ugala kolleegipreemia - lavastaja

1995

Ants Lauteri nimeline auhind

1995

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun” - meesnäitleja

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Tennessee Williams "Orpheus allilmas"

Jabe Torrance / Esietendus: 2017

Paavo Matsin "Gogoli disko"

Vasja / Esietendus: 2017

Nikolai Gogol "Naise võtmine"

Kotškarjov / Esietendus: 2004

Robert Louis Stevenson "Aarete saar"

doktor David Livsey / Esietendus: 2004

Erich Maria Remarque "Triumfikaar"

Ravic / Esietendus: 2003

August Gailit "Toomas Nipernaadi"

kirjanik / Esietendus: 2003

Coster/Gorin "Thijl Ulenspiegel"

kalakaupleja Jost / Esietendus: 2003

Anton Tšehhov "Onu Vanja"

Mihhail Lvovitš Astrov / Esietendus: 2002

Hella Wuolijoki "Niskamäe kired"

Juhani / Esietendus: 2002

Max Lundgren "Unistus Mallorcast"

Kosk / Esietendus: 2001

Ljudmilla Razumovskaja "Prantsuse kired Moskva lähistel"

Sergei Ivanovitš / Esietendus: 2001

Havard Zoll "Greene'i testament"

Chester Greene / Esietendus: 2000

Friedrich Schiller "Don Carlos"

Felipe II / Esietendus: 2000

Conor McPherson "See pärnapuulehtla"

osatäitja / Esietendus: 1999

Per Olov Enquist "Pildimeistrid"

Viktor Sjöström / Esietendus: 1999

Ursula Kroeber Le Guin "Meremaa võlur. Päeva kaldad"

Ogion ja Maag Vormija / Esietendus: 1999

John Osborne "Vaata raevus tagasi"

kolonel Redfern / Esietendus: 1997

Friedrich Schiller "Maria Stuart"

Leicesteri krahv Robert Dudley / Esietendus: 1997

Isaak Babel "Loojang"

Ljovka / Esietendus: 1997

August Kitzberg "Kosjasõit"

osatäitja / Esietendus: 1997

Talvo Pabut "Oidipuse kompleks"

Teeba kuningas Oidipus / Esietendus: 1996

Tirso de Molina "Kadunud sõrmus"

Krahv / Esietendus: 1996

Friedebert Tuglas "Hei, Luciani!"

mees / Esietendus: 1996

Driver/Haddow "Tšehhov Jaltas"

Maksim Gorki / Esietendus: 1995

Gurney/Ramsdell "Söögituba"

erinevad rollid / Esietendus: 1994

Tennessee Williams "Suvi ja suits"

John Buchanan / Esietendus: 1994

Arthur Miller "Salemi nõiad"

John Proctor / Esietendus: 1994

Paul-Eerik Rummo "Valguse põik"

proloog ja epiloog / Esietendus: 1993

Paavo Rintala "Pikka tee Veronasse"

Grillo ja Goij / Esietendus: 1993

Alexandre Dumas "Krahv Monte-Cristo"

Villefort, kuninglik prokurör / Esietendus: 1993

Anton Tšehhov "Kirsiaed"

Pjotr Sergejevitš Trofimov / Esietendus: 1993

Oscar Wilde "Kui tähtis on olla tõsine"

John Worthing / Esietendus: 1992

Peeter Tammearu "Tornikukk ja võlusõrmus"

Prints Nikolas / Esietendus: 1991

Ain Kalmus "Jumalad lahkuvad maalt"

Kallemeel / Esietendus: 1991

Carlo Gozzi "Armastus kolme apelsini vastu"

erinevad rollid / Esietendus: 1991

Saar/ Tross "Mäng"

Üks väga näljane ja väga hulkuv kass / Esietendus: 1990

William Shakespeare "Kuningas Lear"

Edgar / Esietendus: 1990

Harold Pinter "Kojutulek"

Teddy / Esietendus: 1990

Tennessee Williams "Kass tulisel plekk-katusel"

Suur Papa / Esietendus: 1990

Anton Tšehhov "Kajakas"

Trigorin / Esietendus: 1990

Stanislaw Witkiewicz "Hullumeelne ja nunn"

erinevad rollid / Esietendus: 1990

Elmo Nüganen "Sinder-vinder"

Julmu / Esietendus: 1989

Mering/Lumet/Normet/Arro "Rummu Jüri"

