Ugalas kohtusid õpetajad tutvumaks teatri alanud hooajaga

Eelmisel nädalal kogunes Ugala teatrimajja ca 150 Viljandi linna ja maakonna õpetajat, et tutvuda lähemalt Ugala 103. hooaja uuslavastuste ning noortele ja lastele mõeldud repertuaariga. Tegemist on juba igasügiseseks traditsiooniks saanud ning oodatud sündmusega.

 

Kohtumise alustuseks edastas tervitussõnad ja jagas koolidele tarvilikku üldinfot Ugala teatri juht Garmen Tabor. Sealt võttis jutujärje üle Ugala loominguline juht Tanel Jonas, kes liitus infotunniga esmakordsel moel ehk ekraani vahendusel ning tutvustas 103. hooaja märksõna “Kõlame kokku” taga peituvat ja sellega seonduvalt andis ülevaate kogu hooaja uuslavastustest.

 

Edasi kõneles kohapeal lavastaja Andres Noormets oma äsja esietendunud lavastusest “Kirsiaed”, mis on sobilik vaatamine ka noortele, soovitavalt vähemalt gümnaasiumieale. Kõnelemise käigus tekkis õpetajatega põnev arutelu ja nõnda jagus lavastusest juttu pikalt.

 

Viimase kõnelejana astus õpetajate ette Ugala teatri dramaturg Liis Aedmaa, kes tutvustas põhjalikumalt sügishooaja ülejäänud lavastusi. Oktoobris esietendub väikeses saalis lavastus “Kolm ahvi”, mille toob lavale Ringo Ramul ja mis sünnib trupi ühisloominguna. Laval kohtuvad äsja Ugalaga liitunud noored näitlejad Alden Kirss, Jass Kalev Mäe ja Margaret Sarv ning Terje Pennie. Novembris jõuavad lavale veel kaks uut lavastust – 12. novembril väikeses saalis Johan Elmi lavastus „Tule õige koju” iiri autori Phillip McMahoni näidendi põhjal ning 26. novembril suures saalis Patrick Barlow’ komöödia „39 astet“, mille lavastab Sander Pukk.

 

Aedmaa kõneles pikemalt ka jaanuaris lavale jõudvast lastelavastusest „Laste hotell“, mille lavastab Ugalas juba kauaoodatud Eesti Noorsooteatri loominguline juht Mirko Rajas. Lavastuse aluseks oleva näidendi on kirjutanud Eva ja Indrek Koff. Lavastuse kunstnik on Anni Rajas (Eesti Noorsooteater). Teos heidab pilgu hotellile, kus elavad olemuselt küll väga erinevad lapsed, ent seda peamiselt sarnasel põhjusel, et vanematel pole olnud mahti nendega aega veeta.

 

Kevadhooajal jõuavad Ugalas lavale lisaks veel neli lavastust Tanel Jonase, Taago Tubina ja Ringo Ramuli lavastajakäe all. Lavale jõuab nii maailmaklassikat kui kaasaegset dramaturgiat.

 

Sarnased kohtumised õpetajatega on tulemas sügisel ka Pärnus ja Tartus.