Saame tuttavaks!

Teie ees on Lavakunsti kooli 30. lennu tudengid, kes Lembit Petersoni juhendamisel toovad Ugala teatri lavale Shakespeare’ i „Suveöö unenäo“.

Vaata videot siit.

 

Shakespeare = ajatu?

Selles intervjuus kommenteerib lavastaja Lembit Peterson Shakespeare „Suveöö unenäo“ sobitumist tänapäeva. Miks on nii, et Shakespeare’ l õnnestub endiselt lugejatele-vaatajatele midagi olulist öelda?

Vaata videot siit.

 

Visuaalsed maastikud

Ott Kanguri kunstnikusilma läbi on sündinud „Suveöö unenäo“ lavakujunduselemendid. Intervjuus kommenteerib Ott kuumaastiku sünnilugu.

Vaata videot siit.

 

Heli loomisest

„Suveöö unenäo“ kogu muusikaline kujundus tekitatakse tudengite poolt reaalajas. Kust sündis selline idee?  Miks on tudengitega töötamine privileeg? Kommenteerib „Suveöö unenäo“ helikujundaja Marius Peterson.

Vaata videot siit.

 

Konsonandid ja vokaalid ehk kehad Shakespeare’ s

“Suveöö unenäo” liikumisjuht Hanna Junti avab stseenide liikumise ja koreograafia loomise tagamaid. Millest sündis ringlev liikumine? Mida see sümboliseerib? Kuidas luua tants leppimisest?

Vaata videot siit.

 

Värss ja luule – kuidas sind küll lugeda?

Näitleja ja EMTA magistrant Laura Kalle annab lihtsaid nippe, mille abil värsist ja luulest paremini aru saada.

Vaata videot siit.

 

Suveöö unenägu – noored siis ja noored nüüd

Suveöö unenäo lavastusprotsessi noorimad tudengid Maria Ehrenberg ja Erik Richard Salumäe vestlevad teemal Shakespeare, noorte probleemid siis ja praegu ning armastamine/armastus.

Vaata videot siit.

 

Harjutus 1:

Vali üks monoloog ning kohanda see tänapäevaseks. Ole vaba kasutama vabavärssi, proosat ja isegi slängi.

Ava tööleht siit.

 

Harjutus 2:

Täida tööleht siit.

 

Galerii