Aadu / Esietendus: 1989

Eugene O'Neill "Iha jalakate all"

Eben / Esietendus: 1989

Mati Unt "Charley tädi"

Francis / Esietendus: 1989

Jean Anouilh "Becket ehk Jumala au"

Inglise parun / Esietendus: 1989

Oscar Wilde "Salome"

naatsaretlane / Esietendus: 1988

Astrid Lindgren "Röövlitütar Ronja"

Fjosok / Esietendus: 1988

Anton Tšehhov "Kolm õde"

Andrei Sergejevitš Prozorov / Esietendus: 1988

Enn Vetemaa "Igal sõnnil omad sarved"

Mullamäe Peeter / Esietendus: 1988

William Shakespeare "Tõrksa taltsutus"

Tranio / Esietendus: 1987

Janno Põldma "Teekond punktis A punkti B"

Kassipüüdja / Esietendus: 1987

Rodgers/ Hammerstein "Oklahoma"

Will Parker / Esietendus: 1987

Rollid mujal

Esko Salervo "Vaikus", Endla teater

pastor / Esietendus: 2013

Tom Stoppard "Rock'n'roll", Endla teater

Jan / Esietendus: 2008

"LP 12''33 1/3 rpm", Kanuti Gildi Saal

osatäitja / Esietendus: 2007

August Gailit "Karge meri", Endla teater

erinevad rollid / Esietendus: 2007

Jaanus Vaiksoo "Jaagupi jõulud", Teleteater

isa / Esietendus: 2005

Manivald Kesamaa "Kuidas mesikäpp meistriks sai?"

osatäitja / Esietendus: 1986

William Shakespeare "Hamlet", Noorsooteater

Rosenkrantz / Esietendus: 1986

"Sorry, me oleme tulekul", Noorsooteater

osatäitja / Esietendus: 1985

Lavastused Ugalas

Gomez/Galan "Meeste kodu"

Esietendus: 2011

Ibsen/Noormets "Stockmannid"

Esietendus: 2010

Andres Noormets "Aastapäeva pidu"

Esietendus: 2004

Verne/Noormets "80 päevaga ümber maailma"

Esietendus: 2004

Andres Noormets "Lumejänesed"

Esietendus: 2002

Urmas Lennuk "Rongid siin enam ei..."

Esietendus: 2002

Olev Remsu "Vabaduse rist"

Esietendus: 2001

Matthias Johann Eisen "Euroopasse!"

Esietendus: 2001

Conor McPherson "See pärnapuulehtla"

Esietendus: 1999

A. H. Tammsaare "Juudit"

Esietendus: 1999

Le Guin/Andreas W "Meremaa võlur. Päeva kaldad"

Esietendus: 1999

Nordberg "Üks mees: Roheline"

Esietendus: 1998

A. H. Tammsaare "Tõde ja õigus I"

Esietendus: 1997

Peter Schaeffer "Showmani elu"

Esietendus: 1997

Krüss/Tammearu/Noormets "Timm Thaler ehk Müüdud naer"

Esietendus: 1996

Tirso de Molina "Kadunud sõrmus"

Esietendus: 1996

Juhan Kunder "Kroonu onu"

Esietendus: 1995

Dumas noorem/Verdi/Noormets ""La Traviata" öö"

Esietendus: 1995

Paul-Eerik Rummo "Valguse põik"

Esietendus: 1993

Wilde/Noormets "Dorian Gray portree"

Esietendus: 1993

Unamuno/Noormets "Ühe kire lugu"

Esietendus: 1992

Saar/Tross/Noormets "Mäng"

Esietendus: 1991

Lavastused mujal

Andres Noormets "Lapsepõlvebänd"

Vanemuine / Esietendus: 2017

Kristian Hallberg "Suluseis"

Vanemuine / Esietendus: 2016

William Shakespeare "Othello"

Vanemuine / Esietendus: 2016

Tiina Laanem "Pildilt kukkujad"

Vanemuine / Esietendus: 2015

kadrinoormets "go neo und romantix"

Vanemuine / Esietendus: 2015

Anton Tšehhov "3 õde"

Rakvere teater / Esietendus: 2014

Lars Norén "Deemonid"

Vanemuine / Esietendus: 2014

Kaite O'Reilly "Mandel ja merihobu"

Endla / Esietendus: 2014

Aleksander Vampilov "Hüvastijätt juunis"

Endla / Esietendus: 2014

Noormets "köök/keittiö"

Rakvere teater/Tampere Teatteri Telakka/Lahti Vanha Juko / Esietendus: 2013

Esko Salervo "Vaikus"

Endla / Esietendus: 2013

Bisset/Noormets "Tiiger, tiiger!"

