Bassein (vett ei ole)

Mark Ravenhill

Lavastuse tutvustus

Kes on kunstnikud?
Kõik nad on inimesed.
Millised on inimesed?
Inimlikud.

 

Ravenhilli harutab talle omasel psühholoogiliselt sügaval, vaimukal ning jõulisel moel lahti sõpruse ja kunsti kooseksisteerimise võimaluse. Kui vastupidavaks osutub sõprus, kui mängu tuleb inimlik kadedus ja konkurents? Näitekirjanik laseb tegelastel meenutada pöördelisi sündmusi ajast, kui nad külastasid oma kunstnikust sõpra, kellega koos kunagi loometeed alustati. Tema ja nende vahel on aga erinevus – Tema loometee on osutunud märkimisväärselt edukaks, aga Nende oma mitte – Temal on bassein ja Nendel ei ole.

 

Mark Ravehill on Briti näitekirjanik, kes on kirjutanud kakskümmend näidendit, dramatiseerinud ilukirjandust, tõlkinud tekste nii teatrile kui ka ooperile. Teda loetakse üheks suurimaks nimeks in yer face theatre tüüpi näitekirjanduses.

 

Kui öeldakse Ravenhill, mõeldakse šokeeriv, samas ei tasu arvata, et Ravenhilli näidendid on kirjutatud vaid šokeerimise pärast. Pealegi pole see sugugi šokeerivam kui kõigile sobival eetriajal televisioonis näidatav. Kuid Ravenhilli tugevuseks on miski, mis teles on harv – psühholoogiline sügavus, võime tungida inimhinge kõige salajasematesse soppidesse, võimas fantaasia ning suurepärane keeletaju.

 

Epilepsiahaigetele pole etendus soovitav (kasutatakse stroboefekti).

Lavastusmeeskond

Tõlkijad

Liis Aedmaa ja Sander Pukk

Lavastaja

Sander Pukk

Kunstnik

Annika Lindemann

Meediakaja

Moraalse perversiooni poeesia

- Alvar Loog / Sirp, 23.10.2013

Laval on ühe põlvkonna lootuste ja pettumuste lugu

- Enn Siimer / Sakala, 02.10.2013

Ugalas uued «basseini» hüppajad

- Rait Avestik / Postimees, 07.10.2013
Menüü