Äärelinna bluus

Jez Butterworth

Lavastuse tutvustus

Kui see lugu oleks laul, siis oleks see bluus, kõigi oma põhimotiividega – “mu kallim jättis mind maha, pani pihta kogu mu vara, lasi jalga mu parima sõbraga ja ma tahaks ta lüüa maha”. (Jez Butterworth)

 

Õhkimisekspert Ned elab koos oma abikaasa Joyga äärelinna uusasumis, kus majaesiselt muruplatsilt paistab linn ja maja tagant algab mets. Nedi tööks on nn moraalselt vananenud ehitiste õhkulaskmine. Ta armastab oma tööd. Kuid miskipärast on nii, et iga kord, kui ta on oma töö tõttu eemal, läheb seletamatul moel kaduma mõni asi tema kodust. Kahtlustused on kerged tekkima ja nii ei ole mees saanud magada juba pool aastat. Kas Nedi ja Joy üksteist aastat väldanud abielu on samuti moraalselt vananenud ja vajab õhkulaskmist või piisab vaid iluravist?

 

“Äärelinna bluus” on musta huumoriga vürtsitatud draama tavalistest inimestest, kes leiavad end ühel hetkel olukorrast, kus täitmata unistused on asendunud kõhedusega tuleviku ees.

 

Tegemist on juba teise briti näitekirjaniku Jez Butterworth’i näidendiga, mille Taago Tubin on otsustanud lavale tuua. Menukat “Ööhaigrut” mängis Ugala teater 2012. aastal suvel Olustvere mõisa reheküünis.

Lavastusmeeskond

Tõlkija

Erkki Sivonen

Lavastaja ja muusikaline kujundaja

Taago Tubin

Kunstnik

Liisa Soolepp

Video- ja valguskunstnik

Kristjan Suits

Meediakaja

Diagnoos: äärelinn

- Keiu Virro / Sirp, 24.04.2015

Põud ja plahvatused uusasumis

- Margus Haav / Postimees, 24.03.2015

Esietendus Ugalas - "Äärelinna bluus"

- Keiu Virro / "Teatriluup", Klassikaraadio, 17.03.2015
Menüü