Endla / Esietendus: 2012

Raud/Noormets "Musta pori näkku"

Vanemuine / Esietendus: 2012

Tiina Laanem "Nähtamatu maja"

Endla / Esietendus: 2012

Andres Noormets "Hamlet Anderson"

Endla / Esietendus: 2011

Kadri Noormets/Andres Noormets "Arizona"

Notafe / Esietendus: 2011

Lisa Stadler "Lõpp"

Endla / Esietendus: 2011

Kangur/Noormets "Timbulimbu ja talv"

Endla / Esietendus: 2010

August Kitzberg "Tuulte pöörises"

Rakvere teater / Esietendus: 2010

Andres Noormets "Algus"

Endla / Esietendus: 2010

Roy Strider "Mässajad"

Endla / Esietendus: 2009

Urmas Vadi "Ballettmeister"

Endla / Esietendus: 2009

Andres Noormets "Saja-aastane laps"

Endla / Esietendus: 2008

Andres Noormets "Vaterland"

Notafe / Esietendus: 2008

Martin Algus "Janu"

Endla / Esietendus: 2008

Noormets/Kennik/Karpov "Salasõber"

Endla / Esietendus: 2007

rühmatöö "LP12''33 1/3rpm"

nu.unioon/Kanuti Gildi SAAL / Esietendus: 2007

Anton Tšehhov "Kajakas"

Endla / Esietendus: 2007

Eva Koff "Sabaga täht"

Endla / Esietendus: 2006

Andres Noormets "Reunioon"

Baltoscandal / Esietendus: 2006

Jim Ashilevi "Nagu poisid vihma käes"

Endla / Esietendus: 2006

August Kitzberg "Kauka jumal"

Endla / Esietendus: 2006

Jaan Kaplinski "Kaks päikest"

Teater NO99 / Esietendus: 2005

Andres Noormets "Lumejänesed 1- 31"

ETV / Esietendus: 2005-2006

Andres Noormets "Kaduviku riik"

Rakvere teater / Esietendus: 2005

David Greig "Kosmonaudi viimane teade naisele, keda ta endises Nõukogude Liidus kunagi armastas"

Endla / Esietendus: 2005

Gorki/Noormets/Lorca/Lotjanu "Mustlaslaager läheb taevasse"

Emajõe Suveteater / Esietendus: 2004

Andrus Kivirähk "Godot'd oodates"

Festival Draama / Esietendus: 2003

Eric-Emmanuel Schmitt "Kuldne mees"

Rakvere teater / Esietendus: 2003

"Mängime Kitzbergi"

kooliteatrite kirjanduslik teatriprojekt Maie talus Karksis / Esietendus: 2002

Conor McPherson "Teisel pool"

Emajõe Suveteater / Esietendus: 2001

Jaan Tätte "Ristumine peateega"

Valmiera teater, Läti / Esietendus: 2000

Harold Pinter "Kojutulek"

Tallinna Linnateater / Esietendus: 1999

Jaan Tätte "Ristumine peateega"

Theaterdock, Berliin / Esietendus: 1999

Paul Claudel "Maarja kuulutamine"

TÜ VKA / Esietendus: 1998

Jaan Tätte "Ristumine peateega"

Endla / Esietendus: 1998

Slavkin/Noormets "Tagasi kadunud maailma"

ETV / Esietendus: 1995

Kruusvall/Noormets "Kevadine eine"

ETV / Esietendus: 1994

Lavastatud kuuldemängud

August Gailit "Meri"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2016

Andres Noormets "Asjad"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2015

Andres Noormets "Jõgi"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2014

Roy Strider "Mässajad"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2012

Jim Ashilevi "Minakassett"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2011

Andres Noormets "Vaikus ja karjed"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2010

Andres Noormets "Öö"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2009

Andres Noormets "Päev"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2008

Jaan Tätte "Palju õnne argipäevaks!"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2005

Andres Noormets "Lumejänesed"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2004
Menüü