Tutvu Ugala mängukavaga: jaanuar–august 2018

Alates tänasest võib hakata plaane tegema järgmise aasta teatrikülastusteks, sest Ugala teatri etenduste piletid jaanuarist kuni augustini on nüüd müügis. Koduetenduste kõrval on oodata väljasõite Tallinnasse, Tartusse, Pärnusse, Rakverre, Kuressaarde, Jõhvi, Paidesse, Võrru, Valka, Märjamaale, Arukülla ja suisa Espoosse.

 

Veebruarikuu üks tippsündmusi on EV100 teatrisarja raames lavale jõudev „Hipide revolutsioon“. Ugala teatri ja MTÜ R.A.A.A.M koostöölavastuse meeskonda kuuluvad Venemaal kõrgelt hinnatud tegijad: lavastaja Juri Kvjatkovski, kunstnik Oksana Peretruhhina ja kostüümikunstnik Aleksei Lobanov.

 

Sellest on tulemas üks tõeliselt hullumeelne reis 1970ndatesse, mis räägib nõukogude Eesti hipidest, kes otsustavad minna kukutama kurjuse telge – Nõukogude Liitu. Lavastuse aluseks on Vladimir Wiedemanni teosed „Maagide kool“ ja „Püha Kaljukitse radadel“ ning eesti ja nõukogude hipide mälestused. Lavastuses teeb kaasa peaaegu kogu Ugala trupp. Esietenduseni jõuab lavastus 3. veebruaril 2018 Ugala teatri suures saalis.

 

Aprilli alguses, 6. aprillil saavad lapsed rõõmustada seiklusrikka ja hoogsa uuslavastuse üle, kui lavastaja Marika Palm toob lavale isevärki ja värvikate tegelastega loo “Tuul kuu pealt“, milles õed Dinah ja Dorinda satuvad endalegi ootamatult üha kummalisematesse sekeldustesse.

 

21. aprillil esietendub Ugala teatri väikeses saalis Vene suurkirjaniku Lev Tolstoi tuntuim näidend “Elav laip“, mille lavastab Kristo Viiding. Lavastus tegeleb küsimustega: kas me oleme võimelised armastama ligimest rohkem kui ennast; milline on tõeline armastus; kuidas jääda endale ausaks kellelegi liiga tegemata.

 

Maikuu lõpus näeb veel viimast korda Ugala teatri pöördlaval “Gogoli diskot“. Publiku tungival nõudmisel naaseb eelmisel suvel esietendunud ja välja müüdud saalidele mängitud lavastus „Gogoli disko“ kuuel korral lavale. Piletid on juba müügis.

 

Tutvu mängukavaga.

 

Ringo Ramul ja Adeele Sepp proovis. 2018. aasta esimene uuslavastus “Hipide revolutsioon” jõuab publiku ette 3. veebruaril.