Illusionistid

Bengt Ahlfors

Lavastuse tutvustus

„Illusionistid” on vaimuka dialoogi ning värvikate karakteritega komöödia. Kuigi pealkiri justkui sellele vihjaks, ei räägi näidend võluritest, maagidest ega selgeltnägijatest. Tegemist on helge alatooniga, südamliku ja tõeliselt naljaka looga elust ja teatrist, aga ka eluteatrist.

 

“Juhuslikult” saavad ühes väikeses korteris kokku noor näitekirjanik Charlotta (Marika Palm) ja vananev näitleja Kasimir (Peeter Jürgens). Kuigi viimane on küll otsustanud näitlemisega lõpparve teha ja pensionile jääda, soovib Charlotta talle siiski enda kirjutatud näidendi ette lugeda, sest Kasimiril oleks selles täita ei rohkem ega vähem kui Jumala roll.

 

Charlotta naiivne usk teatrikunsti põrkub Kasimiri küünilisusega ning käivitub kirglik ja ennastsalgav duell, mille lõpplahendust on raske ette ennustada.

 

“Ma tahan lihtsalt osutada üldisele põhimõttele, et elu jäljendab kunsti palju sagedamini, kui kunst jäljendab elu, ning ma olen kindel, et kui sa selle üle tõsiselt järele mõtled, leiad sa, et see on tõsi.” (Oscar Wilde).

 

Bengt Ahlfors on soomerootsi kirjanik, endine Helsingi Svenska Teaterni peanäitejuht, lavastaja ja dramaturg. Ta on kirjutanud üle 30 näidendi ja arvukalt laulutekste. Eestis on mängitud tema komöödiaid „Kas Kongos on tiigreid?“, „Viimane sigar“, „Minu kallis lift“, „Teatrikomöödia“. Hetkel on Eesti Draamateatri repertuaaris Ahlforsi näidend “Tuhk ja akvaviit” ja Tallinna Kammerteatri repertuaaris mononäidend “Raineri hommik”.

Lavastusmeeskond

Tõlkija

Ülev Aaloe

Lavastaja

Janek Vadi

Kunstnik

Marion Undusk

Meediakaja

Loorberitega maitsestatud kreemikoogid

- Pille-Riin Purje / Postimees, 08.12.2014

"Illusionistid" Ugala teatris

- OP!, 18.11.2014

Tuba, kus teater on jumal

- Krista Valdvee / Sakala, 22.11.2014

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü