Metsavendade teemanädal teatrikohvikus

Ugala teatris on kätte jõudnud taas esietenduse nädal ja ka teatrikohviku pere hingab peaproove tegevate näitlejatega samas rütmis. Ugala väikeses saalis jõuab sel laupäeval publiku ette Eno Raua romaanil „Etturid“ põhinev põnevusdraama, mille on dramatiseerinud ja lavastanud Taago Tubin.

 

Eno Raua romaan „Etturid” ilmus esmakordselt 1968. aastal ja oli oma aja kohta äärmiselt julge teos – teemaks Saksa ja Soome mundris sõdinud meeste metsavendadeks hakkamine ning nende elutraagika aastatel 1944–1950. Neil aegadel on Eestis erinevatel hinnangutel arvatud olevat 15 000–30 000 metsavenda.

 

Nii ongi käesoleva nädala erimenüü kokkupanemisel meie kokad otsinud inspiratsiooni rustikaalsetest ja lihtsatest maitsetest ja meelde tuletanud kõik lõhna- ja maitseelamused, mis metsaeluga meil kõigil silme ette kerkivad ja seonduvad.

 

Teemanädala menüüs on aukohal räimevorm, mulgipuder, talupojasupp suitsulihaga, leivavaht pohladega, praeliha sibula ja köögiviljatambiga ning suus sulav jõhvika mannavaht. Ja mõned mõtted on köögirahval veel varuks, kuid need las jääda üllatuseks.

 

Alates teisipäevast on Ugala kammersaalis avatud ka temaatiline fotonäitus “Kes sa oled, metsavend?!ˮ, mille autoriks on hinnatud ajaloolane Martin Andreller, kellega “Etturite” näitetrupp prooviperioodil ka kohtus, külastades Põrgupõhja metsapunkrit, et veelgi paremini mõista metsavendlusega seotud legende ja tausta. Näitus Ugala kammersaalis jääb avatuks mai lõpuni.

 

Teemanädalal jõuab kätte ka teatritöötajate lemmikaeg, mil päike nilpsab rõduterrassi ja kuigi kalendri järgi on kevad, siis tuulevaiksel rõdul on juba suvi. Viljandi ilusaima vaatega rõduterrass on taas avatud. Tulge nautima!

 

Päevamenüüga saab tutvuda Ugala Teatrikohviku Facebooki lehel kui ka veebilehel Päevapakkumised.ee .

 

Kohtumiseni Ugala teatrikohvikus metsavendade teemanädalal!