Ugala kutsub kohtuma Luule Komissarovi ja Peeter Jürgensiga

Ugala teatri vestlussarja „Suitsuruumilood“ seekordseteks külalisteks on Ugala trupi väärikaimad näitlejad Luule Komissarov ja Peeter Jürgens, kes vahetult enne neile pühendatud ja kirjutatud „Meistrite liiga“ peaproovide algust astuvad lavale, et pidada maha üks mõnus vestlusõhtu Heigo Tederiga. Kohtumisõhtu toimub 1. novembril kell 19.00 Ugala teatri suures saalis ning avalikule salvestusele on oodatud ka publik. Pilet vestlusõhtule maksab sümboolselt 2€ ja kogu teenitav tulu läheb Ugala teatri heategevuslikku fondi „Kingi lapsele teatrielamus“. OSTA PILET SIIT. Oodatud on kõik huvilised ja kohapeal on võimalik ka ise esitada küsimusi Luulele ja Peetrile.

 

Saatesari „Suitsuruumilood“ on jutusaade, mille raames kutsub Ugala korraldusjuht Heigo Teder endale külla erinevaid loomeinimesi, et avameelsete vestluste käigus juhatada kuulajad teatritegemise telgitagustesse. Kohtumisõhtute omapäraks on see, et kogu jutuajamine võetakse linti ühe võttekorraga ja salvestusele hilisemat toimetamist ei järgne. Dokumentaalse vormi valimine on taotluslik, täpselt nii nagu eluski, on tegemist kohtumistega, kus sõnu tagasi ei võeta ja tegusid ilusamaks ei kohandata.

 

Hoolimata kõrgest vanusest on Luule Komissarov Ugala näitetrupi üks hõivatumaid näitlejaid, mängides ligi sadakond etendust aastas. Teatri kõrval on ta mänginud ka filmides, telelavastustes ning mitmes seriaalis, millest kõige tuntum loomulikult Laine roll seriaalis „Õnne 13“. Teatri, televisiooni ja kino kõrval ei saa jätta tähelepanuta ka Komissarovi rohkearvulisi osalemisi raadioteatri kuuldemängudes läbi mitme aastakümne. Publiku südametesse teed sillutada aitas ka aastakümnete pikkune töö erinevates estraadiprojektides, mille raames pole Eestis ilmselt ühtegi metsalava või kultuurimaja, mida Komissarov laulu- ja sketšinumbritega poleks väisanud. Luule on pälvinud oma teatrirollide eest loendamatul arvul Ugala teatri publiku- ja kolleegipreemiaid. 2018. aasta märtsis pärjati Eesti filmi- ja telemaailma parimad tegijad: parimaks naisnäitlejaks televisioonis tunnistati Luule Komissarov.

 

Ugala teatri kõige vanem näitleja Peeter Jürgens alustas tööraamatu järgi Ugalas tööd 1965. aastal, kui ta vahetas Viljandi kultuurimaja kinotehniku töö teatri helitehniku ameti vastu. Pool aastat pärast Jürgensi tööle asumist kutsuti aga Ugala toonane trupiliige Peeter Tedre sõjaväkke aega teenima ja peanäitejuht Aleks Sats ütles Peetrile: „“Helepunasesse lillekesse” on tarvis uut osatäitjat. Kaks päeva on aega, Põltsamaal on etendus, tekst pähe ja teed järele.” Kahe päeva pärast oligi Peeter juba laval… ja on jäänud lavale kuni tänase päevani – ühtekokku 53 aastat ja enam kui 175 lavastuses. Jürgens on kõiges oma tegemistes põhjalik, kirglik ja väsimatult uudishimulik. Kuid nagu ta ise ütleb oma kirjule elule tagasi vaadates, siis teater oli, on ja jääb kõige tähtsamaks ta elus. Peetri teatritöö kvaliteedimärgiks on ridamisi tunnustusi – 1980ndatel ENSV teenelise kunstniku aunimetuse andmisest kuni Eesti teatri aastaauhindadel parimaks meesnäitlejaks tunnustamiseni 2014. aastal. Ent tähtsamaks kui auhinnad peab Jürgens seda hetke, kui teatris algab järjekordne „esimene lugemine“ ja ta saab taas asuda maadlema uue teatrirolli kallal.

 

Saatesarja „Suitsuruumilood“ varasematest kohtumistest on kuulajateni jõudnud jutuajamised Ugala teatri näitlejate Tanel Ingi, Janek Vadi, Vallo Kirsi ja Ott Aardamiga, samuti on külaliste seas olnud näitlejad Peeter Rästas (Rakvere teater), Gert Raudsep (NO99) ja Ingomar Vihmar (Endla teater). Intervjuusid on võimalik kuulata internetilehelt www.mixcloud.com/heigo-teder

 

Tanel Ingi lavastus “Meistrite liiga” jõuab publiku ette 17. novembril. Sügishooajal reisib lavastus ka Viljandist kaugemale – Tallinna ja Tartusse, jaanuaris juba ka Jõhvi ja Haapsallu.