TULEKUL: Pikse jäljed

Abi Morgan

Lavastuse tutvustus

Lugu sõpruse ja armastuse jõust kaotusvalu vastu

 

Edukas ärimees ja tema asotsiaalsete kalduvustega sõber kohtavad suvitades ühe noore naisega. Mehed on olnud lapsepõlvest saadik sõbrad ja elanud kõige muu kõrval üle ka piksetabamuse. Ühel on kõik olemas. Ta on oma otsustes ratsionaalne ega taha liigselt riskida. Teine on loomult unistav, armastab imetabaseid lugusid ega soovi oma eluga kuhugi jõuda. Ometi on nad sõbrad. Aga selle suve tutvus paneb mehi asju teise pilguga nägema.

 

Kedagi täielikult ja tõeliselt armastades võib nii endale kui teistele sügavalt haiget teha. Kas sõprus on armastusest tugevam või lööb võistlus naise tähelepanu pärast sellesse mõrad? Võibolla on targem mitte riskida ja valida armastuse asemel üksildus? Nii ei saa keegi haiget. Need kaks sõpra ei ole enam oma esimeses nooruses ja see naine on targem, kui esmapilgul tundub. Ometi võib ka välk lüüa kaks korda samasse kohta. On see siis ime või täiesti loogiline asjade käik?

 

Abi Morgan (1968) on tunnustatud briti näitekirjanik ja stsenarist. Tema tuntuimad filmistsenaariumid on „Brick Lane“ (2007), „Shame“ (2011), „Iron Lady“ (2011) ja „Suffragette“ (2015). Kuulsaimad seriaalid on „The Hour“ (2011–2012), „River“ (2015), ETVs näidatud „The Split“ (2018–2022) ja Netflixi lühisari „Eric“ (2024). Ugala publikule on Abi Morgan eelkõige tuntud suurt publikumenu nautinud lavastuse „Lovesong“ (2011, Ugalas 2014) kaudu.

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Karl Koppelmaa

Kunstnik

Kristjan Suits

Valguskujundaja

Mairon Tovstsik

Videokujundaja

Margo Siimon

Tõlkija

Pirjo Jonas

Mängivad

Mängivad: Janek Vadi, Tanel Ingi ja Klaudia Tiitsmaa

Menüü