Ugala sügishooaja piletid nüüd müügil

Ugala teatri septembri, oktoobri, novembri ja detsembri etenduste piletid on nüüd müügil. Sügishooajal on oodata nelja uuslavastust ning lavale naaseb kuueks etenduseks hoogne lastelavastus “Tuul kuu pealt”. Lisaks Viljandi kodusaalile saab Ugala etendusi näha ka Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Paides ja Arukülas.

 

Tutvu värske mängukavaga siin.


101. HOOAJA SÜGISESED UUSLAVASTUSED

 

Ray Cooney

VÕRKU PÜÜTUD
Pöörane komöödia

 

Ugala teatri 101. hooaja avab Ray Cooney pöörane komöödia „Võrku püütud“, mille lavastab teatri loominguline juht Tanel Jonas ning peaosas näeb värskelt Ugala trupiga liitunud Margus Taborit. Kaasa teeb ka kevadel lavakooli lõpetanud Oskar Punga, kes on samuti uus Ugala trupi liige. Teistes osades on Vallo Kirs või Rait Õunapuu, Ilo-Ann Saarepera, Ringo Ramul, Triinu Meriste, Jaana Kena ja Andres Tabun. Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits (Tallinna Linnateater).

 

Ray Cooney komöödia „Võrku püütud“ on järg tema menunäidendile „Run for Your Wife!“, mida eesti publik tunneb nime all „Oi, Johnny!“.

 

Esietendus 12. septembril Ugala teatri suures saalis. Loe lähemalt lavastuse kohta.

 

ugala_vorku_puutud

Lavastaja Tanel Jonas ja kunstnik Kristjan Suits


Antti Mikkola

SORRI, EI SAA AIDATA

 

Ugala teatri väikeses saalis jõuab publiku ette Soome lavastaja ja näitekirjaniku Antti Mikkola näidend „Sorri, ei saa aidata“, mis räägib keskikka jõudnud mehe ummikaastatest. See on lugu kaduvast mehelikkusest, tugevast ja tahtejõulisest naiselikkusest, isekusest ja andestamise raskusest, millesse on põimitud vabastavat nalja ja huumorit. Lavastab Tanel Ingi ning peaosas on esimest korda külalisnäitlejana Ugala lavastuses kaasa tegev Ott Sepp. Teistes osades Tarvo Vridolin, Kadri Lepp ja Terje Pennie. Lavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll.

 

Esietendus 2. oktoobril Ugala teatri väikeses saalis. Loe lähemalt lavastuse kohta.

 

ugala_sorri_ei_saa_aidata

Muusikaline kujundaja Taago Tubin, valguskujundaja Laura Maria Mäits, kunstnik Jaanus Laagriküll ja lavastaja Tanel Ingi


Henrik Ibsen

PEER GYNT

 

Legendaarse ballettmeistri Ida Urbeli 120. sünniaastapäevaks valmib Ugala ja Vanemuise teatrite ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös suurlavastus „Peer Gynt“, mille lavastaja on Karl Laumets, kunstnik Kristjan Suits ja muusikaline kujundaja Vaiko Eplik. Lavastuses põimitakse üheks tervikuks näidendi autori Henrik Ibseni pillav fantaasia ning tänapäeva folkloor, millest laval sünnib sürrealistlik kabaree. Sama loomingulise lavastusmeeskonna käe all valmis tänavuaastane Vabariigi Presidendi aastapäeva kontsertlavastus „Igal linnul oma laul“.

 

Esietendus 7. novembril Ugala teatri suures saalis ning 12. novembril Vanemuise teatri väikeses majas. Loe lähemalt lavastuse kohta.

 

kristjan-suits_karl-laumets

Kunstnik Kristjan Suits ja lavastaja Karl Laumets


 

Piret Jaaks

VALGED PÕDRAD

 

Lavastaja Andres Noormets toob novembris lavale Piret Jaaksi näidendi „Valged põdrad”, mis võitis nime all „Siirderiitujad“ 2019. aastal Eesti Teatriagentuuri näidendivõistlusel I preemia.

 

Vanasse talumajja ühes mereäärses külas kolivad noor mees ja naine. Esimesest pilgust on selge, et nad on linnainimesed. Mees on imelik – ise elab looduskaitsealal, aga tassib püssi kaasas. Tema napisõnaline naine on aga veel imelikum. Miks nad siia tulid? Sellesse kolkasse, kus kõik tunnevad kõiki ja elutuiksoonteks on vaikselt tiksuv kauplus ja külabaar?

 

Esietendus 21. novembril Ugala teatri väikeses saalis. Loe lähemalt lavastuse kohta.

 

ugala_valged_podrad

Lavastaja Andres Noormets