Tutvu Ugala sügishooaja uuslavastustega

Ugala peagi algav 99. hooaeg toob sügisel publiku ette tõelised maiuspalad nii klassikasõpradele kui ka kaasaegse dramaturgia austajatele. Suures saalis avab septembris hooaja Henrik Ibseni “Naine merelt” (lavastaja Andres Noormets) ja väikeses saalis löövad Kadri Lepp ja Janek Vadi käima tõelise suhete-tulevärgi Nick Payne’i auhinnatud draamas “Tähtede seis” (lavastaja Ringo Ramul).

 

Ugala trupi väärikaimad näitlejad Luule Komissarov ja Peeter Jürgens aga astuvad novembris publiku ette uhiuues lavaloos “Meistrite liiga”, mille tunnustatud näitekirjanik Urmas Lennuk on kirjutanud just neid kahte Ugala legendi silmas pidades (lavastaja Tanel Ingi). Jõulude ajal on aga oodata uut lastelavastust “Kohtume kell 8 Noa laeval”, kus kolm pingviini võtavad ette pöörase lumise seikluse (lavastaja Marika Palm).

 

Jaanuaris esietendub viimaste aastate üks suurimaid lavastusi – muusikal “ONCE”, mille peaosades on Priit Võigemast ja Laura Kalle (lavastaja Taago Tubin).


Henrik Ibsen

NAINE MERELT

 

Norra näitekirjanduse suurmeister Henrik Ibseni näidend räägib mere ääres üles kasvanud majakavahi tütrest Ellidast, kes on abielus väikese kuurortlinna arsti dr. Wangeliga ja kasuemaks mehe täiskasvanuikka jõudvatele tütardele. Ellidat piinab igatsus avamere järele ja ta ei suuda väikelinnaeluga leppida. Kuigi dr. Wangeli esimene naine on surnud, seisab temagi oma perekonna ja Ellida vahel.

 

Siis tuleb ühel päeval merelt mees Ellida minevikust ja kõik muutub. Oluliste valikute ees on nii Ellida ise kui ka tema lähedased.

 

Esietendus Ugala teatri suures saalis 22. septembril 2018

 

Loe lähemalt lavastuse “Naine merelt” kohta.

 

Osta pilet internetist.


Nick Payne

TÄHTEDE SEIS

 

“Tähtede seis” on Marianne ja Rolandi lugu, mis lubab vaatajal heita pilgu kahe inimese elukäigu võimalikele variatsioonidele, kus kõik sõltub valikutest. Elumuutvatest otsustest. Aga kui sageli teame ise otsuseid tehes, et neist sõltub terve meie ülejäänud elu? Milline oleks elu olnud, kui oleksime läinud kohale tollele grillipeole, kuhu meid aastate eest kutsuti?

 

Esietendus Ugala teatri väikses saalis 6. oktoobril 2018

 

Loe lähemalt lavastuse “Tähtede seis” kohta.

 

Osta pilet internetist.


Urmas Lennuk

MEISTRITE LIIGA

võitlus elu nimel ja jalgpalli pärast kahes vaatuses

 

Kaks vananevat näitlejat, nende tütar, jalgpall ja filmivõtted. Kuidas jääda ellu, kui elu hakkab lõpule jõudma, aga tegelikult tundub, et olulisem osa sellest on veel elamata? Ega elu pole mingi Mehhiko seebiseriaal, mis kuidagi lõppeda ei taha. Elu on kirg, seiklus ja armastus!

 

Esietendus Ugala teatri suures saalis 17. novembril 2018

 

Loe lähemalt lavastuse “Meistrite liiga” kohta.

 

Osta pilet internetist.


Ulrich Hub

KOHTUME KELL 8 NOA LAEVAL

 

“Kohtume kell 8 Noa laeval” on üks naljakas ja eriskummaline lugu kolmest pingviinist, tüsedast ületöötanud tuvist ja imeilusast liblikast. Selle loo autor Ulrich Hub on saksa lastekirjanik, näitleja ja lavastaja, kes on hulgaliselt auhindu võitnud just nimelt lastenäidenditega.

 

Jõulukuul ootab kõiki etenduse külastajaid ka kingitus!

 

Esietendus Ugala teatri suures saalis 12. detsembril 2018

 

Loe lähemalt lavastuse “Kohtume kell 8 Noa laeval”.

 

Osta pilet internetist.


Muusikal

ONCE

 

John Carney mängufilmil põhinev muusikal “Once” (“Ükskord”) on isemoodi lugu üksindusest, kirest ja lootustest. Samuti muusika rollist meie elus. Ugalas toob muusikali lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

 

Iirlasest hobimuusik, kes on pettunud armastuses ja hüljanud oma unistused, kohtub Dublini tänaval juhuslikult noore tšehhi neiuga. Ühine kirg muusika vastu lähendab neid teineteisele ja sõprusest areneb midagi enamat. Süttivad lootused, muusika saab uue hingamise, kuid puhkev armastuslugu seab nad keeruliste valikute ette.

 

Loo lavaversiooni muudab eriliseks, et näitetrupp toimib ühtlasi ka bändina ja kogu muusika luuakse elavas ettekandes. Muusikali libreto autoriks on tuntud iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová.

 

Esietendus Ugala teatri suures saalis 26. jaanuaril 2019

 

Loe lähemalt lavastuse “Once” kohta.

 

Osta pilet internetist.