Mäng on alanud

Ken Ludwig

Lavastuse tutvustus

Verine krimikomöödia

 

Olgem ausad – kui peaosalist etenduse ajal publiku hulgast tulistatakse, on see pehmelt öeldes ebatavaline. Veelgi ebatavalisem on, kui see näitleja arvab, et tema ongi Sherlock Holmes, ja otsustab kuriteo ise lahendada. Ta kutsub võimalikud kahtlusalused pühadeks enda maahäärberisse ning justkui tellimise peale saabub kohe ka lumetorm, mis kogu kireva seltskonna tsivilisatsioonist ära lõikab. Nagu arvata võib, pole siis esimene laipki enam kaugel.

 

Roger Moore, John Cleese, Vassili Livanov, Robert Downey Jr., Benedict Cumberbatch – kõik nad on kehastanud Sherlock Holmesi. Nüüd on käes Aarne Soro kord.

 

Ken Ludwigi verine krimikomöödia “Mäng on alanud” põhineb ameerika esinäitleja William Gillette’i kireval elukäigul. Gillette kirjutas koostöös Arthur Conan Doyle’iga näidendi “Sherlock Holmes” ning mängis selles nimiosalist rohkem kui kolmkümmend aastat, andes ühtekokku 1300 etendust.

 

Ken Ludwig on rahvusvaheliselt tunnustatud näitekirjanik, keda on korduvalt pärjatud Briti hinnatuima teatripreemia Laurence Olivier’ auhinnaga. Tema näidend “Mäng on alanud” võitis 2012. aastal Edgar Allan Poe nimelise parima kriminäidendi preemia.

 

“Mäng on alanud” on hoogne, ootamatute pöörete ja värvikate karakteritega kriminaalne komöödia. Eriti teravad elamused on garanteeritud teatrikriitikutele.

 

NB! Lavastuses esineb püssipauke.

Lavastusmeeskond

Tõlkijad

Tanel ja Pirjo Jonas

Lavastaja

Tanel Jonas

Kunstnik

Kristina Lõuk

Muusikaline kujundaja

Peeter Konovalov

Valguskujundaja

Mari-Riin Villemsoo

Osades

Aarne Soro, Luule Komissarov, Triinu Meriste, Tanel Ingi, Martin Mill, Adeele Sepp või Marika Palm, Kata-Riina Luide või Jaana Kena ja Vilma Luik

Meediakaja

Ugala lavale jõuab oma Sherlock Holmes

- Olev Kenk / ERR, 14.04.2016

Adeele Sepp valmistub krimietenduseks Ugala spaas

- Margus Haav / Sakala, 15.04.2016

Aarne Sorost saab järgmine Holmes

- kultuur.err.ee, 11.04.2016

Vaimukas mäng Ugala laval

- Mihkel Truman / kultuur.err.ee, 18.05.2016

Mäng ei lõpe kunagi

- Pille-Riin Purje / Sirp, 20.05.2016

Lõbu saabub laipadega

- Krista Valdvee / Sakala, 29.04.2016

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü