Ugala toob suure suvelavastusena publikuni maailmaklassika “Kolm musketäri”

„Elu ei ole seda väärt, et tema pärast nii palju muretseda.“

Athos, kuninglik musketär

 

Saabuval suvel toob Ugala teater kauaoodatud suvelavastusena publiku ette Alexandre Dumas’ “Kolm musketäri”, mille lavastab Ugala loominguline juht Tanel Jonas. Lavastus esietendub 17. juunil ning etendusi mängitakse juunis ja augustis Õisu mõisa pargis Viljandimaal. Piletid kõikidele etendustele on müügil 21. jaanuarist.


Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits (Tallinna Linnateater) ja lavastuse on dramatiseerinud Tanel Jonas, Liis Aedmaa ja Laura Kalle. Liikumisjuht on Rauno Zubko, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov, valguskunstnik Sander Aleks Paavo, lavavõitlust juhendab Kaire Russ. Alusteose tõlkija on Tatjana Hallap. 

 

Lavastuses astuvad lavale Jass Kalev Mäe, Martin Mill, Oskar Punga, Alden Kirss, Andres Tabun, Rait Õunapuu, Vallo Kirs, Klaudia Tiitsmaa, Marika Palm, Jaana Kena, Janek Vadi, Silver Kaljula jt.

 

Alexandre Dumas’ maailmakuulsal romaanil põhineva igahalja seikluse “Kolm musketäri” tegevus leiab aset Prantsusmaal. Noor gaskooni aadlik d’Artagnan lahkub isakodust ja suundub Pariisi, et astuda härra de Treville’i musketäride kompaniisse. Kiiresti sõbruneb ta kolme silmapaistva musketäri Athose, Porthose ja Aramisega, kuid sama kiiresti leiab ka vaenlasi kardinal Richelieu’ lähikondsete hulgast ning õige pea tuleb noorel ja tulisel gaskoonlasel sukelduda kõige ohtlikumatesse seiklustesse, et pälvida oma südamedaami armastus ning päästa kuninganna Anna au ja Prantsusmaa hea nimi. Olles kõigest etturid kuningas Louis XIII, kardinal Richelieu ja Buckinghami hertsogi suures malemängus, õnnestub musketäridel ja d’Artagnanil jääda truuks oma deviisile – üks kõigi ja kõik ühe eest.

 

Piletid on soodushindadega saadaval kuni aprilli lõpuni Ugala kodulehel, Piletimaailmas ja Piletilevis.