Ugala teater müüs ühe nädalaga ligi 9000 piletit

Möödunud nädalal toimunud Ugala teatri soodusmüügi raames müüdi kuue päevaga ligi 9000 teatripiletit, mis annab tunnistust, et teatrisõprade huvi nii uuenenud teatrimaja kui ka Ugala lavastuste vastu ei näita raugemise märke. Piletioste sooritati pea kõikjalt üle Eesti: Saaremaalt, Narvast, Tartust, Tallinnast, Võrust ja paljudest teistest paikadest. Soodusmüük näitas ilmekalt, et publikule pakuvad võrdselt huvi nii varasematest hooaegadest tuule tiibadesse saanud lavastused kui ka lavalood, mis hetkel proovisaalis ja alles ootavad lavale jõudmist.

 

Kõige suuremat huvi tundsid piletiostjad komöödia „Meistrite liiga“ vastu, mis on kirjutatud ja pühendatud Ugala trupi väärikaimatele näitlejatele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Novembris esietenduvale Tanel Ingi lavastusele müüdi nädala jooksul 2151 piletit, mis on oma koguselt teine tulemus viimaste aastate kampaaniate võrdluses. Rohkem pileteid on müüdud Ugala soodusmüügi ajal vaid 2015. aastal lastelavastusele „Cipollino seiklused“.

 

Soodusmüügi lõppedes polnud saada enam ühtegi piletit lavastuse „Emadepäev“ Viljandi etendustele, küll on aga saadaval veel alla 100 pileti külalisetendustele Tartus ja Pärnus. Sellest sooja huumoriga mängitud lavastusest on saanud Ugala teatri publiku üks lemmikuid, mida oodatakse pikisilmi teatrisaalidesse üle Eesti ning etenduse lõppedes tänatakse truppi püsti seistes.

 

Populaarsuselt järgnesid Ugala koguperelavastus „Vai-vai vaene Vargamäe“ ehk „Tõde ja õigus“ lastele, noortemuusikal „Moraal“ ning muusikaline lastelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“, mis kinnitab teatritegijatele, et Ugala laste- ja noortelavastused on koolirahva ning lapsevanemate seas nõutud ja hinnatud.

 

Suure hoolega osteti soodusmüügi ajal pileteid ka kahele Ugala uuslavastusele: publiku poolt soojalt vastu võetud lavastustele „Tähtede seis“ ja „Naine merelt“. Ent sama nõutud olid piletid ka Ugala teatri ühele vanemale lavastusele – hoogsale ja ootamatute pööretega krimikomöödiale „Mäng on alanud“, mis on repertuaaris 2016. aasta kevadest.

 

Sooduspiletite kõrval jagus piletiostjate huvi ka muusikali „Once“ vastu, mille piletitele soodusmüük ei laienenud, ent sellele vaatamata osteti soodusmüügi nädalal lavastusele ligi 300 piletit. Muusikal „Once“ esietendub 26. jaanuaril 2019. aastal ning tulles vastu publiku nõudmisele on Ugala lisanud müüki kõik etendused kuni maikuuni.