Detsembrikuu Ugala mängukava pakub meelelahutust kogu perele

Detsembrikuus tahame me kõik natuke pidulikumalt aega veeta ja mõnus teatrikülastus jõulutuledes teatrimajja sobib pimedasse talveõhtusse nagu valatult. Ugala aastalõpu mängukavast leiab näiteks arktilise põnevusloo “Sätendav pimedus”, kus teeb külalisena kaasa Märt Avandi, samas ka teatri värskeima komöödia “Meistrite liiga” Luule Komissarovi ja Peeter Jürgensiga peaosades. Väikeses saalis saab nii mõnelgi detsembriõhtul nautida klassikatõlgendusi. Nii Tolstoi näidendi “Elav laip” kui Tšehhovi “Kajaka” uusversiooni “Krdi loll lind” lavastustes kõlab laval elav muusika. Rütmidest ja riimidest on otsast lõpuni laetud ka kolmandat hooaega noori hullutav noortemuusikal “Moraal”, kus Rait Õunapuu kõrval on külalistena laval Kaarel Kuusk ja Piret Krumm.

 

Siiski on detsember teatris ennekõike lastekuu. Nagu igal aastal, jõuab tänavugi Ugalas publiku ette uhiuus lastelavastus. Ulrich Hubi “Kohtume kl 8 Noa laeval” on mõtlemapanev lugu kolmest pingviinist, kes saavad kutse Noa laevale. Väljavalituks osutuda on kahtlemata meeldiv, kuid kutse kehtib ju kahele, pingviine aga on kolm. Kuidas Antarktika asukad selle probleemi lahendavad ja milline osa kogu loos on ühel ületöötanud tuvil, seda peab juba tulema ise teatrisse järele kaema.

 

Vahetult enne jõule, 19. detsembril astuvad Ugala väikeses saalis laulu- ja luuleõhtuga „Hingehelinad“ publiku ette näitleja Adeele Sepp ja ansamblist Curly Strings tuntud muusik Jaan Jaago. Jaani ja Adeele mõtisklusrännak helide ja sõnade maailma on kindlasti ilus sissejuhatus jõuluaega.