Ugala sügishooaja avab Anton Tšehhovi ja Andres Noormetsa “Kirsiaed”

Juba augusti lõpust, peale oma viimaseid suveetendusi, alustame uut sisehooaega maailmaklassikaga. Ugala suures saalis toob Andres Noormets lavale Anton Tšehhovi “Kirsiaia”. Külalisnäitlejana teeb lavastuses kaasa Mari-Liis Lill. Oktoobris jõuab publiku ette Ringo Ramuli lavastajakäe all trupi ühislooming lavastusena “Kolm ahvi”. Laval on Terje Pennie ja Ugala kolm verivärsket näitlejat Margaret Sarv, Alden Kirss ning Jass Kalev Mäe, kes lõpetasid äsja Lavakunstikooli ning kellest kahte viimast näeb musketäridena meie suvemenukis “Kolm musketäri”.

Alljärgnevalt saab lugeda kõigest lähemalt.


Anton Tšehhov
KIRSIAED

Ranevskaja loobub elust Euroopas ja tuleb kirsside õitseajal tagasi koju. Seal pole midagi muutunud – ikka samad lood ja laulud, sama usk, samad inimesed. Kõik on nii armsalt väsinud, tüütu, rahulik, mälestustest ja painetest tulvil. Kõik näib olevat hästi, aga kodumaja on aastaid tagasi laenu katteks panti pandud, intressid maksmata, sundmüük ähvardavalt lähedal, katastroof raketina liginemas. Siiski elavad kõik majalised edasi nii, nagu poleks midagi juhtunud. Nad triivivad elu leigetel lainetel ja keelduvad tõele näkku vaatamast. Õhus on elekter ja suurte muutuste eelaimdus.

Kas pea tiiva alla peitmine ja reaalsusest mööda vaatamine aitab inimestel ellu jääda või see on just hoob, mis võtab pidurid pealt ja laseb rattad allamäge veerema? Millal ja miks saab kangelasest antikangelane? Kas need asjad, mida inimene ei näe, on üldse olemas?

Lavastaja, kunstnik, muusikaline kujundaja Andres Noormets
Kostüümikunstnik Maarja Viiding
Helirežissöör Külli Tüli
Valguskunstnik Villu Konrad

Osades Mari-Liis Lill (külalisena), Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Lauli Koppelmaa, Klaudia Tiitsmaa, Peeter Jürgens, Vilma Luik, Maarja Mõts, Rait Õunapuu, Martin Mill, Janek Vadi, Tanel Ingi ja Oleg Titov

Esietendus Ugala teatri suures saalis 10. septembril.


KOLM AHVI

Neli tüüpi otsustavad elada oma ülejäänud elu nii, et nad ei näe kurja, ei kuule kurja ega räägi kurja. Aga mida teha, kui niisugune elu on meie maailmas võimatu? Tuleb luua uus maailm.
Taevas on paik,
kus mitte eales
midagi ei juhtu.

Talking Heads, „Heaven”

Trupi ühisloominguna sündiv lavastus, kus kohtuvad äsja Ugala teatriga liitunud noored näitlejad ning Terje Pennie.

Lavastaja Ringo Ramul
Dramaturg Priit Põldma
Kunstnik Arthur Arula
Muusikaline kujundaja Jakob Juhkam
Valguskunstnik Laura Maria Mäits

Laval Margaret Sarv, Alden Kirss, Jass Kalev Mäe, Terje Pennie

Esietendus Ugala teatri väikeses saalis 8. oktoobril.


Tulekul on suvelavastuse “Kolm musketäri” viimased etendused

 

Veel enne sügishooaega kutsume maalilisse Õisu mõisa parki. Juunis väljamüüdud saalitäitele mängitud suvemenuk “Kolm musketäri” annab augustis oma viimased etendused.

 

Alexandre Dumas’ maailmakuulsal romaanil põhineva igahalja seikluse “Kolm musketäri” tegevus leiab aset Prantsusmaal. Noor gaskooni aadlik d’Artagnan lahkub isakodust ja suundub Pariisi, et astuda härra de Treville’i musketäride kompaniisse. Kiiresti sõbruneb ta kolme silmapaistva musketäri Athose, Porthose ja Aramisega, kuid sama kiiresti leiab ka vaenlasi…

 

Loe teatrivaatlejate arvustusi EPList,  Postimehest ja Sakalast.