Ugala teatris toimub Norra teemanädal

Ugala teatri 99. hooaeg on kohe-kohe algamas ja juba järgmisel nädalal jõuab publiku ette hooaja esimene uuslavastus – 22. septembril esietendub Henrik Ibseni „Naine merelt“, mille lavastab Andres Noormets. Norra näitekirjanduse suurmeistri Ibseni näitemängust inspireerituna toimub Ugala teatris 15.– 22. septembrini Norra teemanädal.

 

Teemanädala avalöögiks on laupäeval, 15. septembril kell 21.00 Ugala lavatornis avatav videoinstallatsioon „Sisemeri“, millele eelneb lavastuses „Naine merelt“ kaasa tegeva muusiku Argo Valsi kontsert Ugala katusel. Teatrigalerii uue hooaja avanäituseks on aga Kuningliku Norra Saatkonna algatatud fotokonkursi „Norra. Rannarahva lood“ parimatest töödest kokku pandud põhjamaiselt karge fotonäitus, mis tutvustab tänapäeva Norra rannaelu.

 

Ugala teatrikohvik hingab esietenduse eel samuti Norra rütmis. Seda sõna otseses mõttes: lavastaja Andres Noormets, kes on tuntud ka kui melomaan ja kelle valitud muusikalisi pärle Klassikaraadio austajad võivad kuulata juba aastaid raadiosaates „Fantaasia“, paneb teatrikohviku külastajate jaoks kokku norra levimuusikapaladest koosneva helipõimiku, mida on võimalik kogu teemanädala jooksul teatrikohvikus ja Ugala rõduterrassil nautida.

 

Viljandi kui linn, kus mälumäng on üks meelelahutuse meelisvorme, saavad sel nädalal kino- ja muusikaviktoriinisõbrad oma oskused proovile panna Norra kultuuri teemalises viktoriinis, mis toimub reedel, 21. septembril Ugala teatrikohvikus kell 21.00. Viktoriiniküsimusi aitavad ette valmistada Kuningliku Norra Saatkonna töötajad ja läbiviijateks on Ugala teatri viktoriini-asjatundjad Liis Aedmaa, Mari Nurk ja Laura Kalle. Parimatele võistkondadele paneb temaatilised auhinnad välja teemanädala hea koostööpartner Kuninglik Norra Saatkond. Erinevaid üllatusauhindu jagub ka teistele osalejatele.

 

Teatrikohvik üllatab teemanädala raames erimenüüga. Iga päev saavad külastajad järele proovida uusi maitseid, mis on inspiratsiooni saanud Norra rahvusköögist. Menüüst võib nädala jooksul leida norrapärased tuhksuhkruga kaetud magusad vahvlid, sügisese porgandikoogi, põhjamaade köögile nii iseloomulikud hakklihapallid pruuni kastmega või siis heeringa keedukartuliga, mis on olnud rannarahva meelistoit juba sajandeid. Tutvu igapäevaste eripakkumistega Ugala teatrikohviku Facebooki lehel.

 

Norra teemanädala finaaliks on laupäeval, 22. septembril kell 17.00 Ugala teatri suures saalis publiku ette jõudev uuslavastus „Naine merelt“, mis tähistab ühtlasi Ugala 99. hooaja ametlikku algust.

 

Ugala teemanädala koostööpartneriks on Kuninglik Norra Saatkond.

 

Kohtumiseni Norra teemanädalal!