Ugala loob Viljandisse sisemere

Nädal aega enne seda, kui esietendub Ugala 99. hooaja avalavastus „Naine merelt“, avatakse laupäeval, 15. septembril kell 21.00 Ugala teatri lavatornis videoinstallatsioon „Sisemeri“.

Videolahendus jääb aina pimedamaks muutuvatel öödel Viljandi linnaruumi kaunistama kuni päevani, mil kalendri järgi lõppeb suvi. Installatsiooni avamisel esineb Ugala katusel helilooja ja kitarrist Argo Vals.

 

Publik on oodatud kontserdist ja videoinstallatsioonist osa saama Ugala tiigi kaldale, esimestele tulijatele on valmis seatud ka istepingid. Teatrimaja juurde võib aga kogunema hakata juba varem, et külastada Teatrigaleriis fotonäitust „Norra. Rannarahva lood“. Samuti on avatud Ugala Teatrikohvik.

 

Sündmus on tasuta. Tugeva vihma korral toimub Argo Valsi kontsert Teatrikohvikus.

 

Videoinstallatsiooniga „Sisemeri“ tuletab Ugala teater meelde, et kuigi suve lõppemisega tundub elu linnas justkui tarduvat, siis nii see tegelikult ei ole. Sündmuse korraldaja Heigo Teder: „Nii nagu merel järgneb igale tõusule mõõn, poeb sügise saabumisel hinge omalaadne nukrus, ent ometi annab lohutust teadmine, et peagi tõuseb uus laine, tekib uus lootus. Tuletagu Ugala lavatornis loksuv videoinstallatsioon „Sisemeri“ meile kõigile seda meelde ja olgu ta suunanäitajaks pimedas sügisöös.“

 

Teder loodab, et Ugala lavatorni kattev videoinstallatsioon, millele annab lisamõõtme sügisöhe kostuv lainemüha, mõjub linnaelanikele oma ootamatusega värskendavalt ning seeläbi tekitab möödujais rõõmu ning elevust. „Ehk annab Ugala inspiratsiooni ka teistele asutustele, kes oma Viljandi linnaruumis asuvaid hooneid sooviksid sarnaselt kaunistada ja seeläbi linnakeskkonda rikastada,“ lisab ta.
Videoinstallatsiooni avamisel esinev muusik Argo Vals teeb kaasa ka Ugala teatri 99. hooaja avalavastuses „Naine merelt“. Ta on kirjutanud muusikat erinevatele koosseisudele, tantsulavastustele ja telesaadetele. Ta on andnud soolokontserte nimekatel festivalidel Jazzkaar, Schilling ja Stockholm Jazz Festival, teinud mitmeid kontsert-tuure üle Euroopa ja Venemaal ning oma muusikaga saatnud ka Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi kätlemistseremooniat.

 

Argo Valsi muusikaloomega saad tutvuda tema artistilehe kaudu Facebookis või striimides muusikat Spotify keskkonnas.

 

Ugala teatri 99. hooaeg algab 22. septembril, kui suures saalis esietendub Henrik Ibseni „Naine merelt“, mille on lavastanud Andres Noormets. Videoinstallatsiooni „Sisemeri“ saab näha Ugala teatri lavatornis 15. septembrist kuni esietenduse õhtuni.

 

Installatsiooni ja kontserdi tehniline teostus: Katre Sulane, Harlet Orasmaa, Mari-Riin Paavo, Sander Aleks Paavo, Villu Konrad, Tõnu Särki, Martin Niklus, Pille-Riin Lillepalu, Gerry Mäekivi, Sergei Teppan, Elari Ennok, Siim Saarsen, Siim Tubli, Siim Villem Vester, Ivari Visnapu, Taimi Põlme, Eve Komissarov, Peeter Raska, Riho Otsma.

 

Kitarrist Argo Vals