TULEKUL: Arhitekt

David Greig

Lavastuse tutvustus

draama kahes vaatuses

 

Üks tavaline perekond. Isa-ema, tudengist poeg ja gümnasistist tütar. Pereisa Leo on tuntud arhitekt, kes hiilgeaegadel on pälvinud auhindu oma projekteeritud elamukomplekside eest. Nüüd kavandab ta peamiselt parklaid. Konflikt puhkeb, kui ühe Leo karjääris olulisima, kuid tänaseks amortiseerunud hoone elanikud nõuavad selle lammutamist. Samal ajal on “amortiseerumas” ka tema lähisuhted ja lähenemas lammutamisele kakskümmend viis aastat püsinud abielu.

 

Kuidas olla õnnelik, omada Kodu ja elada täisväärtuslikku (pere)elu? Tegelaste loomus ja kiiresti muutuv maailm püstitavad neile sel teel keerulisi takistusi. Millistest ideaalidest tasub kinni hoida ja kuidas tulla toime kaotustega?

 

David Greig (1969) on kuulus Šoti näitekirjanik ja lavastaja, kelle teoseid on lavale toodud üle maailma.

 

“Ma alustan eeldusest, et maailm on tume ja keeruline paik ning ma annan kaalu neile asjadele, mis meid lahutavad. Öeldakse, et mu näidendid käsitlevad inimesi, kes ei suuda suhelda, aga minu jaoks on need pigem lood sellest, kuidas inimesed suudavad suhelda hoolimata võimatutest erinevustest ja takistustest.”
David Greig

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Taago Tubin

Kunstnik

Kristjan Suits

Valguskunstnik

Laura Maria Mäits

Helilooja

Vootele Ruusmaa

Muusikaline kujundus

Taago Tubin ja Vootele Ruusmaa

Tõlkija

Kai Aareleid

Mängivad

Mängivad: Riho Kütsar, Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Jass Kalev Mäe, Lauren Grinberg, Tarvo Vridolin, Oskar Punga ja Vilma Luik

Menüü