Ugala tähistab esimese aasta möödumist teatrimaja taasavamisest

Laupäeval, 17. märtsil tähistab Ugala teater maja taasavamise aastapäeva. Sel puhul toimub Ugala Teatrikohvikus hispaania-teemaline õhtu, mis on inspireeritud renoveeritud maja avalavastusest “Nähtamatu daam”.

 

Õhtu algab kell 17.00 Calderoni „Nähtamatu daami“ etendusega (pileti saab osta siit), mille peaosades on Ott Aardam, Laura Peterson ja Martin Mill. Lavastas Lembit Peterson.

 

Pärast etendust kell 20.30 on kõik huvilised oodatud Ugala Teatrikohvikusse Iberofesti hispaania teemaõhtule. Võõrustajad pakuvad klaasikese hispaania veini ja toimub hispaania kultuuriruumile keskenduv mälumäng. Õhtu erikülaliseks on flamenkokitarrist Jorge Arena.

 

Tule ja tähista koos teatrirahvaga esimese aasta möödumist renoveeritud teatrimajas. Viktoriin ja kontsert on kõigile huvilistele tasuta.

 

Iberofesti sündmused Viljandis aga jätkuvad. Festivali kavaga saab tutvuda Iberofesti kodulehel http://iberofest.ee

 

Jorge Arena annab oma esimese kontserdi Viljandis 17. märtsil Ugala Teatrikohvikus


Esimene aasta renoveeritud Ugala teatrimajas on olnud täis põnevaid sündmusi ja värvikaid uuslavastusi, meenutagem neid enne laupäevast teemaõhtut:

 

  • vaimukas ja võluv mõõga- ja mantlikomöödia „Nähtamatu daam“;
  • Vai-vai vaene Vargamäe” ehk “Tõde ja õigus” lastele, mis tõi autorile ja lavastajale Urmas Lennukile Eesti teatri aastaauhindade nominatsiooni;
  • pöörane karussellisõit pöördlaval – suvelavastus “Gogoli disko” (veel viimased piletid saadaval lisaetendustele);
  • läti lavastusmeeskonna poolt lavale toodud kontorimuusikal “Nagu Soomes, aga veel parem”;
  • Sasha Pepeljajevile teatripreemia nominatsiooni toonud mänguline “Primavera Paunveres”;
  • Taago Tubina ja Aaron Posneri tõlgendus Tšehhovi „Kajakast“ – “Krdi loll lind”;
  • Ingomar Vihmar lavastas üle 15 aasta taas Ugalas ja peaosatäitja Triinu Meriste pälvis nominatsiooni parima naisnäitleja auhinnale Eesti teatri aastaauhindadel – lavastus “Orpheus allilmas”,
  • välja müüdud saalidele mängitud jõululavastus “Lumekuninganna”;
  • EV100 teatrisarja raames lavale jõudnud “Hipide revolutsioon”.

 

Ugala teatri juhid Ott Aardam ja Kristiina Alliksaar kutsuvad kõiki koos teatrirahvaga pidutsema

 

Esimene aasta renoveeritud Ugala teatrimajas on olnud täis põnevaid sündmusi ja värvikaid uuslavastusi. Ugala teatri loomingulisel juhil Ott Aardamil on eriline rõõm, et Ugala uut maja külastas eelmisel aastal rekordarv külastajaid – 90 000 inimest. „Teater võib ju sündida turuplatsil, sooserval või kus iganes, aga meil siin Viljandis on selline suur ja uus teatrimaja – kas see on siis mõistlik. Kui vaadata Viljandi elanike arvu, siis ilmselt mitte, aga kui vaadata seda, palju inimesi meie etendusi sellel esimesel aastal renoveeritud majas vaatamas käis, siis võib loota, et on. Ja sellest ongi kõige suurem rõõm,“ sõnas ta.

 

Ugala teatri juht Kristiina Alliksaar tõi aastat kokkuvõttes omalt poolt välja renoveeritud teatrimaja regionaalse positiivse mõju. „Sel aastal kultuurkapitali elutööpreemia pälvinud Ugala maja sisearhitekt Mait Summatavet on öelnud: “See pole ainult teatrirahvale loodud maja, see peab teenima Eesti rahvast”. Nii mõtleme meiegi ja tegutseme selle nimel iga päev, näidates väga head teatrit Kuressaarest Valgani ja Jõhvist Pärnuni, kuid kõige parem meel on nende üle, kes meid oma koduteatris vaatama tulevad, olgu nad siis Viljandist ja Viljandimaalt või kaugemalt, jäädes Viljandisse ehk kauemakski. See aasta on toonud rohkelt erinevat tunnustust, mille üle oleme südamest uhked ja tänulikud, kuid kõige olulisem tunnustus tuleb meie etendustele tee leidnud publikult.“

 

Videokutse Ugala renoveeritud teatrimaja sünnipäevale: