Ugala uuenenud teatrimajas teeme omalt poolt mitmeid pingutusi, et abistada erivajadusega inimesi ning laiendada nende võimalusi etendustest osa saada. Vähemalt kaks korda hooajas püüab Ugala teater korraldada kirjeldustõlkega etendusi.

 

LIGIPÄÄSETAVUS JA SOODUSTUSED

 

Ugala uuenenud teatrimajas teeme omalt poolt mitmeid pingutusi, et abistada erivajadusega inimesi ning laiendada nende võimalusi etendustest osa saada.

 

Teatripileti soetamisel kehtib 50% soodustus puudega inimesele puuet tõendava dokumendi ettenäitamisel ning samuti kõrvalabi vajava puudega inimese saatjale. Soodustus kehtib kõigile Ugala teatri etendustele üle Eesti.

 

Kirjeldustõlkega etendused

 

Ugala teater püüab korraldada kirjeldustõlkega etendusi igal aastal. Vastava märkega etenduse leiad Ugala teatri mängukavast.

 

Vaegkuuljad teatrisaalis

 

Ugala teatri suures saalis on kasutusel silmusvõimendussüsteem, mis võimaldab ka vaegkuuljatel etendusi täisväärtuslikult nautida. Silmusvõimendi abil on kuuldeaparaadiga teatrikülastajal võimalik lavalt tulevaid helisid oma isiklikku kuuldeaparaati võimendada. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis.

 

Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses. Täpsemat silmusvõimendite alast lisainfot saate küsida Eesti Vaegkuuljate Liidust.

 

Juurdepääs teatrimajale ja liikumine siseruumides

 

Teatrisaalides on erikohad ratastoolidele. Lavakujundusest tingituna võib väikese saali etendustel olla ratastooliga teatrikülastaja ligipääs saali sisenemisel raskendatud ning vajada publikuteenindaja abi. Soovitame selle kohta uurida lähemalt Ugala teatri kassast.

 

Majja sisenemist ja saalidesse pääsu lihtsustavad liikumispuudega inimestele mõeldud liftid, tõstukid ja kaldteed. Teatrimajas on kaks invatualetti – garderoobide juures ning keldrikohvikus.

 

Vaegnägijatele ja pimedatele on abiks kombitavad abivahendid, näiteks punktkirjas liftisildid.

 

Teatrimaja peasissepääsu juures ja Reinu tee äärses parklas on parkimisalad invasõidukitele.

 

 

Meeldivaid teatrielamusi!


Ettepanekud on oodatud

 

Kindlasti on teatril võimalik erivajadusega inimeste heaks veelgi enam panustada. Teretulnud on kõik ettepanekud, kuidas muuta Ugala teatrit publikusõbralikumaks.

 

Teeninduse hõlbustamiseks palume oma tulekust ette teatada.

 

Lisainfo Ugala teatri kassast (tel 433 0777, kassa@ugala.ee) ja publikuteenindajatelt.

 

 

Menüü