Suveöö unenägu

William Shakespeare

Lavastuse tutvustus

Ugala 102. hooaja avalavastus – koostöös EMTA Lavakunstikooliga.

 

“Suveöö unenägu” on kahtlemata Shakespeare’i üks fantaasiarikkamaid ja salapärasemaid näidendeid, mis kaunis poeetilises ja sümbolite keeles pakub rohkeid mänguvõimalusi ning avab inimese vaimu ja hinge sügavusi.

 

Shakespeare kõneleb unenäo ja ärkvelolu saladusest, armastuse paljudest palgejoontest, tema lättest ja pühadusest, selle ohtudest. Näilisest ja tõelisest inimsuhetes. Aga ka vabadusest kui armastuse eeltingimusest ja ohverdusest kui neid toitvast leegist.

 

Unenäo olemus on siiani jäänud inimesele seletamatuks ja saladuseks. Kuid õnneks on selle tabamiseks teisi tunnetusviise ning teisi keeli neist kõnelemiseks. Teater on selleks üks ehedaimaist võimalusist. Võimalus tajuda illusiooni ja naerdes ja/või nuttes igatseda tõelisust, mis on siinsamas – kohal. Ehk aitab lavastus teha armastusele ruumi meis enestes ja õppida nägema armastuse igavest väge kõikjal ning vähendada hirmu selle ees.

 

“Suveöö unenägu” e-kavaleht koolidele ehk lisamaterjalid tutvustavate videote, fotogalerii ja töölehtedega leiab siit.

 

“Umbkaudu kolmetunnise etenduse lõpus jäi tunne, et eelkõige on tegemist suurepärase sooritusega. Esiteks on see võimalus harjutada ja näidata oma deklameerimisoskust. /…/ „Suveöö unenäos” on tekst selgelt ja mõttega läbi töötatud. /…/ Helikujundus (helikujundaja Marius Peterson) sünnib näitlejate looduna otse laval. Lavastust alustab Helenat mängiva Merlin Kivi soolo, millega hiljem liituvad teised näitlejad. Üdini musikaalne esitus lummas täielikult.”

Keiu Virro, Eesti Päevaleht

 

“Tänan lavastajat julge sammu eest näidend võimalikult terviklikult lavale tuua. /…/ Arvatavasti ei juhtu lähiajal, et keegi „Suveöö unenäo“ nii tervikliku lavastamise Eestis uuesti ette võtaks. Seetõttu tasub see lavastus mälu värskenduseks ära vaadata. Võib ju küll öelda, et eks vajaduse korral saab ka raamatut lugeda, ent see pole ikka see, mida laval pakutakse.”

Maris Peters, Sirp

 

“Näitlejate mängust paistis välja, et lavastus on loodud koos turvalises ja usaldusväärses keskkonnas. Oli näha, et mäng pakkus neile endile suurt rõõmu, ja sellest ei saa teatriime sündimise puhul ju mööda vaadata. /…/ Lavastus on väljendusvahendite kasutamise poolest rikas: kuulda saab muusikat ja näha rohkelt põnevat koreograafiat. /…/ Mänguilu on siin igatahes rohkelt.”

Alice Lokk, Sakala

Lavastusmeeskond

Lavastaja

Lembit Peterson (Theatrum)

Kunstnik

Ott Kangur

Kostüümikunstnik

Kätlin Kangur

Helikujundaja

Marius Peterson (Theatrum)

Liikumisjuht

Hanna Junti

Valguskujundaja

Fredi Karu

Tõlkija

Georg Meri

Osades

EMTA lavakunstikooli 30. lennu tudengid Hardo Adamson, Maria Ehrenberg, Maria Teresa Kalmet, Merlin Kivi, Jaan Tristan Kolberg, Karel Käos, Maria Liive, Alden Kirss, Maarja Mõts, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Tuuli Maarja Põldma, Mark Erik Savi, Kalju Karl Kivi, Erik Richard Salumäe, Elo Tuule Järv

Lavakooli 30. lennu kursusejuhendaja

Lembit Peterson

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.
Menüü