VÄRSKE: Head lapsed

Yorgos Lanthimos / Roos Lisette Parmas

Lavastuse tutvustus

Isa, ema, poeg ja tütar elavad oma harjumuspärast elu. Üle kõige armastavad nad oma perekonda ja oma kodu. Neid on õpetatud hoolima ja hästi käituma. Neid on õpetatud olema viisakas ja lugupidav. Neid on õpetatud hoiduma välismaailma ohtude eest. Neid on õpetatud, et koos saavad nad igast raskusest üle. Neid on õpetatud, et kodu on paradiis. Aga ühel hetkel õpetussõnadest enam ei piisa. Koduseinad hakkavad mõranema ja kodukett poob järjest intensiivsemalt.

 

Head lapsed“ on retk omanäolises maailmas, milles neli inimest otsivad ja igatsevad head, aga keegi neist ei tea enam kindlalt, mis on hea ja mis mitte. See on retk hämarusest valguse poole, kus ei tea, kas nutta või naerda.

 

Lavastuse aluseks on 2009. aasta kreeka film „Koerahammas” („Kynodontas”), mille stsenaristid on Yorgos Lanthimos ja Efthymis Filippou ning režissöör Yorgos Lanthimos. Film kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscarile ja võitis Cannes´i filmifestivalil programmi „Un Certain Regard” peapreemia. „Koerahamba” ainetel on Ugala lavastuse jaoks loonud teksti Roos Lisette Parmas.

 

Armastuse ja psühhopaatia vahekorda on lavastuses käsitletud haruldase efektsusega, mis väärib kahtlemata kummardust kogu trupi ees. Kõige selle juures kipub esile ka mõte, et “Heades lastes” esitatav normaalsus ei piirdu vaid fiktsiooniga, ja see võtab seest lausa erakordselt õõnsaks.

Kaisa-Kadi Pilt, Sakala

Lavastust ei soovitata alla 16-aastastele.

 

 

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Ringo Ramul

Kunstnik

Annika Lindemann

Helilooja ja muusikaline kujundaja

Lauri Lüdimois

Valguskujundaja

Fredi Karu

Osades

Klaudia Tiitsmaa, Tanel Ingi, Jass Kalev Mäe, Kadri Lepp (külalisena) ja Marika Palm

Menüü