Ugala toob suvel lavale ajaloolise draama „Katkuhaud“

7. augustil jõuab Ugala teatris publiku ette suvelavastus „Katkuhaud“, mis põhineb Ene Mihkelsoni mitmete auhindadega pärjatud ajaloolisel romaanil. Teose dramatiseerib ja toob lavale Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi Ugala teatrist algas. See lugu, mida tihti on võrreldud Sofi Oksaneni romaaniga „Puhastus“, koorub lahti nagu sibul ja toob meieni ühe perekonna loo, aga ka terve eesti rahva loo elusaatustest ja valikutest 20. sajandi teise poole alguses. Lavastuses on peaosades Luule Komissarov ja Kadri Lepp.

 

Esialgu oli Ugalal plaanis mängida „Katkuhauda“ Koidu seltsimajas, kus 100-aastane teater kunagi oma tegevust alustas. Muutunud olukorras tuleb lavastus välja Ugala teatri väikeses saalis ning esietendus toimub 27. juuni asemel 7. augustil.

 

Teise lavastusena pidi teater mängima suvel Eno Raua ajaloolist metsavennadraamat „Etturid“, kuid need etendused jäävad paraku ära. „Ettureid” mängib teater taas sügisel.

 

Oma soovist pilet uuele kuupäevale vahetada, see tagasi müüa või teatrile annetada saab teatada Ugala kassale e-kirja teel kassa@ugala.ee või tööpäeviti kl 11–16 telefonil 433 0777. Ugala kassa teatrimajas on avatud alates 1. juunist. Piletilevist ostetud piletite puhul saadab Piletilevi ostjatele sellekohase täpse juhise. Piletite vahetuse ja tagasiostu info.

 

Loe lähemalt lavastuse ja etenduste kuupäevade kohta.