Taago Tubin

Sündinud

Võrus, 6. aprillil 1971

Haridus

2008. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli magistrantuuri lavastaja erialal

1994. aastal lõpetas Viljandi Kultuurikolledži teatrikateedri näitleja ja näitejuhina

Ugala teatris

lavastajana aastast 2008

Tunnustused

2014

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun” - parim lavastus "Lovesong. Ühe armastuse lugu"

2014, 2010, 2009

Ugala kolleegipreemia

2011

Eesti teatri aastaauhind muusikalise kujunduse eest sõnalavastusele - lavastused "Maakad" ja "Paanika"

2007, 2003, 2001

Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupi aastapreemia

2006

Eesti Teatri Festivali "Draamake' 2006" parima lastelavastuse auhind, "Suur kuri hunt" Vanemuises

2003

ETV kultuurisaate "OP" aasta lavastuse tiitel - "Ennola"

Loominguline tegevus

Lavastused Ugalas

Rainer Werner Fassbinder “Hirm sööb hinge seest”

Esietendus: 2014

Martin Algus “Arioso”

Esietendus: 2013

Marius von Mayenburg “Kolemees”

Esietendus: 2013

Jez Butterworth "Ööhaigur"

Esietendus: 2012

Arto Salminen “Ladu”

Esietendus: 2012

Martin Algus “Postmodernsed leibkonnad”

Esietendus: 2011

Maria Blom "Maakad"

Esietendus: 2010

Anna Krogerus “Isa talveuni”

Esietendus: 2010

Lotta Lotass “Kogujad”

Esietendus: 2009

Mati Unt “Charley tädi”

Esietendus: 2009

Gérald Sibleryas “Grafiti”

Esietendus: 2008

Jussi Kylätasku "Runar & Kyllikki"

Esietendus: 2007

Andrus Kivirähk “Helesinine vagun”

Esietendus: 2003

Jaan Kross "Mardileib"

Esietendus: 2001

Muusikalised kujundused Ugala lavastustele

Martin Algus "Sätendav pimedus"

kahasse Lauri Lüdimoisiga / Esietendus: 2017

Sirkku Peltola "Erakordselt heatahtlik mees"

kahasse Tanel Ingiga / Esietendus: 2016

Rainer Werner Fassbinder “Hirm sööb hinge seest”

Esietendus: 2014

Martin Algus “Arioso”

Esietendus: 2013

Marius von Mayenburg “Kolemees”

Esietendus: 2013

Jez Butterworth "Ööhaigur"

Esietendus: 2012

Arto Salminen “Ladu”

Esietendus: 2012

Sirkku Peltola "Väike raha"

Esietendus: 2011

Martin Algus “Postmodernsed leibkonnad”

Esietendus: 2011

Maria Blom "Maakad", kahasse Ruslan Trotchinskyga

Esietendus: 2010

Lotta Lotass “Kogujad”

Esietendus: 2009

Gérald Sibleryas “Grafiti”

Esietendus: 2008

Jussi Kylätasku "Runar & Kyllikki"

Esietendus: 2007

Lavastused mujal

Märt-Matis Lille ooper "Tulleminek"

Vanemuine / Esietendus: 2017

CJ Johnson "Koerapäevikud"

Karlova teater / Esietendus: 2016

Duncan Macmillan "Kopsud"

Endla / Esietendus: 2016

Mihkel Seeder "Vaga Vend Vahindra: Paljasjalgse Tõnissoni unistus Eestimaast"

MTÜ R.A.A.A.M ja Eesti Maanteemuuseum / Esietendus: 2014

Mika Myllyaho "Harmoonia"

Vanemuine / Esietendus: 2011

Märt-Matis Lille ilmalik müsteerium "Armastajad ja elupõletajad"

Corelli Music / Esietendus: 2011

Mika Myllyaho “Paanika”

Vanemuine / Esietendus: 2010

Madis Kõiv „Castrozza ehk Illusionist“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2007

Conor McPherson „Kiirgav linn“

Eesti Draamateater / Esietendus: 2006

Katja Krohn „Suur kuri hunt”

Vanemuine / Esietendus: 2005

William Shakespeare „Suveöö unenägu", kaaslavastaja Tõnu Lensmendi kõrval

MTÜ Ludus Rusticus projekt Leigol / Esietendus: 2005

William Shakespeare / Ovidius „Pyramus ja Thisbe“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2005

Arthur Miller „Ilma luuminõ & muu äri“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2005

Madis Kõiv / Taago Tubin „Ennola“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2003

Edward Albee „Loendades viise“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2002

Erwin Lazar / Peter Bischel / Taago Tubin „Imedemaa valvurid. Vanaisa“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2002

Andrus Kivirähk / Taago Tubin „Rehepapp“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2001

Pentti Saarikoski „Kauri põld“

Võru Teatriateljee / Esietendus: 2000

Friedrich Karl Waechter “Amlet”

Tartu Lasteteater / Esietendus: 2000

Monica Feth ja Taago Tubin “Võlurid”

Tartu Lasteteater / Esietendus: 1999

Suzanne Osten “Prints Muretu”

Tartu Lasteteater / Esietendus: 1998

Jaan Lattik / Madis Kõiv / Taago Tubin "1 x 1"

Võru Teatriateljee / Esietendus: 1998

Juhan Viiding ja Tõnis Rätsep “Olevused”

Tartu Lasteteater / Esietendus: 1997

Max Frisch “Biedermann ja tulesüütajad”

Tartu Lasteteater / Esietendus: 1996

Zacharias Topelius “Kuldne kuu”

Tartu Lasteteater / Esietendus: 1996

Harold Pinter „Victoria jaam“

VKK teatrikateedri diplomilavastus / Esietendus: 1994

J.-M. G. Le Clézio / Taago Tubin „Lugu ühest väikesest hullusest“

VKK teatrikateedri diplomilavastus / Esietendus: 1993

Lavastatud kuuldemängud

Indrek Koff "Eestluse elujõust"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2016

Raymond Queneau "Stiiliharjutusi"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2013

Saara Turunen "Jänkutüdruk"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2012

Sofi Oksanen „Puhastus”

ERR Raadioteater / Esietendus: 2011

Jon Fosse “Keegi peab tulema”

ERR Raadioteater / Esietendus: 2009

Jussi Kylätasku „Ahi”

ERR Raadioteater / Esietendus: 2006

Madis Kõiv ja Taago Tubin "Ennola"

ERR Raadioteater / Esietendus: 2004
Menüü