Müügil on sügishooaja piletid!

Tänasest on müügil piletid Ugala teatri sügishooaja etendustele. Sügishooaeg toob neli uuslavastust.

 

Septembris avab Ugala teater oma hooaja lavastusega “Cosmopolitan”, mille autor on Ott Kilusk ning lavastaja on Andres Noormets. Lavastus valmib koostöös Valmiera teatriga ja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. “Cosmopolitan” räägib loo kahest väga erinevast inimesest – Andrewst New Yorgist ja Germanist, kes on pärit Venemaalt. Andrew on noor kosmopoliit, ilma juurte ja rahvuseta müügimees läänest, German aga endisest balletiartistist pensionär idast. Ühel kenal päeval reisivad mehed Eesti ja Läti piiril asuvasse motelli. Nad ei tea mitte midagi üksteise olemasolust, nad ei tunne kohalikke keeli ega kombeid, nad mõlemad varjavad oma tegelikke eesmärke. Järgneva ööpäeva jooksul arenevad selles motellis kummalised sündmused: seal kohtuvad mitmed värvikad tegelased ja neli erinevat keelt, põrkuvad maailmavaated ja tõekspidamised, varjatud plaanid ja avaldamata lood. Pidev möödarääkimine, üksteise võõristamine, omavaheline mõõduvõtmine ja peidus olevad saladused võtavad koomilised ja absurdsed mõõtmed.

 

12. oktoobril etendub Ugala teatri väikeses saalis Suurbritannia stsenaristi ja näitekirjaniku Abi Morgani “Pikse jäljed”, mille toob lavale Karl Koppelmaa. Lavastus “Pikse jäljed” räägib sõpruse ja armastuse jõust kaotusvalu vastu.

 

Taago Tubin toob novembrikuus lavale David Greigi näidendi “Arhitekt”. See on lugu tavalisest perekonnast. Isa-ema, tudengist poeg ja gümnasistist tütar. Pereisa Leo on tuntud arhitekt, kes hiilgeaegadel on pälvinud auhindu oma projekteeritud elamukomplekside eest. Nüüd kavandab ta peamiselt parklaid. Konflikt puhkeb, kui ühe Leo karjääris olulisima, kuid tänaseks amortiseerunud hoone elanikud nõuavad selle lammutamist. Samal ajal on “amortiseerumas” ka tema lähisuhted ja lähenemas lammutamisele kakskümmend viis aastat püsinud abielu.

 

Detsembrikuus esietendub Liis Aedmaa lavastatud lõbus ja hariv lavastus “Kartulimässajad”, mis on mõeldud väikestele teatrisõpradele ja nende vanematele. Magnus Lindmani loos võetakse koos kartuliga ette imeline teekond Andide jalamilt eestlaste rahvustoiduks. Lavastuses seigeldakse üle merede ja maade, tutvutakse kartuli sõprade ja vaenlastega, kohatakse võimuahneid kuningaid, ebausklikke talumehi ja õige mitut kummalist kokka. Saadakse teada, kuidas kartuli eest hoolitseda. Või mida teha, kui ta peaks äkki haigeks jääma. Tunni aja jooksul kihutatakse kartuli jälgedes läbi viiesaja aasta ja avastatakse selle kõige tavalisema köögivilja kohta mõndagi uut ja põnevat.

 

Pileteid Ugala teatri etendustele saab osta Piletimaailmast ning Piletilevist. Samuti Ugala teatri kassast.