Ugalas algasid proovid Komissarovile ja Jürgensile kirjutatud näidendiga

Täna, 26. septembril algasid Ugala teatris proovid lavastusega „Meistrite liiga“, mille on kirjutanud hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk. Esimest korda said täna tutvuda neile pühendatud teatritekstiga ka näitlejad Luule Komissarov ja Peeter Jürgens.

 

Näidendisse on Urmas Lennuk sisse põiminud päriselulisi lugusid Luule ja Peetri eludest. Lavastaja Tanel Ingi, kes oli samuti tekstiloome protsessi juures, kirjeldab näidendi valmimist järgmiselt: „Ootasin väga koostööd Urmas Lennukiga. Tema loomeprotsess on tihtilugu selline, et ta kohtub näitlejatega ning üksteisele erinevaid lugusid rääkides sünnib tekst, kuhu on sisse põimitud päriselulised lood. „Meistrite liiga“ näidendisse jõudis mitu juhtumist Peetri ja Luule enda elust. Teatrikülastajate endi välja nuputada jääb, millised on päriselt juhtunud lood ja mis on fiktsioon.“

 

Laval segunevad päriselu ja teatrilood üheks tervikuks. Loo keskmes on kaks vananevat näitlejat, nende tütar, jalgpall ja filmivõtted. Lavastus küsib, kuidas jääda ellu, kui elu hakkab lõpule jõudma, aga tegelikult tundub, et olulisem osa sellest on veel elamata? Lisaks Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold. Lavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ja valguskujundaja Laura Maria Mäits.

 

Tanel Ingi lavastus „Meistrite liiga“ jõuab publiku ette 17. novembril. Sügishooajal reisib lavastus ka Viljandist kaugemale – Tallinnasse ja Tartusse, jaanuaris juba ka Jõhvi ja Haapsallu.