Laupäeval, 9. detsembril kell 12 ootame kõiki väikeseid ja suuri raamatu-, muusika-, kunsti ja heategevushuvilisi Ugala Teatrikohvikusse lastehommikule, kus esmaesitlusele tuleb Kadri Lepa lasteraamat “Tüdruk, kellel oli saladus”. Ühtlasi avatakse sel hommikul Ugala Teatrigaleriis uus näitus, toimub Viljandi muusikakooli õpilaste mini-kontsert ja heategevuslik piparkookide müük, mille tulu annetatakse fondile “Igal lapsel oma pill”. Üritus on kõigile tasuta.
Ugala teatri näitlejal Kadri Lepal on värskelt trükist ilmunud uhiuus ja põnev lasteraamat “Tüdruk, kellel oli saladus”. Seikluslik jõululugu räägib sellest, kuidas linna jõulupühasid veetma tulnud poisid avastavad, et nende uuel naabritüdrukul on üks valus saladus, millele nad üheskoos otsustavad õnneliku lahenduse leida. Kadri Lepa lastelugu valiti tänavusel Eesti Lastekirjanduse Keskuse, kirjastuse Tänapäev ja ajakirja Täheke konkursil “Minu esimene raamat” esikoha vääriliseks võidutööks.
Äsja ilmunud raamatust loeb valitud katkendeid ette autor Kadri Lepp. Juttu tuleb ka sellest, kuidas ideest sündis käsikiri, kuidas käsikiri muutus raamatuks, kuidas valmisid raamatule illustratsioonid ja kuidas näitleja Kadri Lepast on ühtäkki sirgunud menukas lastekirjanik.
Lastehommikul avatakse ka illustraator Kadri Ilvese näitus “Pildid saladusega tüdrukule”. Tema loodud on ühtlasi Lepa raamatu illustratrioonid. Ilves lõpetas 2003. aastal Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja sellest ajast on ta tegutsenud vabakutselise kunstnikuna ning oma sõnul “aina joonistab ja joonistab ja joonistab”. Kadri Ilvese kuivpastelli-tehnikas valminud illustratsioonide näitus jääb Ugala Teatrigaleriisse üles kuni jaanuari lõpuni.
Kadri Lepa uues raamatus on väga tähtis roll muusikal. Nõnda kõlab ka lastehommikul Viljandi muusikakooli õpilaste mini-kontsert. Kuna raamatu “Tüdruk, kellel oli saladus” peategelased on väikesed koolilapsed, siis on ka laupäevasel kontserdil üles astuvad esinejad just nendega ühevanused noored interpreedid:
1) Mimi Beatrice Melin (viiul, õp Sirje Rein) – D. Steibeldt “Pall”. Klaveril Kristi Kärmas
2) Marcella Emilie Soonik (klaver, õp Heili Kirsimäe) – Riine Pajusaar “Piparkoogimaja”
3) Kädi-Lii Väli (akordion, õp Mare Kilk) – Olivia Kalluste “Tõllasõit”
4) Johannes Oras (trompet, õp Bert Langeler) – Franz Joseph Haydn “St. Anthony Choral”. Klaveril Kristi Kärmas
Ürituse raames saab panustada ka heategevusse. Ugala teatri näitlejad on lastehommiku jaoks kaunistanud suure hulga piparkooke, mida kohapeal kõigile maiustamiseks pakutakse. Igaüks saab omaltpoolt panustada annatuskarpi täpselt nii palju, kui soovi või võimalust on. Kogutav tulu läheb annetuseks meie jaoks väga tähtsasse ning ilusasse fondi “Igal lapsel oma pill”.
Projekti “Igal lapsel oma pill” kingituse sihtgrupiks on kõik muusikaõpet pakkuvad asutused. Pillid jõuavad muusikakoolidesse, kultuuri- ja noortekeskustesse, pillistuudiotesse, orkestritesse, üldhariduskoolidesse ja lasteaedadesse. Seejuures ei ole tähtis, millist muusikastiili harrastatakse ning milline on pillimängija tase. Pillimängu tähtsust on raske üle hinnata, sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. Rohkem infot leiate fondi kohta siit lingilt www.ev100.ee/et/igal-lapsel-oma-pill
Ugala lastehommikul kogutud heategevuslik tulu läheb otseteed Võhma Vaba Aja Keskuse pillipargi toetuseks. Kui piparkooke peaks laupäeval järgi jääma, siis piparkoogid ja nende juures asuv annetuskarp jääb Teatrikohvikus avatuks kogu detsembrikuu jooksul, mil Ugala teatris etendub kogupere jõululavastus “Lumekuninganna”.
Kohtumiseni Ugala teatri lastehommikul!
Täname koostööpartnereid: Tonio Tamra ja Viljandi muusikakool