Ugala 104. hooaja avavad kaks uuslavastust korraga

Ugala teatri 104. hooaja avavad 16. septembril kaks uuslavastust. Suurel laval jõuab publiku ette Tennessee Williamsi maailmakuulus näidend “Tramm nimega Iha”  Karl Koppelmaa lavastajakäe all. Koppelmaa jaoks on see esimene lavastus Ugala teatris.


Ameerika kirjaniku Tennessee Williamsi ühe kuulsaima näidendi „Tramm nimega Iha“ keskmes on kunagine iludus Blanche, kes sõidab külla oma võõraks jäänud õele ja õemehele. Põrkuvad kokku kaks erinevat maailma. Blanche’i illusioonis elatud elu ei sobitu õe ja õemehe julma reaalsusega ja sealt saab alguse kaose ja muutumiste teekond, mis ei jäta ühtegi tegelast puudutamata.

Lavastaja Karl Koppelmaa
Lavastaja assistent Theodor Tabor (TÜVKA)
Kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundaja Elari Ennok
Valguskujundaja Laura Maria Mäits
Tõlkijad Jaak Rähesoo ja Karl Koppelmaa
Osades Lauli Koppelmaa, Janek Vadi, Marika Palm, Vallo Kirs, Adeele Jaago, Vilma Luik, Oskar Punga, Tanel Ingi ja Theodor Tabor. 

 

Galerii esimesest lugemisest leiab siit (fotod Elena Koit).

 

Väikeses saalis jõuab 16. septembril lavale Tanel Jonase lavastus “Meie klass”Poola ühe kuulsaima näitekirjaniku Tadeusz Slobodzianeki näidend „Meie klass“ põhineb ajaloolistel sündmustel. Seda on tõlgitud arvukatesse võõrkeeltesse ja teiste seas lavastatud näiteks Iisraelis, Ungaris, Ameerika Ühendriikides, Itaalias, Kanadas, Rootsis ja Suurbritannias. Näidend on võitnud Poola kõige prestiižema kirjandusauhinna Nike.


„See lugu räägib mu vanavanemate põlvkonnast – inimestest, kelle saatuseks oli sündida eelmise sajandi 20ndate aastate alguses ja saada täiskasvanuks siis, kui teine maailmasõda terve Euroopa tükkideks rebis. See on lugu tervest generatsioonist noortest, kelle lootused ja unistused hajusid koos plahvatuste suitsuga ning kelle jaoks omadest said võõrad ning võõrastest omad. See lugu räägib valikutest, mis tuleb langetada siis, kui võimalusi ei ole, ning usust ja armastusest oma ligimese vastu,” räägib lavastusest Tanel Jonas

Lavastaja Tanel Jonas 
Kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov 
Valguskujundaja Mari-Riin Paavo
Liikumisjuht Rauno Zubko
Tõlkija Hendrik Lindepuu
Osades Terje Pennie, Alden Kirss, Jaana Kena, Tarvo Vridolin, Jass Kalev Mäe, Peeter Jürgens, Margus Tabor, Rait Õunapuu, Klaudia Tiitsmaa ja Aarne Soro. 

Galerii esimesest lugemisest leiab siit (fotod Elena Koit).