Üldine

 

NOORTETÖÖ

 

Ugala teater pakub võimalust tellida gruppidele töötube, mille raames on võimalik kokku puutuda teatritöö erinevate külgedega. Töötubades valgustatakse teatri erinevate loominguliste valdkondade tööd ning osalejatel tekib võimalus näha ja katsetada, kuidas valmivad rekvisiidid, kuidas sünnib lavatekst, missuguste harjutuste abil hoiab end vormis näitleja ja palju muudki.

 

Töötoad sobivad nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Pakume valguskujunduse, teatriteksti, butafoori, näitleja ja helikujunduse töötube, mida viivad läbi oma ala professionaalid, kes tutvustavad oma tööd mängulises võtmes ning praktiliste ja loominguliste ülesannete abil.

 

VALGUSKUJUNDUSE TÖÖTUBA
Töötuba on uuendamisel ning hetkel ei ole saadaval

Kuidas sünnib valguskujundus? Milleks on valgust lavale ikkagi vaja? Mis värvi on kostüümid laval päriselt?

 

Valguskujunduse töötuba vastab neile ja ka paljudele teistele teatrimaagia küsimustele. Tunniajase töötoa raames vaadeldakse värvilise valguse mõju kostüümidele ja lavapildile ning selgitatakse mõningaid valguskujunduse põhitõdesid. Iga töötoas osaleja saab ka ise proovida hetkeks valguskujundaja kingadesse astuda ning luua oma esimene valguspilt.

 

Töötuba ei süvene keerulistesse tehnoloogiaterminitesse, vaid proovib anda lihtsal ja mängulisel viisil aimu, kuidas sünnivad valgusega teatrilaval imed.

 

Sihtgrupp: alates 14. eluaastast
Grupi suurus: kuni 20
Kestus: 45 min

 

HELIKUJUNDUSE TÖÖTUBA

Kuidas mõjutavad helid seda, kuidas me lugu vastu võtame? Mis rolli mängib vaikus?

 

Töötoas õpitakse lähemalt tundma lavastuse helikujunduse valmimist ja osalejad saavad teatriprofessionaalide juhendamisel mänguliselt helindada ühte stseeni. Kuidas pladiseb vihm või müristab kõu või milline näeb välja üks klassikaline tuulemasin? Teater püsib koostööl ja koosloomisel ning ühiselt tegutsetakse ka selles töötoas.

 

Sihtgrupp: 7.–12. eluaastani
Grupi suurus: kuni 20
Kestus: 45 min

 

NÄITLEJA TÖÖTUBA
Töötuba on uuendamisel ning hetkel ei ole saadaval

Kuidas käivitub mängumootor? Kuidas näitleja keskendub ja etenduseks valmistub? Missuguseid harjutusi oleks endalgi kasulik teada, kui on tarvis klassi või laiemagi publiku ees üles astuda? Töötoas õpitakse lähemalt tundma näitleja erinevaid töövahendeid ja tehakse ühiselt harjutusi, mis arendavad kujutlusvõimet, koostööd ja pakuvad mängurõõmu.

 

Sihtgrupp: alates 10. eluaastast
Grupi suurus: kuni 20
Kestus: 45 min

 

TÖÖTUBA “KUIDAS SÜNNIB TEATRITEKST?”
Töötuba on uuendamisel ning hetkel ei ole saadaval

Töötoas saab teada, mida kujutab endast üks näidend ja mida näidendi kirjutamisel peaks silmas pidama. Kas lood teatris erinevad lugudest raamatutes või filmides? Kes on tegelased ja kuidas sünnib dialoog? Otsime üheskoos vastuseid neile küsimustele, samuti teeme mõned loovkirjutamisharjutused ja proovime luuletusest näidendit luua.

 

Sihtgrupp: alates 7. eluaastast
Grupi suurus: kuni 20
Kestus: 45 min

 

TÖÖTUBA “BUTAFOORNE TOIT”

Kuidas näevad puuviljad ja tordid laval nii head välja? Kas neid võib tõepoolest päriselt süüa?

 

Butafoorset toitu tutvustavas töötoas õpitakse lähemalt tundma, mil moel erineb teatrilaval näitlejatele pakutav toit sellest, mida inimesed oma kodudes söövad. Osalejad saavad ennast lavatoidu meisterdamisel proovile panna ja loodu ka kodustele “maitsmiseks” kaasa võtta.

 

Sihtgrupp: alates 14. eluaastast
Grupi suurus: kuni 15
Kestus: 45 min

 

Kontakt

Elena Koit

tel 58507819
elena.koit@ugala.ee

 


 

Ekskursioon teatrimajas

 

Ugala teatrimaja on täis avastamisväärset ajalugu, arhitektuurilisi leide ning salapäraseid lavataguseid nurki.

 

Pakume gruppidele võimaluse ette võtta ringkäik enne etendust, et tutvuda 50minutilise ekskursiooni käigus teatrimajaga giidi juhtimisel.

 

Ekskursioonigrupi suurus saab olla kuni 25 inimest ning ühe ekskursiooni tasu on 50 eurot.

 

Kontakt

Ugala kassa

tel 433 0777

kassa@ugala.ee

 


Ugala heategevusfond “Kingi lapsele teatrielamus”

 

Ugala heategevuslik toetusfond julgustab inimesi ostma toetajapileteid, mis kingitakse edasi lastele. Kogutud raha eest saavad vähekindlustatud perede lapsed tulla omal valikul vaatama Ugala teatri etendusi. Alates 2015. aastast on fondi toetusel teatrisse jõudnud üle 800 lapse Viljandist ja kaugemalt.

 

Toetuspilet maksab 11 € ja seda on võimalik osta Ugala teatri kassast ning kõikidest Piletimaailma müügikohtadest.

 

Toetusvõimaluste leidmiseks palume pöörduda teatri kontaktisiku poole ning ühiselt leitakse võimalus, et vähekindlustatud perede lapsed etendustest osa saaksid.

 

Osta toetuspilet siit.

 

“Kingi lapsele teatrielamus” kontakt Ugala teatris:

Mari Hubel
müügijuht
tel 5267439
mari.hubel@ugala.ee

 


Heategevusfond “Aitan lapsi”

 

Ugala teater osaleb heategevusprojektis, mille eesmärk on aidata teatrisse Eesti vähekindlustatud lapsi.

 

Ligi pooltele pandipakendi automaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pakendi tagastamisest. Kogu annetatud raha läheb lastele teatrikülastuste ja transpordi tarbeks. Projektiga on tänaseks liitunud pea kõik Eestis tegutsevad teatriasutused, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Abivajavate laste hulk ja kontaktid selgitatakse koostöös omavalitsuste ja lastega tegelevate organisatsioonidega.

 

Täpsem info kampaania koduleheküljelt www.aitanlapsi.ee

 

“Aitan lapsi” kontakt Ugala teatris:

Mari Hubel
müügijuht
tel 5267439
mari.hubel@ugala.ee

Menüü