Surnud mees

Eric Coble

Lavastuse tutvustus

Tõsielukomöödia

 

Kevin on oma eluga jõudnud täielikku ummikusse, kui talle tehakse ootamatu ettepanek: „Miljon. See on sinu ja sa võid seda ühe nädala jooksul kulutada täpselt nii, nagu ise soovid. Meie filmime sind. Kuid nädala lõppedes sa … sured. Sa sured televisioonis, kaamerate ees.”

 

Kevini süda ja sisetunne ütlevad, et ega asjalood paremaks ei lähe. On valida, kas lohistada end oma mõttetust elust läbi, nii et järele ei jää muud kui halvad mälestused. Või siis kustuda nagu supernoova, näidates maailmale oma valgusega teed parema ja eredama tuleviku poole. Ja samas nautida seda täiel rinnal. Kevin valib.

 

„Surnud mees“ on musta huumoriga laetud lugu sellest, milliseid ohverdusi on inimesed valmis tegema raha ja kuulsuse nimel. Ja sellestki, kui kaugele me ise vaatajatena oleme valmis meelelahutuse nimel minema.

 

Soovitatav gümnaasiumieast alates.

NB! Lavastuses kasutatakse mittenormatiivset leksikat ja suitsetatakse.

 

Eric Coble (1968) on rahvusvaheliselt tunnustatud USA näitekirjanik ja filmistsenarist. Ta sündis Šotimaal Edinburghis, kuid kasvas üles New Mexico ja Colorado osariikides asuvates Navajo ja Ute põlisrahvaste reservaatides, kus Ericu õpetajast ema eestvedamisel jätkati koolis indiaani jutuvestmistraditsiooni. Ema kirjutas üles kõik lood, mis väike Eric välja mõtles ning koos joonistati lugude kõrvale ka pildid. Nüüdseks on Eric Coble’i näidendeid mängitud USA kõigis viiekümnes osariigis, Hispaanias, Poolas, Inglismaal, Iisraelis, Mehhikos ja Austraalias.

 

„Ma kirjutan palju üksindusest. See on üks kaasaja olulisemaid teemasid.”

– Eric Coble

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Taago Tubin

Kunstnik

Kristjan Suits

Videokunstnik

Margo Siimon

Valguskunstnik

Villu Konrad

Helilooja

Vootele Ruusmaa

Muusikaline kujundus

Taago Tubin ja Vootele Ruusmaa

Koreograaf

Jaanika Tammaru (teater Must Kast)

Tõlkijad

Laura Kalle ja Liis Aedmaa

Osades

Martin Mill, Laura Kalle, Tanel Ingi, Ilo-Ann Saarepera, Marika Palm ja Vallo Kirs